Denisa187
22.10.20,17:22
Dobrý deň,
nedávno mi szčo priniesol dobropis z 28.decembra 2019. Všetko už mám uzavreté, poslané. Je to na sumu - 8,7€ s DPH. Tento rok sa spravil aj zápočet obsahujúci tento dobropis. Je nejaká možnosť ako to zaúčtovať do tohto roku (robím v alfe) alebo musím kvôli takej smiešnej sume podávať dodatočné?

POMOOOC????
veronikasad
22.10.20,15:29
pýtaš sa na DPH alebo DzP ?
Denisa187
22.10.20,15:31
Aj aj.
marjankaj
22.10.20,15:55
A kedy dostal ten dobropis?
Denisa187
22.10.20,15:59
To práveže neviem. Keby som vedela dokázať, že to poslali neskôr, tak to dám do tohto roku. Ale mám len papier s minuloročným dátumom ☹️
marjankaj
22.10.20,16:12
§25/3
Rozdiel medzi pôvodným základom dane a opraveným základom dane a rozdiel medzi pôvodnou daňou a opravenou daňou sa uvedie v daňovom priznaní za zdaňovacie obdobie, v ktorom sa vyhotovil doklad o oprave základu dane, a pri oprave základu dane pri nadobudnutí tovaru v tuzemsku z iného členského štátu alebo pri dodaní tovaru alebo služby, keď je povinný platiť daň nadobúdateľ tovaru alebo príjemca služby, rozdiel sa uvedie v daňovom priznaní za zdaňovacie obdobie, v ktorom nadobúdateľ tovaru alebo príjemca služby obdržal doklad o oprave základu dane. Ak sa pri oprave základu dane nevyhotovuje doklad o oprave základu dane, uvedie sa rozdiel medzi pôvodným základom dane a opraveným základom dane a rozdiel medzi pôvodnou daňou a opravenou daňou v daňovom priznaní za zdaňovacie obdobie, v ktorom nastala skutočnosť, ktorá má za následok opravu základu dane.
Denisa187
22.10.20,16:28
"... rozdiel medzi pôvodnou daňou a opravenou daňou sa uvedie v daňovom priznaní za zdaňovacie obdobie, v ktorom sa vyhotovil doklad o oprave základu dane"
Takže musím ísť do minulého roku.