maped
25.10.20,17:47
Poprosím o poradenie. Máme vystaviť faktúru na odberateľa. Je platiteľ dph. Teda vystavíme podľa IČO, DIČ, IČ DPH na meno a sídlo spoločnosti odberateľa ako je v OR. V zmluve má ale dodávateľ napísanú aj prevádzku odberateľa, kde ide dodávať službu. Táto prevádzka sa môže uviesť do faktúry k identif. údajom za odberateľa resp. neuvádza sa prevádzka? Je to iba v zmluve?
Podľa OR prevádzka nefiguruje pod názvom firmy.
Ďakujem pekne.
Tweety
25.10.20,16:52
Áno, uvedieš aj prevádzku- miesto dodania.
maped
25.10.20,16:56
Ďakujem Majka. Prosím, mne v programe neponúka ďalšiu kolónku pre miesto dodania, je tam iba jedna kolónka pre odberateľ. Ako to tam uviesť?
Napísať celého odberateľa: názov, sídlo, IČO, DIČ, IČ DPH a v tom istom dopísať pod to: miesto dodania prevádzka:.... alebo ako to tam prosím uviesť aby to bolo správne?
Tweety
25.10.20,16:59
Môžeš to takto uviesť.
maped
25.10.20,17:35
Majka prosím, nejde mi to tam pridať, musím to dať ako úvodný text. Je to zálohová faktúra. Môžem dať: Fakturujeme Vám zálohu pre prevádzku. ulica č..., Mesto a psč??
Ďakujem.
Tweety
25.10.20,17:38
Daj to takto do textu, je to v podstate jedno kam to uvedieś.
maped
25.10.20,17:41
ten text je správne tak ako uvádzam: fakturujeme Vám zálohu pre prevádzku: ulica, mesto. Tak? Veľká vďaka!
avalik
25.10.20,23:16
dolezite je co je v zmluve uvedene ... ak tam nie je podmienka uvadzat vo fakture presne o ktoru prevadzku ide, tak fakturacne udaje sidla odberatela o doplnila by som do textu faktury nazov a cislo zmluvy
maped
26.10.20,07:05
Ďakujem pekne. V zmluve je ešte napísané, že odberateľ uhradí zálohu do 3 dní od podpísania zmluvy. Dátum na zmluve je 25.10.20, no mám zmluvu zaslanú ešte nepodpísanú. Zvyčajne dávame splatnosť na zálohu 10 dní. Môžem aj v tomto prípade tak uviesť?
Ešte som zabudla uviesť, nemajú tam číslo zmluvy.
avalik
26.10.20,10:17
ale toto si ries so statutarom, on zodpoveda za vystavenie faktury v sulade so zmluvou ... ak nie je cislo, tak ho tam nedas, das tam text, ktory identifikuje zmluvu/objednavku ku ktorej sa faktura vztahuje