MichalMedveď
05.11.20,20:55
Potrebujem ísť do USA (Los Angeles)za chlapom dohodnúť sa pre pracovný pomer. Lendže ... Nemám žiadneho príbuzného ktorý by vyplnil petíciu alebo zamestnávateľa ktorý by vyplnil tú petíciu a dal na neviem presne aký úrad...aby som dostal pracovné víza. Keď som pozeral nepristahovalecké víza tak pri žiadnom nesmiem pracovať ani sa tam dostať na dlhšie ako 90 dní ... Moja otázka teda znie , či vie niekto o aké vízum mám žiadať keď tam chcem ísť na dlhšie ako rok a chcem tam robiť , resp. či môžem tam ísť na turistické víza a potom keď tam budem tak požiadať o nejaké iné aby som tam mohol žiť a pracovať.
misoft
05.11.20,23:37
Čítaj:
https://www.ustraveldocs.com/sk_sk/sk-niv-typework.asp
Petíciu vyplňuje a na US úrady zasiela ZAMESTNÁVATEĽ. A keďže ešte žiadneho nemáš - nie je ani petícia.
Najprv by si mal mať potenciálneho zamestnávateľa, ktorý by ťa potreboval - spísali by ste predbežnú prac. zmluvu (dá sa aj na diaľku) - on by vyplnil petíciu, zaslal na imigračné a ty (v prípade schválenia) by si si šiel na US konzulát pre pracovné víza (zadarmo to nie je).
Ale otázka - máš takú odbornosť, ktorá je v USA najviac žiadaná? Lebo pekárov, stavbárov, úradníkov a iné manuálne činnosti NEPOTREBUJÚ - majú tam dosť takých. Musel by si byť aspoň 5násobný atómový vedec s troma titulmi pred a desiatimi za menom, aby ťa v USA chceli.
ivka70
06.11.20,05:30
Ked sa chces ist dohodnut, stacia ti aj turisticke viza, dohadovat sa predsa nebudes rok. To predsa este pracovat nebudes.
Ak sa dohodnes a mal by si tam pracovat, musi uz toje pracovne viza potvrdit zamestnavatel.Az potom mozes zacat pracovat.
Dalsia moznost je, ziskat zelenu kartu a ist tam na nu.
BXLmiami
06.11.20,07:17
Ty nič a iba zamestnávateľ.Ak zistia že tam ideš pracovne,otočia ťa.
MichalMedveď
06.11.20,18:22
O tomto všetkom viem ... Ja sa pýtam o aké vízum (okrem pracovného)môžem žiadať aby som tam mohol zoatať aspoň rok a zarábať lebo nemám na to aby som vyžil rok bez príjmu... Či existuje dáke iné vízum vďaka ktorému by som sa mohol presťahovať do usa a pracovať tam bez toho aby som sa musel s niekým oženiť ...
misoft
06.11.20,18:29
Okrem pracovného (alebo zelenej karty) ŽIADNE! Ak ťa načapú - bude to porušenie US imigračných zákonov - za toto sa tam SEDÍ a potom budeš vykázaný a zákaz vstupu. Neviem presne koľko - ale menej ako 5 rokov to nebude. A potom ti ani pracovná zmluva a petícia od zamestnávateľa nepomôže - už budeš v systéme. A ani sobáš nie je riešenie - majú právo preverovať, či to nie je účelové manželstvo.