Kukumberk
03.11.20,06:37
Dobrý deň. Prosím Vás poraďte mi niekto. Už cca 3 týždne ma budí trúbenie auta o 5.45hod.,ktoré trúbi keď prechádza okolo domu môjho suseda. Dedukujem teda, že spolu robia v blízkej firme kde sa pracuje od 6.00 hod. Neviem aké je to auto ani kto je jeho majiteľ(trúbi za jazdy).Čo robiť?
ivka70
03.11.20,05:49
Nastavit si budik, vyjst pred 5:45 von a pockat si na trubiaceho a vysvetlit mu, ze take trubenie je porusenim zakona.
Pripadne sa o tom porozpravat so susedom, ked vies, ze sa trubenie tyka jeho a ze by ten rozhovor vedel zariadit on.
avalik
03.11.20,05:51
Opytaj sa suseda,
privstan si a zaznamenaj ECV - zajdi do danej firmy, najdi si dotycneho, upozorni ho ... kef nepimoze, najlas mestskej policii rusenie nocneho kludu
pavol54
03.11.20,06:15
dobrá rada subjektívna zodpovednosť A povedz ako zistí komu to auto patrí? No daj!
Kukumberk
03.11.20,06:21
ECV ťažko zaregistrujem-autá tu ráno nejazdia 50-tkou.Bývam na dedine mes.políciu nemáme..Ďakujem za odpoveď
Kukumberk
03.11.20,06:25
Ťažko so susedom. Len raz som od mladého niečo chcela a poslal ma do,,r.ti..
Kukumberk
03.11.20,06:26
Ďakujem za radu.
kopretinka
03.11.20,06:53
Bohužiaľ,ak je debil tvoj sused aj ten šofér,neurobíš nič.
Akákoľvek akcia vyvolá len ďalšiu horšiu reakciu z ich strany.
Neviem si predstaviť realizovať tie rady,čo tu padli.
Zastaviť auto?Ako? Hodiť sa mu pod kolesá?A potom mu niečo vysvetľovať?
Ísť do firmy a hľadať niekoho,o kom ani neviem,kto to je a či vôbec robí v tej firme?
Kým nebola korona a nezavreli hotely,každú noc ma niekoľkokrát budili ľudia,čo parkovali pred hotelom,čo mám pred oknom.
Búchanie dverami na autach,dobijanie sa do hotela,vykrikovanie,zvonenie,opilecké reči,hlasna hudba z autorádia......čo si myslíš,ako tomu môžem zabrániť?
Teba budí trúbenie 1x,mňa budia niekoľkokrát.....
Kukumberk
03.11.20,06:57
Ved hej,tak ako hovoríš...
Katy a R
03.11.20,07:06
No ja by som povedala, že štuple do uší by pomohli (aspoň trošku). čo iné by si chcela poradiť? Riešiť so susedom nechceš - a nevieš ani kto a ani čo a ani prečo? ... pochybujem, že to bude niekto z Porady zisťovať, keď si to ani nevieš sama zistiť - či??
Kukumberk
03.11.20,07:14
Nerieš! Nemusíš! Ďakujem za info
veronikasad
03.11.20,08:50
Mozno sused zaspaval do roboty a klaksonom ho budi sef
Jarka 1
03.11.20,12:02
Možno je to inak. Možno sused niekoho naštval a takto doplácajú všetci. Inak je to smutné, že pomaly nie je možnosť poradiť si s takýmto spoluobčanom v aute.

Spomenula som si však na fór pri venčení psa v karanténe - na dlhej palici pes, ktorý vyzeral ako živý, ale bola to len maketa.

