Ivka90
04.11.20,18:09
Dobrý večer, vie niekto poradiť? Neviem, či som zle pochopila...Príspevky prvá pomoc na začiatku si vyberal zamestnávateľ či chce 3A, resp. 3B. Od 1.7. si mohol vybrať zamestnávateľ ktoré chcel a oznámiť, že končí, napr. 3A, lebo prechádza na 3B...A potom sa môže vrátiť k 3A ďalší mesiac. ide iba o jednu a tu istú prevádzku...Volala mi pani z úradu, že to nie je možné, že môžeme mať buď 3A alebo 3B, že nesmieme striedať v jednotlivých mesiacoch. Tým pádom vrátiť za august, kde sme podpisovali novú zmluvu na 3B peniažky a pokračovať iba za 3A ako na začiatku, je to tak? To potom je neskoro vôbec žiadať za 3A za august a tým pádom nebude nič?
Soňa K
05.11.20,11:55
Máš to z úradu písomne ? Ak nie, nereaguj. Peniaze sa nevracajú na základe telefonického rozhovoru.
Ivka90
05.11.20,15:53
len ja potrebujem vedieť, ako ďalej, či je možné striedať tieto opatrenia, alebo je možné iba jedno celú dobu...
Soňa K
05.11.20,17:53
Zamestnávatelia môžu za mesiac september 2020 zmeniť príspevok aj v rámci opatrenia 3. Ak chcete prejsť z 3A na 3B alebo naopak, musíte podať novú žiadosť na vybrané opatrenie a zároveň oznámiť úradu ukončenie pôvodnej dohody. Je možné aj poskytovanie príspevku súbežne v rámci opatrenia 3A a 3B, avšak na iné prevádzky.

Toto uvádzajú na www.pomahameludom.sk ku septembru, takto tam uvádzajú informácie vždy k aktuálnemu mesiacu. Podľa toho žiadaš o podporu. Čo tam bolo k augustu, si si mala vysledovať vtedy, keď sa žiadala podpora za august.
Ivka90
06.11.20,09:48
to isté, píšu to od 1.7.2020