Kováczová
29.10.20,00:56
Kto by mal mať v náplni práce vypracúvanie vnútorných predpisov a smerníc v školstve? Jedná sa o strednú školu.
misoft
29.10.20,08:58
Zriaďovateľ. Ten zodpovedá za tú školu. V prípade školy ako samostatného subjektu - ten kto školu riadi - nejaká správna rada, jej predseda.
(Môj názor)
avalik
29.10.20,12:45
Riaditeľ zodpovedá za spracovanie všetkých potrebných smerníc a iných interných predpisov - a môže delegovať spracovanie napr. na svojho zástupcu a čiastočné spracovanie na podriadených zamestnancov podľa odbornej problematiky - pedagogickí zamestnanci za svoju oblasť, ekonóm za svoju ... GDPR, BOZP, PO ak sú zabezpečované externe by mali vypracovať aj príslušné smernice.

A sekretariát riaditeľa môže byť poverený sumarizovať podklady a dávať smernice "do štábnej kultúry" či ako sa teraz hovorí "jednotného vizuálu".
Kováczová
29.10.20,17:38
Ďakujem za odpoveď, podľa uvedeného teda asistentka riaditeľa nemôže spracovávať smernice?
avalik
29.10.20,23:58
kde píšem, že nemôže? Môže, ale sedliacky rozum hovorí, že nemôžem od sekretárky očakávať, že sa vyzná či už v pedagogickej oblasti, či ekonomickej oblasti, v oblasti personalistiky, ... na takej úrovni aby bola schopná spracovávať smernice - ak áno, tak to môže rovno robiť riaditeľku ... ale finalizovať dokument ako som už písala vyššie už nie je príliš "odborná" činnosť a podľa mňa aj spadá do "sekretárskych" činností

ešte si viem predstaviť, že by mala na starosti komplet spracovanie smernice o registratúrnom poriadku a registratúrnom pláne - ak si to škola nezabezpečí externe

z akej pozície sa pýtate? z pozície riaditeľky, či asistentky?
Kováczová
30.10.20,21:34
Pýtam sa z pozície personalistky, keďže naša pani riaditeľka doslova tlačí na svoju asistentku, aby spracúvala smernice ona, argumentuje mi, že má vysokoškolské vzdelanie II.stupňa, ja jej tvrdím, že asistentka to robiť nemôže, nemá to ani v náplni práce. V Katalógu PČ je táto práca uvedená ako odborná činnosť zaradená dokonca v 6-tej platovej triede. Vzdelanie by teda spĺňala, je možné teda zakomponovať jej to do pracovnej náplne?
avalik
30.10.20,22:37
zamestnavatel - riaditel zodpoveda za obsah pracovnej zmluvy - ak v naplni prace bude aj spracovavanie smernic a zmestnanec splna vzdelanie na 6PT - a hlavne, ak suhlasi so zmenou pracovnej naplne, tak OK ... ale urcite nebude schopna pripravit smernice za vsetky oblasti ale vy za personalistiku a pedag. zamestnanci a dalsi budete musiet dat podklady ... takze v tomto pripade, je to podla mna OK - konecnu zodpovednost ma aj tak riaditel
willma
02.11.20,07:59
len doplním - spracovať smernice OPP a BOZP nemôže - ak nemá príslušné osvedčenia, Rovnako CO a PZS