wegamizi
19.10.20,12:32
Dobry den.
Mam taky problem a potrebovala by som poradit, za co vopred srdecne dakujem.
V susedstve stoji bytovy dom s 11-timi bytmi, ktore pouzivaju zbernu nadobu na odpad v objeme, ktory im evidetne nestaci. 2x do mesiaca vyvoz je velmi malo na taku produkciu smetia. Obratila som sa na ZP mesta o miestne zistenie, setrenie a vyhodnotenie. zaver: zberna nadoba podla VZN mesta je v sulade s prihlasenymi poctami obyvatelov v danej nehnutelnosti. Koniec. Co mi nie je jasne: nie je sposob na vynimku? Ved evidetne sa vytvaraju mimo kontajner skladky, ale VZN nepusti, to ako?
Viete mi prosim poradit, kam sa obratit? Riaditelka ZP mesta nic, spravca nic, poslane za obvod nic.
Vsetci nosime ruska i v exteriery pod hrozbou pokuty, vsade sa zavadza karantena, stat je zamoreny virusmi a tu je v priamom prenose zdroj nakaz, ktory nema riesenie?
Prosim poradte mi fundovane, s porozumenim , velmi vas prosim, dakujem, som zufala
ivka70
19.10.20,10:38
a preco sa na vynimku nespytas mesta?
inak, podla fotky, je to stojisko uplne OK, denne vidavam kontajnerove stojiska v ovela horsom stave :)

.. a oprav si v exterieri ....
wegamizi
19.10.20,14:06
Neviem, ci mam podakovat za komentar. To ma ani neposunulo, ani ziadna rada k mojej prosbe.
A s tym stojiskom, ktore je vraj v norme, tak to ma uplne dostalo. Kde zijeme????
ivka70
19.10.20,14:43
Ten komentar ta mohol posunut nanajvys v gramatike. Nemal ine ambicie a ani to nepomohlo. :)
Dáša_
19.10.20,14:53
Ja osobne by som povedala, vždy keď sú plné, odfotiť a poslať rovno primátorovi, či starostovi. A prípadne aj poslancom. A stále dookola. Keď je to podľa VZN, tak je to zjavne zle urobené VZN.
Posledne, ked sme mali plné nádoby na separovaný zber, tak som to rovno poslala do firmy na vývoz, lebo v meste bola zrovna dovolenka. Chvíľu sa tvárili, že nič, ale na druhý deň boli nádoby vyvezené.
Mária27
19.10.20,16:40
hlavne takému poslancovi, ktorý bude rád interpelovať primátora na zastupiteľstve
misoft
19.10.20,17:45
wegamizi: mám ti odfotiť naše "stojisko" pre zberné nádoby? Ak chceš - hodím to niekedy sem a len potom rozmýšľaj o tom, ako často a ako veľa sa to zapĺňa.
To ti oči z jamôk samy vypadnú, až to uvidíš... a podľa našich mestských pánov je to všetko OK!
wegamizi
19.10.20,18:47
Misoft. Prave na take situacie naoko neriesitelne hladam odpoved. Ci nie som normalna, ze chcem odpadky mat v zbernej nadobe a nie po zemi vo vreciach? Ved sme ludia. Nemozeme sa tvarit a uspokojit s tym, ze v susedstve to maju horsie. Myslim, ze je to nespravne. Verim, ze existuje legalny sposob na riesenie "svintva" s prepacenim za vyraz. Myslela som, ze tu najdem spriaznenu osobu (-y), ktorej tiez zalezi na cistote okolia, kde zijeme
wegamizi
19.10.20,18:53
Ano. Oslovila som volenych poslancov za nas obvod a mam prislubenu pomoc. Hoci len od jedneho, ostatni ma odignorovali, ale iskricka nadeje je aka-taka. Zastupitelstvo bude az v decembri a dovtedy som i ja chcela prist s vasou pomocou na nejake napady a podnety. Dakujem
buchač
19.10.20,18:53
wegamizi (Dnes 21:47) Myslela som, ze tu najdem spriaznenu osobu (-y), ktorej tiez zalezi na cistote okolia, kde zijeme ...
=================
Takých je tu habadej.
Ale vysvetli to tým nemenovaným, ktorí na sídliskách robia bordel a čistotu majú niekde u prdele...

