janulka5595
11.11.20,09:35
Ahojte, obdržali ste už, alebo Vaši klienti dodatok k príspevkom Prvá Pomoc Plus?
Ja som zaznamenala len, že si z Dôvery minulý týždeň UPSVAR 2x vypýtal potvrdenie o neevidovaní nedoplatkov, a odvtedy nič.
Vraj kým nemáme dodatok, nemôžme žiadať.
Dokedy môžme žiadať za október?
Ďakujem za pomoc
Katy a R
11.11.20,11:12
tuto píšu dátum - že až do konca januára ☺ - aj ďalšie info po rozkliknutí
https://lnk.sk/dhs6
a tuto: https://www.pomahameludom.sk/docs/november/Oznamenie_nov_platnost_od_01102020.pdf
Žabinka
11.11.20,11:39
inak, zase riadny chaos.. ja som vypĺňala prvá pomoc+ opatrenie 2,tam sú výkazy tak ako boli predtým.. vyplnila som a poslala.. dodatok som žiadny nedostala, a ani ma zatiaľ úrad nekontaktoval..
Katy a R
11.11.20,11:43
áno - tam by to malo ísť postarom - len teda vyššia pomoc - a tiež môže mať súbežne PP
Blanka Urbanová
12.11.20,04:31
Ja som volala na úrad práce dňa 10.11. ohľadom príspevku 2 a pani mi povedala, že môžeme poslať výkaz za október, keď ho skontrolujú a bude v poriadku, hneď pošlú aj dodatok na podpis.
janulka5595
12.11.20,05:50
Ďakujem za info! Pošleme teda výkaz tak, ako sme aj doteraz. :-)
janulka5595
12.11.20,05:52
Ďakujem Žabka, aj Katy!
Blanka Urbanová
12.11.20,10:08
Prosím, nie ste náhodou externá účtovníčka, ktorá robí v rámci "pomoci plus" aj 3A výkazy pre SZČO-zamestnávateľ?
Veľmi by som potrebovala poradiť.
Žabinka
12.11.20,10:13
dnes mi volala pani z ÚP, potrebovala si čosi overiť, a vraj dodatky budú posielať v priebehu budúceho týždňa..
veronikasad
12.11.20,10:16
Cize netreba cakat u 2-ky na dodatok?
Žabinka
12.11.20,10:17
o tom nič nevravela..
Katy a R
12.11.20,10:32
je ozaj rozumnejšie posielať dodatky - až keď je výkaz. Postupne. Ušetria si robotu, lebo nie všetci žiadajú (majú nárok) už za oktober.... niektorí až neskôr a niektorí možno vôbec nebudú žiadať .
Mila123
12.11.20,10:56
aj ja to robím....
Blanka Urbanová
12.11.20,17:52
Prosím, my sme doposiaľ robili týmto drobným podnikateľom, zamestnávateľom všetko, vrátane odoslania výkazov 3A mailom na úrad práce. No ale cez www.Slovensko.sk si to budú musieť robiť sami a verte mi, nezvládnu to, veď oni mnohí nemajú ani PC, ešte nemajú ani obč. preukazy s čípom, teda ani elektronické schránky.... Na toto nikto nemyslel? Ako to budete robiť Vy? Pekne ďakujem za radu.
mondes
12.11.20,19:05
Bohužiaľ, inak, ako s OP sa to nebude dať urobiť. Pokiaľ budú chcieť príspevok, budú musieť si zriadiť OP, aj čítačku a aktivovať si schránku na www.slovensko.sk. Treba im to vysvetliť, veď čas majú na to do konca januára. Alebo je tu druhá možnosť, nepodať žiadny výkaz. Nech si vyberú. Ja našťastie mám len jednu SZČO - zamestnávateľa a tá si už zriadila OP, len nemá nainštalované tie všetky komponenty. Tak ja jej urobiť žiadosť, aj výkaz a príde si s OP ku mne a odošleme. Ani Vám nič iné neostáva, len takto postupovať. Ale je to fakt od veci, tiež poznám veľa SZČO, čo nevedia ani počítač zapnúť. Našťastie nemajú zamestnancov. Nech sa Vám darí.
janulka5595
13.11.20,04:59
Blanka - ja síce nie, ale manžel účtuje externe aj SZČO. A tiež im neostáva iná možnosť, iba vybaviť si čím skôr OP s el. schránkou, ak chcú žiadať o príspevok..
A tak, ako písala Mondes - tiež sa dohodol s klientmi, že raz mesačne prídu, a odošle sa to takto "spoločne". Žiaľ malí SZČO, čo naozaj niektorí ani počítač nevideli, tak radšej ani nebudú žiadať,..