milagros208
10.11.20,12:38
Zdravím. Zamestnanec si chce požiadať o finančný príspevok na stravovanie zo zdravotných dôvodov. Ako potvrdenie od lekára-alergológa mi doniesol svoju správu z vyšetrenia, kde sa okrem iného píše, že má alergiu na pšeničnú múku. Môžem považovať túto správu z vyšetrenia ako potvrdenie od lekára, že sa nemôže stravovať v ŠJ? Ďakujem.
Tweety
10.11.20,11:52
Áno, je to relevantný doklad na poskytnutie finančného príspevku na stravovanie podľa §152 ZP.
avalik
10.11.20,11:52
hmm, diskutabilne ... mne tam chyba odporucanie lekara na individualne stravovanie ... ak je to mozne, zamestnanec by si mal este vyziadat potvrdenie od alergologa pre zamestnavatela, ze odporuca individualne stravovanie ...

dalsia otazka je, ci SJ ma v dennej ponuke moznost vyberu jedla bez tohto alergenu - v tom pripade prispevok nie je na mieste a zamestnavatel poskytuje vhodne stravovanie aj pre tohto zamestnanca
milagros208
10.11.20,12:04
Nechcem nejako zamestnanca "buzerovať", ale mne sa to nezdá ako relevantný doklad. Zamestnanec má v správe napísané rôzne alergie, nielen potravinové. Nie som lekár, aby som z toho vydedukovala čo môže alebo nemôže jesť. Mne to príde nejednoznačné. Ostatní zamestnanci doniesli potvrdenie napr. , že musia dodržiavať bezláktozovú alebo bezlepkovú alebo nízkopurínovú diétu a tu mi vedúca ŠJ vie jednoznačne povedať, že takúto stravu my zabezpečiť nevieme.
avalik
10.11.20,12:47
ano, prave preto som pisala, ze je to diskutabilne ... to potvrdenie kludne moze byt aj rukou na vymennom listku ale malo by byt jednoznacne, ze ma nariadenu upravu stravovania
ivka70
10.11.20,12:51
Minimalne by mali vsetci mat rovnake podmienky, cize ak ostatni vedeli dodat potvrdenie o tom, ze sa nemozu stravovat v jedalni a z akych dovodov, mal by to dodat aj on.
Dokonca by som povedala, ze lekarska sprava z vysetrenia obsahuje osobne udaje, ktore nema pravo zamestnavatel zhromazdovat. :)
Nech poziada lekara o vystavenie potvrdenia, alergolog vie, ako take potvrdenie ma vyzerat.
milagros208
10.11.20,13:05
Ďakujem za odpovede a postrehy. Ostatní zamestnanci s týmto potvrdením problém nemali a tento sa dosť naštval, že manželke správa z vyšetrenia stačila a ja stále "vymýšľam". A to len chcem mať veci v poriadku.
ivka70
10.11.20,13:44
Takych mame aj my .... z toho si nic nerob. :) Trvaj na potvrdeni, ak chce mat ine ako zabezpecene stravovanie.
Inak, my este ziadame k tomu pisomnu ziadost a jej prilohou je to potvrdenie.
milagros208
10.11.20,14:49
Vďaka. Aj ja priznávam tento prispevok na základe žiadosti s doloženým potvrdením od lekára.