And4
20.10.20,13:23
Chcel by som podať opravné daňové priznanie k dani z príjmov FO (typ B), po vykonaní ročného zúčtovania zdravotnou poisťovňou. Poradili by ste mi prosím či sa mení "Úhrn povinného poistného" (riadok 39) alebo niečo iné? Zmena úhrnu povinného poistenia mi nepríde logická - predpokladal by som že následne i zdravotná poisťovňa bude musieť meniť zúčtovanie. Vďaka za pomoc / odpoveď.
Katy a R
20.10.20,11:33
Možno by bolo dobré napísať dôvod? Dôvodom nemôže byť vykonanie RZZP-
či ako myslíš? Uviedol si niekde nesprávne údaje? Ak teda treba niečo opraviť - tak je ešte čas aj na opravné DP - a tam uvedieš tie správne údaje, ktoré si zle napísal v pôvodnom DP.
....
už mi došlo - že robíš kvôli tomu, že si mal nedoplatok v ZP za rok 2019 - a v tomto roku nemáš už taký druh príjmov. Bežne sa to robí dodatočným DP - len tento rok sú špeci termíny. Možno to pôjde ak opravným - no a tam uvedieš, že koľko si zapaltil do ZP - všetko sčítaš . Dobre je uviesť do poznámok, prečo robíš opravné DP. mal by si mať preplatok na dani - ZP už neriešiš.
ivka70
20.10.20,11:34
Uhrn povinneho poistneho je predsa to, co si zaplatil v roku za ktory podavas DP, to by sa menilo, len ak by si nieco v predchadzajucom DP "zabudol" , nie?
veronikasad
20.10.20,12:19
Mas príjmy z podnikania aj v roku 2020?