BudySk
11.11.20,11:50
Z partnerkou sme zadovážili auto pre ZTP osobu, peniaze sme dostali zo socialnej poistovne, zbytok som doplácal . Teraz sme z partnerkou v stave že chce odomna odíst k rodičom a auto si chce zobrat.V technickom preukaze figuruje vlastník ZTP osoba,teda jej syn, poručitelom je jeho matka(moja partnerka). Kto znás má na auto právo?
Katy a R
11.11.20,11:02
Len na upresnenie - príspevok na kúpu MV dostal syn z UPSVaR (nie zo SP) - a píšeš, že je aj vlastníkom. Takže vieš dobre, komu MV patrí. Ak si na kúpu prispel - to už je len medzi vami - že ako sa vyrovnáte, či budeš peniažky pýtať od nej? (či to bol dar, alebo pôžička ...alebo ako ste sa vlastne dohodli).
marjankaj
11.11.20,11:38
poručitelom je jeho matka(moja partnerka):eek:
Ona už je po smrti?:eek:
jslancik
11.11.20,17:38
klasický o d r b, ako väčšinou. a ešte sa k tomu aj verejne priznajú a idú sa hádať o to... oficiálne s tým nič nemajú, auto je "syna" a on ho aj oficiálne užíval a platil.
ivka70
12.11.20,07:02
Narok na auto, ktore bolo kupene na konkretny ucel s prispevkom pre ŤZP a ty ta ZTP nie si, urcite nemas.
Taketo motorové vozidlo slúži na zabezpečenie mobility osoby so ŤZP.

Jedine, co by si mohol ziadat (ak to vies preukazat) je vratenie penazi, ktore si do cudzieho majetku (teda auta) investoval.
Mila123
12.11.20,07:18
Nedá mi inak nezareagovať, ty si vezmeš auto od ZTP osoby, ktoré spolufinancoval štát? lebo si zbytok doplácal????? tak žiadaj iba ten doplatok, auto ti nepatrí!!!!!!
BudySk
13.11.20,06:47
Mne ani tak nejde o auto, skôr o peniaze,ktoré som dal na nove auto,doklad je výpis z účtu.
ivka70
13.11.20,06:55
Ale to mohol byt dar, mohla to byt pozicka ...to musis preukazat, ked chces vratit peniaze, ktore i do toho dal.
Bud sa s partnerkou dohodnes, ze ti nejaku cast tych penazi vrati (kedze auto si zjavne vyuzival aj ty) alebo sa budes o ne sudit a to, co vyzadujes, budes musiet na sude preukazat (ze to bola pozicka napr.). Len vypis z uctu nestaci, zili ste vtedy spolu, platil si asi viac spolocnych veci zo svojho uctu.