P.S.:
Nemenovaní = cigáni a iní vyberači kontajnerov.

P.S.:
Nie si v Rakúsku (kde si donedávna žila)...tu je Slovensko, tak ti neostáva nič iné, len sa zmieriť s určitými danosťami.
marjankaj
19.10.20,20:19
wegamizi
19.10.20,21:07
Buchač. Zijem na Slovensku od narodenia nejaky ten piatok. ;-)
Ale nevsimla som si doteraz, ze Slovaci maju danost, a to vnimanie spiny a bordelu ako nasu sucast zivota.
Inak, ten moj kritizovany kontajner nie je na stojisku, ale pri chodniku, kde denne prejde xy ludi. Stojisko v tomto pripade nebolo v stavebku riesene.
marjankaj
19.10.20,21:23
Takže to nie je váš kontajner, ale susedný?
wegamizi
19.10.20,21:33
Ano. Susedny.
veronikasad
19.10.20,21:40
kedy je plánovaný odvoz ? Ak by obyvatelia triedili odpad, možno by aj stačil, v tých vreciach sú zrejme aj nestlačené plásty, ktoré zaberú viac miesta a kontajnér sa rýchlo zaplní ... Mňa vytáča, keď ľudia hádžu do kontajnéra na papier rozložené krabice, kontajnér rýchlo plný a potom ovela väčší neporiadok okolo neho. Našťastie, papier nezapácha, ale keď je vietor, tak je tam doslova smetisko ...
marjankaj
19.10.20,22:15
A na susedných uliciach je tiež taký bordel? Alebo tam im to odvážajú včas?
Mária27
20.10.20,04:28
VZN dáva základ, ktorý sa nemôže znížiť. Ak niekto produkuje viac odpadu, musí si nádobu pridať.
wegamizi
20.10.20,06:00
Ten bordel je len tu. Mesto, neviem z akych dovodov, odmieta vyvoz v 7- dnovych intervaloch. Tu je 14- dnovy interval vyvozu. Samotni obyvatelia obytneho domu si nevedia rady. Aj oni chcu castejsi vyvoz a mesto odmieta. Vraj na pocet obyvatelov staci. Hlava mi to neberie
ivka70
20.10.20,06:04
Mozno preto, ze je tam nahlasenych menej ludi ako tam skutocne byva. Prepocet potom mestu sedi a nema nutnost zvysovat frekvenciu odvozu.
Mozno by mali ti obyvtelia bytoveho domu najskor zistit, kolko maju nahlasenych realne osob na komunalny odpad a riesit to, ze ich je tam polovica oproti tomu, co tam realne byva.
wegamizi
20.10.20,06:05
Obyvatelia bytoveho domu chcu zmenit interval vyvozu, mesto odmieta. Vraj im to musi stacit. Mne to pripada, ako keby vyvoz platilo mesto a nie mi obcania. Nevidim vobec v tom logiku. Niekde nusi byt pes zakopany, ale neviem na to prist. Co ma mesto ake tajnosti
wegamizi
20.10.20,06:09
Chapem. Ale rozmyslam, ze ked napr.som sama a produkujem viac odpadu, poziadam o castejsi vyvoz, teda 1x do tyzdna, zaplatim si, preco to mesto odmietne?
veronikasad
20.10.20,06:13
Zrejme vyska poplatku na odvoz je nastavena na 2krat mesačne. Ak bude vyvoz častejšie, poplatok zvysia. U nas problém vyriesili výmenou kontajnerov za väčšie, tiez byvali plne, aj tie na komunálny
Dáša_
20.10.20,06:41
ak si dobre pamätám, tak pri smetiach platí, že mesto to nemôže dotovať, všetky náklady musí preniseť na obyvatelov. Naviac, ceny sa počítajp podla množstva separovaného odpadu. Takže zrejme sa radnica bojí enpopulárnoho opatrenia, lebo zvýšená frekvencia vývozu znamená viac peňazí a tým drahšie poplatky pre obyvatelov. A to je nepopulárny. Druhým ruiešením je zvýšiť separovanie.
ivka70
20.10.20,06:47
wegamizi (Dnes 09:09) Chapem. Ale rozmyslam, ze ked napr.som sama a produkujem viac odpadu, poziadam o castejsi vyvoz, teda 1x do tyzdna, zaplatim si, preco to mesto odmietne?

