Lumita
09.11.20,13:07
Dobrý deň
Podali sme námietku na trovy exekúcie 2x a sud sme vyhrali a nariadil aby nám exekútor vrátil preplatok v obidvoch exekúcia.
Viete nám dať radu akým spôsobom mame tie peniaze od EXE vyžiadať ?
V súdnom rozhodnutí nie je uvedený termín len ma poslať ukoncenie konania a doklad o tom že to poslal na účet a samozrejme sumu akú ma poslať . Napísali sme mu žiadosť o navrátenie preplatku a už sú to 2 mesiace a poslal iba z jednej exekúcie časť ( nie celu čiastku) a z druhej nič .
Ďakujem za akúkoľvek radu.
misoft
09.11.20,12:14
Obráťte sa na SKE https://www.ske.sk/ - popíšte prípad. Ak exekútor neplní rozhodnutia súdu aj napriek žiadosti - nech ho poriešia oni...
Ak koná exekútor svoju prácu, riadi sa Exekučným poriadkom, buď z poverenia súdu, alebo na základe ex.titulu.
Ak si vyžiada neoprávnene poplatky a súd to potvrdí - je povinný ich vrátiť.
Rada - prečítaj si poriadne to súdne rozhodnutie. Možno sa niečo prehliadlo - napríklad "v čo najkratšej dobe", prípadne iná formulácia.
Ak nereaguje na vaše žiadosti a prestáva komunikovať - môžete na základe súdneho rozhodnutia podať na "podareného" exekútora exekúciu.
To potom bude sranda, ak exekútor bude mať exekúciu a iný exekútor po ňom pôjde.
Lumita
09.11.20,12:34
Dakujem za radu. Niekolko krat som si to citala a je tam uvedene iba " Kedze z exekucneho spisu je zrejme ze povinny zaplatil trovy exekucie vo vyske vycislenych predbeznych trov uvedenych v Upovedomeni o zacati exekucie, sudny exekutor vrati preplatok na trovach exekucie resp. hotovych vydavkoch povinnemu. Nasledne zasle sudu konecne vyuctovane a vrati poverenie ".
Nic ine tam nie je .