Ukončilo sa to ale s tým, že tomu šoférovi by možno ani nedocvaklo, že by mal prestať vytrubovať. Možno by len potreboval pampersky a možno by v dedine spomalil. Možo by trúbil cez celú dedinu, ak by pochopil.
korela
03.11.20,14:54
možno si ho stopnú nadránom aj policajti, treba skúsiť. ... pomáhať a chrániť.
pavol54
03.11.20,15:12
Kým tí prídu tak je auto za horami za dolami
pavol54
03.11.20,15:14
zo zákona nemáš právo vedieť kto je vlastníkom auta, len pri dopravnej nehode.
Kukumberk
03.11.20,15:33
Dík...ma to pobavilo
Jarka 1
03.11.20,15:47
Aj my sme sa doma zasmiali, lebo moji chlapi to vyšperkovali, že by hodili na auto nafukovaciu Anču. No potom, že škoda peňazí za Anču.
buchač
03.11.20,15:51
korela (Dnes 16:52)
keď porozprávaš na štát. polícii, mohli by ti pomôcť. mne špz aj s menom poskytli.
====================
To kedy bolo ? Keď Tiso Masarykom bol ?
avalik
03.11.20,16:18
pavol54 ... tak ked vidim ze mi cervene auto trubi pred domom a predpokladam, ze ide do blizkej firmy, odsledujem si ECV a idem do firmy, ak tam stoji to auto na parkovisku, tak zistujem (okecat sa da hocico ????)
pavol54
03.11.20,17:34
AVALIK trúbenie - tvrdenie proti tvrdeniu, preštuduj zákon 8/2009 právo na identifikáciu vlastníkov vozidiel
misoft
03.11.20,17:39
Už vidím štátnych policajtov, ako o 5:45 stoja a čakajú na "vytrubovača"..... :D:D:D - o MsP ani nevravím. Tí niekedy sa ani nedostavia. I tak máloktorá dedinka má MsP.
pavol54
03.11.20,17:56
praktický poznatok volám 158 auto mi stojí na poli prídu: predložte doklady a oprávnenie k poľu. idú k autu zavolajú osobu ktorá sa prihlási k autu povedia bububu a odídu. nezistia totožnosť nezistia vlastníka
korela
03.11.20,19:58
robia nočné obhliadky, aspoň u nás ich registrujem. možno by to aj zobrali.
korela
03.11.20,19:59
Kukumberk, keď ťa to tak irituje, zaplať si očko.
jelalim
03.11.20,20:28
1. buď si zvykneš, a budeš vstávať o 5:45.
2. alebo si kúpiš silnejšiu trúbu a budeš trúbiť ešte skôr.
misoft
03.11.20,21:32
mimotemy
Keď si spomeniem, ako jednému materiál na kamióne na stavbu doviezli. Parádny ťahač, dlhý náves, šofér bol profík - nacúval s návesom presne do dvora. Ale keď vychádzal, tak zatrúbil. Lenže on mal na streche namontované (asi lodné) sirény - keď zahúkal, tak všetky psy na okolí, čo stále štekali, do búd zaliezli. :D:D
To by bolo iné trúbenie ráno.
buchač
03.11.20,21:53
korela (Dnes 21:55) ty tu obvykle ľuďom radíš stále dokola jeden a ten istý prístup. každý máme svoj.
na každom mieste sedia vždy iba ľudia.
=================
To je aký " ten prístup " ?
-------------------------
Na polícii by MOHLI poskytnúť údaje na základe špecifickej žiadosti, ALE už to nie je také jednoduché, ako to bolo v minulosti.
V minulosti som si po známosti pár krát zisťoval ŠPZ...netrvalo to ani 10 minút a info som mal k dispo.
Ono by to šlo ešte aj teraz, no aj známy by riskoval svoj flek, nakoľko prístup do databázy je sledovaný a poskytnutie údajov sa dáva len za určitých okolností :

" Dopravný inšpektorát má databázu obsahujúcu úplné údaje o majiteľoch automobilov, tieto informácie sú však uzavreté a na žiadosť každého občana nie je možné ich sprístupniť.

Na zistenie vlastníka z databázy dopravnej polície potrebujeme dobrý dôvod. Jednou z nich je úradná žiadosť, v ktorej sa vysvetľujú dôvody na zistenie totožnosti majiteľa vozidla, napríklad zodpovednosť za účasť na nehode, vyhľadávanie ako svedok udalosti. Pri formulácii žiadosti je potrebné opísať čo najúplnejšie okolnosti (farba, značka, charakteristické znaky, model vozidla).

Žiadosť o preukázanie majiteľa automobilu nemôže podať dotknutá osoba osobne, ale jej zástupca, napríklad právnik. Žiadosť právnika jasne odôvodní potrebu získania špecifikovaných údajov s cieľom poskytnúť právnu pomoc......"

P.S.:
Rozprávať môžeš vnúčatám rozprávky a nie tým, čo žijú v realite a nie zavretý medzi štyrmi stenami.
Kukumberk
04.11.20,08:42
To hej. Ale obťažuje ma cca 3 týždne vstávať o 5.45h. Tak som dnes o 5.45 h čakala, (podľa rád niektorých)ale ani ŠPZ ani typ auta som nezachytila v tej tme a rýchlosti....hihihi..Sherlock zo mňa nebude