Suri1
19.10.20,16:21
Sused postavil stavbu , ktorá je v podstate naviazaná na našu 2-poschodovú bytovku. Jeden z dažďových zvodov je od steny našej bytovky cca pol metra. Už dlhodobo je stlačený, na viacerých miestach je prehrdzavený a nie je zaústený do kanalizácie, v zbernom koši sa voľne pohybuje. Pri silných dažďoch nám tečie ku základom, z čoho mám zamoknutý jeden kút pivnice. Niekoľkokrát som ho telefonicky na toto upozornila. Poslal som mu aj doporučený list, na ktorý mi odpovedal v tom zmysle, že zvod je poriadku, pravidelne ho kontrolujú atď. a zatekanie do pivnice spôsobilo postavenie chodníka zo zámkovej dlažby okolo bytovky ... Existuje prosím aj iné riešenie sporov ako na súde? Ďakujem za odpoveď.
misoft
19.10.20,17:56
Odfotiť za sucha a počas dažďa. Obrátiť sa na tých, komu platíte vodné a stočné s tým, že susedov zvod dažďovej vody neústi do dažďovej kanalizácie. Oni si (možno) na to posvietia.
ivka70
20.10.20,08:00
Dajte si na to spravit odborny posudok a ten zaslat susedovi s predzalobnou vyzvou na odstranenie, ak odborny posudok urci za sposobovatela vlhkosti susedov dazdovy zvod.