dalesi
27.10.20,10:30
Obec má zabezpečiť administratívnych pracovníkov na celoplošné testovanie, kde podľa manuálu ZMOS sa uzatvárajú dohody o vykonaní práce vo výške 100,- na jeden deň. Pokiaľ budú pracovať na základe dohody je potrebné ich prihlásiť do SP pred výkonom práce, ako to bude možné keď sa musia dať ráno otestovať a ak budú pozitívni nemôžu pracovať na testovaní. Má niekto z Oravy, Bardejova
s týmto skúsenosť, ďakujem za každú radu.
Dáša_
27.10.20,10:51
a je problém prihláseného odhlásiť?
kn-alka
27.10.20,11:31
podáš nový reg.list, na ktorom označíš zrušenie prihlásenia
zlatka.b
27.10.20,15:51
tiež sa nad tým zamýšľam, na sobotu budú pripravení aj tzv. náhradníci, ktorí prídu ráno na siedmu a ak z prihlásených dohodárov bude niekto pozitívny, nastúpia zaňho. Tých ale musím ráno pred začiatkom výkonu práce hneď prihlásiť.
ďalej budú robiť do 22,00 - teda 14 hodín - v rozpore so Zákonníkom práce a na druhý deň znovu s prestávkou 9-10 hodín. Alebo v čase núdzového stavu nemusíme dodržať max. smenu 12 hodín s povinnou minimálne 12 hodinovou prestávkou ? Ak budú administratívne práce robiť zamestnanci miestneho úradu, chceme tiež uzatvoriť samostatné dohody, kvôli evidencii a vyúčtovaniu nákladov.
ZuzanaA
28.10.20,06:07
Presne na túto tému som včera čítala príspevok J. Mihála... Ohľadom tých 12 hodín a tiež toho avizovananého zárobku vo výške 100 €. Že to asi nevýjde, keďže aj na dohodárov platia príplatky za víkendy a plus ešte nedeľa je štátny sviatok.... Podľa Mihálových výpočtov tá nedeľa vychádza na min. 150 €..... Nájdem ten príspevok a dám naň link... (Nechcela by som spracuvávať túto mzdovú agendu.... )
zlatka.b
28.10.20,07:34
našla som
https://www.relia.sk/Article.aspx?ID=443

je tu niekto, prosím kto rieši dohody a prihlásenie a výšku odmeny a počet odpracovaných hodín ? Mám prihlásiť do piatku asi 60 ľudí, ak sa budú musieť cez deň prestriedať, tak aj viac a to ešte ani neviem koho.
ZuzanaA
28.10.20,07:57
Áno presne tento článok som myslela ...(zabudla som, že som ho to mala pripnúť) ... Nezávidím Vám,že toto padlo na Vás :( Skúste si nájsť Mihála aj na FB (ak tam ste), včera tam mal celkom slušnú debatu k tomu.... Možno Vám niečo pomôže. Pozrite tu: https://www.facebook.com/DanoveAOdvodoveTipyJozefaMihala
Mila123
28.10.20,08:22
stornovať, nie odhlásiť.....
zlatka.b
28.10.20,12:13
situácia sa mení z hodiny na hodinu, dostala som info od ZMOS, že nakoniec ani administratívni pracovníci nebudú na dohodu o vykonaní práce s prihlásením na poisťovne, ALE _
Administratívny výpomoc pri zabezpečení celoplošného testovania obyvateľstva na covid -19 sa budú uzatvárať ako Dohoda o občianskej výpomoci ( v zmysle
Zákona o dobrovoľníctve). Ich vzor bude distribuovaný v priebehu dnešného dňa.
Odmena bude 100€ brutto. Podrobnosti budú upravené.
Pri tejto forme sa tieto osoby neprihlasujú do poisťovne.

tak čakáme čo bude zajtra.