Tibis01
11.11.20,17:28
Ahojte,
Prezeral som rozne stranky a vlakna ale odpoved som nenasiel, tak som zalozil toto vlakno.
Mam problem, ze byvam v bytovke na poschodi 2/7, mam tu dve stupacky a radiator mi kuri iba vo vrchnej casti cca vrchny 10-15cm pas co je na radiator o rozmeroch cca 80x150cm naozaj malo. Izba je na chladnej strane a cely den sem nesvieti slnko.. Skusal som odvzdusnit, 4litre nepomohli, termomaticu som odmontoval celu a ten maly cicik som riadne rozhybal, po radiatore som aj buchal ci nahodou nejaka bublina nevyjde.. Nebubla v nom, stupacka na teplu vodu je normalne tepla, ako ma byt. Na tej spiatocke tu nemam ventil, jediny je ta regulacna termomatica ktoru som odmontoval a malo by to teraz byt pustene na plno. Radiator ma cca 10r. Ten predtym sa spraval podobne a stale zijem v zime a pekne ma to stve. Pripadne mate niekto schemu ako vobec vyzera radiator vo vnutri? Celkom by ma zaujimal ako funguje aby som pochopil v com je chyba..
Vdaka za rady.
buchač
11.11.20,16:52
Odvzdušňuje sa celý systém a nie iba jeden radiátor.
To je ako keby si odvzdušnil po oprave bŕzd na aute iba jedno koleso...
sito
11.11.20,17:26
Ahojte,
Prezeral som rozne stranky a vlakna ale odpoved som nenasiel, tak som zalozil toto vlakno.
, po radiatore som aj buchal
Vdaka za rady.

Konal si správne, keď si zabúchal! Ozval sa ti ten správny, čo má vždy pravdu! Pred zrkadlom. Vymyslel koleso, teda pravdu o kolesách. Nie len v najvyšších bytoch sú odzvdušňovaky na radiátoroch. Istý zmysel majú. Len treba na ne zabúchať, je to taký miestny telefón a isto sa ti niekto ozve, tiež búchaním. No vo vašom dome to nebude buchač, ale ten čo, čo búcha, ako keby ho hrýzla buch. :D
jelalim
11.11.20,18:21
Toto je vlastnost radiatorov. Ked sa iba temperuje, dole je studeny. Ak neveris odmontuj ho a namontuj si ho opacne.

Byt pod tebou a nad tebou je obyvany a vykurovany? -> Tu moze byt ta najvacsia chyba, preco je tebe zima.

A este, co to bol za napad cez odvzdustnovaci ventil vypustit 4 litre vody?
Tibis01
11.11.20,18:36
Toto je vlastnost radiatorov. Ked sa iba temperuje, dole je studeny. Ak neveris odmontuj ho a namontuj si ho opacne.

Byt pod tebou a nad tebou je obyvany a vykurovany? -> Tu moze byt ta najvacsia chyba, preco je tebe zima.

A este, co to bol za napad cez odvzdustnovaci ventil vypustit 4 litre vody?


V susednej teme som cital, ze ta bublina vysla az po tom co vypustili viac ako liter, ze im v konkretnom pripade to takto fungovalo.. Tak som vzal riadne a vypustil som este viac lebo sa to nemenilo.. Susedne byty su obyvane, podomnou ale moc nekuria a nadomnou neviem.
Takze si nepomozem a radiator bude navzdy vyhrievat iba takouto malou castou?
sito
11.11.20,19:58
Toto je vlastnost radiatorov. Ked sa iba temperuje, dole je studeny. Ak neveris odmontuj ho a namontuj si ho opacne.

Byt pod tebou a nad tebou je obyvany a vykurovany? -> Tu moze byt ta najvacsia chyba, preco je tebe zima.

A este, co to bol za napad cez odvzdustnovaci ventil vypustit 4 litre vody?


V susednej teme som cital, ze ta bublina vysla az po tom co vypustili viac ako liter, ze im v konkretnom pripade to takto fungovalo.. Tak som vzal riadne a vypustil som este viac lebo sa to nemenilo.. Susedne byty su obyvane, podomnou ale moc nekuria a nadomnou neviem.
Takze si nepomozem a radiator bude navzdy vyhrievat iba takouto malou castou?

Aže či ty nešpekuluješ? :D
Tibis01
11.11.20,20:19
Toto je vlastnost radiatorov. Ked sa iba temperuje, dole je studeny. Ak neveris odmontuj ho a namontuj si ho opacne.

Byt pod tebou a nad tebou je obyvany a vykurovany? -> Tu moze byt ta najvacsia chyba, preco je tebe zima.

A este, co to bol za napad cez odvzdustnovaci ventil vypustit 4 litre vody?


V susednej teme som cital, ze ta bublina vysla az po tom co vypustili viac ako liter, ze im v konkretnom pripade to takto fungovalo.. Tak som vzal riadne a vypustil som este viac lebo sa to nemenilo.. Susedne byty su obyvane, podomnou ale moc nekuria a nadomnou neviem.
Takze si nepomozem a radiator bude navzdy vyhrievat iba takouto malou castou?

