ekpo
10.11.20,14:03
Dobrý deň prajem.
Pri uchádzaní sa o kompenzáciu v období pandémie podľa opatrenia č. 2 sa považuje v jednoduchom účtovníctve u SZČO za tržbu to, čo v danom mesiaci odrobím a vyfakturujem za daný mesiac alebo to, čo som zinkasovala v danom mesiaci za vyfakturovanú prácu v predchádzajúcich mesiacoch?
Ďakujem.
mondes
10.11.20,13:08
Všetko to, čo ste prijali v hotovosti, v ORP, alebo na účet. Vlastne všetko zinkasované v danom mesiaci. Nepočítajú sa do toho nejaké preplatky, dotácie z ÚP atď.
ekpo
10.11.20,13:16
Čiže keď ide o kompenzáciu za október, neberiem do úvahy, keď som napr. v októbri pracovala 10 dní, to vyfakturujem a zaplatia mi v novembri?
Tak to potom porovnám aj s predchádzajúcim rokom?
Čiže vždy ide o príjem v danom období tak, ako sa to bežne uplatňuje v jednoduchom účtovníctve a nie o fakturáciu?
Ďakujem.
mondes
10.11.20,13:22
Áno, presne tak. V JÚ ide vždy o to, kedy boli peniaze skutočne vyplatené. Nie kedy bolo fakturované.
Katy a R
10.11.20,13:24
ja by som pozrela stránku "pomáhame ľuďom" - a info, čo tam majú
napr https://www.pomahameludom.sk/docs/Manual_posudenie_trzieb.pdf
doplnenie - že ako to je od októbra (manuál) - treb ačítať stránku a návody;)
https://www.pomahameludom.sk/pp_plus_docs/november/Manual_vykaz_2.pdf
veronikasad
10.11.20,13:36
Ak vedies JU, tak to co ti v októbri zaplatia, bez ohladu na to, v ktorom mesiaci si vystavila fakturu
deanka
10.11.20,15:10
dobre píšeš
hafnium
23.11.20,18:52
Je moznost opravy, ked som to doteraz robil presne naopak? Tzn ako prijem za april bola suma z faktury vystavenej za april a nie suma prijata v mesiaci april. DAkujem
ekpo
08.12.20,12:00
Prosím, môžem Vás poprosiť ešte o informáciu ako je to ak príjmy SZČO sa kombinujú s príjmami zo zamestnania? Tu sa berie do úvahy mesiac, v ktorom zamestnanec pracoval alebo nasledujúci mesiac, v ktorom mal príjem vyplatený za predchádzajúci mesiac.
Napr. začal pracovať v októbri ale výplatu má až v novembri? Pri posudzovaní októbra beriem alebo neberiem do úvahy príjem zo zamestnania za odpracovaný október?

Ďakujem.
Katy a R
08.12.20,15:03
doplnenie kukni ;)
ekpo
09.12.20,10:16
Ďakujem.