GaranG2
21.10.20,08:55
Dobrý deň,
V nasledujúcom roku mám v pláne otvoriť bufet. No nenašiel som presne odpoveďe na niektoré moje otázky. Zaujíma ma či v prípade predaja ,hot-dogov, hranoliek ,.langošov,placky a povedzme wafle + čapované pivo Kofola - (všetko do jednorazových obalov) je nutné mať do 100m toalety. Taktiež či na prípravu týchto jedál je nutná remeselné živnosť alebo postačí voľná (predaj pokrmov rýchleho obvčerstvenia). Je nutné priame napojenie na vodovod alebo postačí na takejto prevádzke aká si nádrž napojená na vodovodné batérie? Ďakujem za každú odpoveď. Prajem pekný deň.
ivka70
21.10.20,07:21
To bude bufet na jednom mieste/budove alebo pojazdny, ambulanty predaj?
ivka70
21.10.20,07:22
GaranG2
21.10.20,07:32
Bolo by to v novom drevenom stánku pri turistickej atrakcie.
GaranG2
21.10.20,07:46
Ďakujem tieto príspevky som už predtým preštudoval no nikde nieje priama odpoveď na moje otázky .
veronikasad
21.10.20,07:48
Kontaktuj regionálny úrad verejného zdravotníctva
GaranG2
21.10.20,07:50
Na to myslím tiež no momentálne majú mnohé iné starosti ako odpovedať na moje dotazy. Preto som očakával že má niekto priamu odpoveď zo skúsenosti.
ivka70
21.10.20,08:10
V takom pripade ide o stalu prevadzku, ktora musi splnat vsetky hygienicke podmienky, teda aj toalety.
A zivnost podla toho ,ci byudes tie pokrmy "vyrabat" alebo len vyrobene kupovat a dalej predavat.
Ak chces robit hranolky, placky, ide o kuchynu s predajom ...
keby si predaval kupovane bagety, tak nemas kuchynu, len predaj ....
GaranG2
21.10.20,08:20
Z môjho pohľadu mi to príde ako voľná živnosť v prípade že kúpim mrazené hranolky syr a pod. teda Príprava a predaj na priamu konzumáciu tepelne rýchlo upravovaných mäsových výrobkov a obvyklých príloh, ako aj bezmäsitých jedál a v prípade že by som robil langoše a placky tak musím mať remeselnú pohostinsku. Záchody má zneisťuju nakoľko viem o viacerých bufetoch kde nieje žiaden záchod dostupný je to v podstate predaj jedla zo sebou bez sedenia.
faro1
21.10.20,09:50
GaranG2
Záchody má zneisťuju nakoľko viem o viacerých bufetoch kde nieje žiaden záchod dostupný je to v podstate predaj jedla zo sebou bez sedenia.
------------------------------------------------------------------------------------------
Tu nejde o povinnosť mať pre zákazníkov WC, ale pre personál.
GaranG2
21.10.20,10:01
Ďakujem za info. Je možné v takomto prípade využiť napr prenájom toi tou a mat to tam trvalo? Alebo spôsobom spísanie zmluvy s neďalekým hotelom o používaní wc? Alebo je nutné mať toaletu priamo v stánku pri stánku?
kopretinka
21.10.20,10:15
Môžeš mať nejakú dohodu aj s tým hotelom napr.
faro1
21.10.20,10:23
Prenosné Toi-Toi určire nie, skôr si vybaviť možnosť použiť napr. v hoteli alebo blízkej firme zmluvne. Musí tam byť možnosť umytia rúk pitnou teplou vodou a osušenie rúk jednorázovými utierkami. Samozrejme vykonávať sanitáciu prevádzkových priestorov bufetu podľa sanitačného poriadku a tu musíš tak isto dokladať že máš na to vytvorené podmienky, napr. prístup k teplej pitnej vode, uloženie prostriedkov na výkon sanitácie.