Pretoze ak by mali chodit autom v tom tyzdni, teda 26x za rok do danej oblasti len kvoli tebe, tak sa nedoplatis.
misoft
20.10.20,07:01
Ten pes sa volá ZISK!
sito
20.10.20,07:31
Je taký fyzikálny poznatok. Proti vetru scať, močiť neradno!

" Oslovila som volenych poslancov za nas obvod a mam prislubenu pomoc. Hoci len od jedneho, ostatni ma odignorovali, ale iskricka nadeje je aka-taka. "

Ten jeden do decembra možno aj na to zabudne. A čo ostatní obyvatelia, spoluobčania na to? Tiež nič moc. Takže proti úradu sama nič nezmôže, sfúkne ju.

Ale ... :D
ivka70
20.10.20,07:38
Mesto na komunalnom odpade zvycajne neprodukuje zisk, ale nesmie ist do straty .....
wegamizi
20.10.20,09:42
Nestracam nadej. Ved je to pre dobru vec. Ziadne moje rozmary.
A to ci do decembra poslanec zabudne na prislub, o to sa postaram, aby to tak nebolo. Komunikacia do vyriesenia neuviazne na zmrznutom bode cakania. Vzdy je nadej, len sa jej netreba vzdat.
wegamizi
20.10.20,09:45
Misoft, je to mozne. Nasvedcuje tomu konanie mesta
wegamizi
20.10.20,09:46
Ivka70, ano, to moze byt pricina. Nikto to vsak nahlas nepovie, ze radsej spinu ako stratu
Dáša_
20.10.20,09:49
že nemäže byť strata, respektíve že mesto nemôže odpady dotovať,na to je zákon.
wegamizi
20.10.20,10:00
Ti obyvatelia si chcu priplatit. Ani tak to nie je schodne?
buchač
20.10.20,10:23
wegamizi (Dnes 13:00) Ti obyvatelia si chcu priplatit. Ani tak to nie je schodne?
=====================
Nie, nie je.
...a vieš prečo ? Kvôli financiám.
wegamizi
20.10.20,10:48
Hm. Takze z toho vsetkeho mi vychadza, ze nie je podstany vysledok, ale ucel. Dolezite asi je, ze treba podla nejakeho kluca robit odvoz odpadu, nepodstatny je teda efekt. Asi tak?? Smeti- nesmeti, hlavne ze tam sem- tam odvezieme a splnime nejake kriterium? Kocurkovo fakt.
To ako ja manzelka navarim obed, hoci to nebude jedle, povinnost voci rodine som si splnila :-)
veronikasad
20.10.20,11:21
Navrhni zakupenie väčších nádob na KO, u nas sa tym problem vyriesil
Dáša_
20.10.20,11:22
častejší zvoz, keď je to zvlášť len kvôli jednému kontajneru, to by sa riadne predražilo. A rozrátať by sa to muselo na všetkých obyvatelov. Najjednoduchšie riešenie je pridať kontajner. Respektíve otázka, ako u vás v meste platíte smeti? Podľa čoho sa počíta poplatok?
marjankaj
20.10.20,12:48
A ešte by ste si mohli tie kontajnery ohradiť a zamknúť, aby vám okoloidúci nehádzali svoj odpad.
Mária27
20.10.20,13:43
marjakaj, veru tak. Na našej ulici to robili všetci, či išli na električku, lebo oni mali kontajnery na opačnom konci ulice :)
Katy a R
20.10.20,14:10
Janko - máme už asi rok na celom sídlisku ohradené a zamknuté ... a čo myslíš, že okolo nie sú odpadky? však sami si to robíme ..
Ja by som poradila (okrem toho, čo daška píše) - aj do miestnej televízie, ak máte, resp foto do miestnych novín...
