Ajdinka
09.11.20,09:37
Dobrý deň, stretol sa niekto už na nete so vzorom potvrdenia od lekára pre zamestnávateľa o PN - karanténa?Len z toho dôvodu sa informujem lebo manžel bol v karanténe a po negatívnom teste išiel na bežnú PN - zamestnávateľ má v tom mierny chaos.
Tweety
09.11.20,08:44
Pandemická je v prípade pozitívneho testu. Ak ho má negatívny, potom je to bežná DPN, bez dg. covid.
Ajdinka
09.11.20,09:02
len to že lekárka mi vysvetľovala že je rozdiel keď je PN pozitívny a PN kontakt, fakt už sa v tom nevyznám, ďakujem za odpoveď
Katy a R
09.11.20,09:15
aktuálne "kovid" info nájdeš na stránke SP .. máš tam aj formulár tiež si pozri, kedy môže lekár uznať "pandemickú" DPN a ako sa to vybavuje (UVZ stanovil podmienky ).
aj tuto - sko lekár má postupovať https://www.socpoist.sk/aktuality-postupy-lekarov-pri-pn-a-ocr-v-suvislosti-s-covid-19/48411s68404c
Ak sa jedná o DPN z iného dôvodu - tam je klasický postup
Ajdinka
09.11.20,09:16
vďaka
veronikasad
09.11.20,11:02
Lekár mu ukončil karanténnu PN-ku ? A vystavil novú ?
veronikasad
09.11.20,11:05
Pandemickú PN ošetrujúci lekár posiela priamo do SP (začiatok aj koniec). Je dobré ak sa mzdárka zamestnávatela informuje priamo na prísl.pobočke . odd.nem.dávok. Nemocenské od prvého dňa platí SP.

Bežná PN zrejme nesúvisí s karanténou, preto mala byť vystavená nová PN-ka.
mkatka
10.11.20,06:15
včera som sa informovala ohľadom karanténnej PN, konkrétne som potrebovala vedieť dátum začiatku; nič nepovedia /Košice/ lebo GDPR,,,,,,,,,,,, nemám slov
Ajdinka
11.11.20,11:44
už som sa informovala na soc. poisťovnu tam mi bolo povedané, že lekár môže pandemickú PN ukončiť a s inou diagnozou pokračovať dalej v PN, a len potom ukončenie poslať na sociálnu poisťovnu
romy16
16.12.21,06:19
Super a potom budeme opravovať výplaty aj rok dozadu keď sa zistí pri kontrole v SP že sme uviedli nesprávny počet dní vylúčenia v mesačnom výkaze. Presne to teraz totiž riešim. Lenže pre nás to znamená aj opravu mzdy, zdravotných odvodov a preddavku na daň. Hlavne že netreba posielať potvrdenie o PN zamestnávateľovi...
veronikasad
16.12.21,07:58
Neprejde ti mesačný vykaz, mne klient poslal zlu dochádzku, nesedel počet dni, lekár nahlásil o den neskor ako pacient, musela som opraviť mzdy a poslať opravný výkaz do ZP aj SP a klient doplatiť poistné
veronikasad
16.12.21,08:01
Volala mi pracovnicka SP. Mohla som si ušetriť robotu, keby som si bola skontrolovala zaciatok PN v elektronickej pobočke. V praci uz zamestnanec nebol, tak som opravovala PN na dovolenku