Aže či ty nešpekuluješ? :D

Prestaň byť trápny prosímťa. Potrebujem normálnu radu.
buchač
11.11.20,20:19
Možno máš radiátor na trt preto, lebo nedodržiavaš a nešiel si podľa

Zákon č. 182/1993 Z. z.
Zákon Národnej rady Slovenskej republiky o vlastníctve bytov a nebytových priestorov

:D :D :D :D :D
sito
11.11.20,20:23
Stupacky sa odvzdusnuju na najvyssom poschodi. Mam s tym skusenosti, byvam na 12. poschodi a kazdy rok, ked zacnu kurit to odvzdusnujem

Každý raiátor je vyrobený s odvzdušňovacím ventilom. Prečo asi? Výrobca isto nevie, ktorý bude namontovaný na 12. poschodí, ešte vyššom poschodí, že?

Fyzika, vzduch je ľahší ako voda. Ak sa do systému dostane vzduch. Voda ho tlačí, vytlačí z každého radiátora. Z posledného nie. Pri tom je treba spraviť to, čo robíš každý rok. Ale ty si ten posledný, čo to musí spraviť. Každý môže spraviť to, čo Tibis, povolí odvzdušňovák. Ak hneď začne kvapkať voda, zavrieť ho treba. Kde nie je vzduch, ani čert nefučí.No a potom to ostáva na tom, ktorý býva na siedmom poschodí. Ak nie, všetky radiátory nie sú ani v hornej časti teplé ako u Tibisa. :D

Odvzdušňovanie je ako šašovičová atomová bomba. Problém vyrieší, ale len ak sa jedná o vzduch. A čo na to blcha?
buchač
11.11.20,20:31
Ahojte,
Prezeral som rozne stranky a vlakna ale odpoved som nenasiel, tak som zalozil toto vlakno.
Mam problem, ...

Fakt máš problém...teraz už len zistiť, že aký :
- s nájdením infa
- s prečítaním
- s pochopením
- či založenie témy myslíš vážne
- a či si robíš prdel

Podľa mňa je posledná možnosť najreálnejšia.
Takže si vezmi plastelinu urob si z nej tú prdel..alebo aj tú druhú dieru.
sito
11.11.20,20:39
Ahojte,
Prezeral som rozne stranky a vlakna ale odpoved som nenasiel, tak som zalozil toto vlakno.
Mam problem, ...

Fakt máš problém...teraz už len zistiť, že aký :
- s nájdením infa
- s prečítaním
- s pochopením
- či založenie témy myslíš vážne
- a či si robíš prdel

Podľa mňa je posledná možnosť najreálnejšia.
Takže si vezmi plastelinu urob si z nej tú prdel..alebo aj tú druhú dieru.

Neboj, on sa vyfarbí, len ho treba ešte troška natiahnuť. Valčekom a ani nekvapne. :D

https://www.google.com/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=&cad=rja&uact=8&ved=2ahUKEwiD2N_lq_vsAhVKLewKHe8BCMoQwqsBMAF6BAgRE Ag&url=https%3A%2F%2Fwww.youtube.com%2Fwatch%3Fv%3DDC KB_xBJeWI&usg=AOvVaw2bws-FyatlEZhz6r1_1sbO
Tibis01
11.11.20,23:47
Ja som sa stale nic nedozvedel, stale neviem preco je spodna cast radiatora studena.
sito
12.11.20,06:30
Ja som sa stale nic nedozvedel, stale neviem preco je spodna cast radiatora studena.

Profík karfík ti ponúkol stoosendesiaťdvojku, ale tá nie je o fyzike.

Ty potrebuješ, aby ti hrial opačne, že? Ale šak sprav stojku. Na hlavu ti to nepomôže. Radiátoru, tiež nie. Možno očiam, bude sa im zdať, že to nie je klam. Že na vrchu vidíš, máš radiátor vrelý, a keď otvoríš ventil naplno, tak aj celý. Neny možne, tu sa pýtaj, dobrú radu tu vždy schytaj. :D
sito
12.11.20,07:25
Toto je vlastnost radiatorov. Ked sa iba temperuje, dole je studeny. Ak neveris odmontuj ho a namontuj si ho opacne.

Byt pod tebou a nad tebou je obyvany a vykurovany? -> Tu moze byt ta najvacsia chyba, preco je tebe zima.

A este, co to bol za napad cez odvzdustnovaci ventil vypustit 4 litre vody?


V susednej teme som cital, ze ta bublina vysla az po tom co vypustili viac ako liter, ze im v konkretnom pripade to takto fungovalo.. Tak som vzal riadne a vypustil som este viac lebo sa to nemenilo.. Susedne byty su obyvane, podomnou ale moc nekuria a nadomnou neviem.
Takze si nepomozem a radiator bude navzdy vyhrievat iba takouto malou castou?

Aže či ty nešpekuluješ? :D

Prestaň byť trápny prosímťa. Potrebujem normálnu radu.

:eek: A možno je to inverziou? Ktorá nepôsobí na radiátor. Priam dávali v telke " popradská kotlina +2°C. Ale Štrbské Pleso a končiare Tatier +12°C. Vraj to má byť v tejto dobe " Martin na bielom koni " no pri +12°C biely kôň nevydrží. Kôň ma vraj väčšiu hlavu, nechaj to na koňa. Alebo žeby si mal ešte väčšiu? V tom prípade je jasné prečo sa pýtaš na takú šašovinu, či k ... :D