marjankaj
20.10.20,14:17
Ale podľa toho, či odpadky sú mimo ohrady, tak zistíš, či to boli domáci alebo cudzí. A môžu to ešte sledovať kamerovým systémom.
Katy a R
20.10.20,14:29
minule som upozornila jedného pána - a veru nebol cudzí ... len sa mu lenilo zobrať si kľúč ( a to máme pípatka) ..
A raz dávno v Nitre - hore v meste - sme vyšli z nejakého obchodu (viac v tom komplexe) - a chela som zahodiť do kontajnera tam stojaceho malú škatuľu, čo sme tam rozbalili vodovodnú batériu. A hneď u mňa pani - že to je ich kontajner (panelák) - perfektná domobrana ! - to sa hockde nevidí;) Tak som si pekne krásne svoj odpad priniesla domov, ako sa patrí:)
sito
20.10.20,14:39
V decembri budú Vianoce, príde Ježiško a s ním možno aj riešenie. ;)
misoft
21.10.20,07:35
chceš - hodím to niekedy sem a len potom rozmýšľaj o tom, ako často a ako veľa sa to zapĺňa.
.................................................. ......
Nestihol som to, keď boli plné, tak teraz, keď sú prázdne. A všimni si, KDE sú zberné nádoby uložené! NA VOZOVKE!
https://www.porada.sk/album.php?albumid=2197&attachmentid=165859
Inak - tieto kontajnery sú určené pre 8 vchodov v každom je 16 bytových jednotiek - tak si to spočítaj, za ako dlho je to plné. Vyváža sa 1xtýždeň. O 100m ďalej je to podobné - ale tam dokonca hádžu odpad i zo súkromných prevádzok! Majú to umiestnené na parkovisku = 4 miesta zabraté.
Mesto navrhovalo polozapustené - bola ochota od občanov, lenže keď prišli s tým, aby občania SPOLUFINANCOVALI (50%), pričom by to bol mestský majetok a platilo by sa ešte viac - tak občania nesúhlasili. A tak to teda máme po starom - Romuláni a ich kontajnerčaty sa tam hrabú každý deň.
wegamizi
21.10.20,13:30
Hrozny stav. Neviem, v akom je to meste, ale nechcela by som byvat v tom okoli.
U nas v nasom meste je to tak, ze primator sa prezentuje sloganom" Malacky, mesto, kde sa oplati ziť". Tak ja len co nam je slubene, nech je aj vykonane :-)
sito
21.10.20,13:47
ww.youtube.com/watch?v=QowoEHy2fYw
wegamizi
21.10.20,16:38
Sito, mile je to videjko. Ale v Malackach veru tak veselo nie je. Hrozne mesto na zitie. Co uz. Zmierila som sa. Nie vsak so vsetkym. To smetie budem riesit do konca.
wegamizi
07.12.20,09:55
Chcela by som tymto dat informaciu, ze moja snaha o vyriesenie neporiadku a skladky odpadu okolo stojiska na kontajner, sa so sucinostou s mestom MA podarila. Neporiadok a skladka je minulostou a mame opat pekne a ciste prostredie. Kto ma zaujem, dam blizsie info, ako na to. Moja snaha teda i napriek niektorym radam o kapitulovani, sa vyplatila.
ivka70
07.12.20,10:01
Dopln tu informaciu do otazky, pomoze to inym ,ked budu hladat riesenie podobneho problemu.
wegamizi
07.12.20,10:17
Ako to spravim technicky, neviem to :-}