Levas
21.10.20,10:49
Zdravím, som evidovaná na UPSVaR a uvažujem že si založím živnosť, výroba dekoratívnych vecí a šperkov. Chcela by som požiadať o príspevok na SZČ Má niekto skúsenosť s čerpaním tohoto príspevku od štátu? Je možnosť, že mi to schvália na túto činnosť, alebo zbytočná snaha?
Mila123
21.10.20,08:52
možno aj schvália, ale ak chcete dostať príspevok, dajte si nejakú aj inú činnosť (voľná živnosť) a príspevok dostanete
Levas
21.10.20,09:01
no na živnostenskom som sa aj pýtala že pod akú živnosť by táto moja činnosť spadala a povedali mi že pod voľnú. Vy máte aj nejakú skúsenosť s týmito príspevkami, prosím? Vedeli by ste mi povedať ako to je napríklad s Miestom realizácie podnikateľ.zámeru (teda na začiatok samozrejme by bolo možne sa tomu venovať aj doma z pracovne. Uspeje to, alebo tam musím uviesť nejakú prevádzku, teda iné miesto ako trvalý pobyt?
veronikasad
21.10.20,09:02
Do konca roka asi tazko, dotacie na tento ucel sú vyčerpané. Inak, myslis, ze táto činnosť uzivi teba aj tvoju rodinu?
veronikasad
21.10.20,09:04
Mas uz nejaku predstavu o tom, na co by si dotáciu pouzila?
Levas
21.10.20,09:13
chcela by som sa popri tom aspon na pol uvazku zamestnat. Kupa PC, telefonu, fotak, zalozenie eshopu, reklama, material. uz som nejake veci vyrobila a su to pekne veci a verím tomu, že by som to predala.
Levas
21.10.20,09:15
A od januara by sa mal budget na podporu tejto oblasti podnikania obnoviť , nevies?
Adrienne
28.10.20,08:45
Ahoj, presne ako píše veronikasad, dotácie sú vyčerpané. Myslím, že dotáciu by si dostala, keďže príspevok bolo možné vziat prakticky na čokolvek. (finančný poradca, hospodárstvo a pod.)
Ja som to taktiež už nestihla, no na UPSVaRe mi bolo povedané, že od nového roka sa možno objaví ďalšia možnosť ako odštartovať podnikanie :)

Takže nám nezostáva nič iné, len sledovať, čo sa opäť vymyslí.
Saša1978
05.03.21,12:03
Na konci roka bola možnosť čerpať dotáciu z iných prostriedkov - výzva Zmeň svoj život, avšak najlepšie je nakontaktovať sa na niekoho z úradu práce, kto je ochotný zaslať takúto informáciu. Jednalo sa o príspevok, ktorý mal výhodnejšie podmienky a je celkom možné sa to v tomto roku zopakuje, vzhľadom k súčasnej situácii. V BB to bolo 5600 eur na 2 roky bez preskúšavania, s kratšou dobou evidovania sa na úrade práce. Je potrebné si vopred premyslieť na čo budú prostriedky použité - povolené bolo odôvoditeľné vybavenie, poistné na odvody, zo služieb účtovníctvo. Nebol povolený materiál na výrobu, vybavenie priamo nesúvisiace s činnosťou a pod. Bolo potrebné napísať plán v požadovanej štruktúre a potom to šlo pomerne rýchlo, ale určite je potrebné osloviť úrad práce už dopredu. Pri bežnom príspevku na podnikanie to je podobné.