zaclony
17.09.06,11:59
Prečítala som si niekt. príspevky ohľadom odvodov do poist. a prosím ospravedlňte ma, ak napíšem nejaku hlúposť. Som čiastočný amatér.
Začala som podnikať /SZČO/v 02/2006.Platím si len 966 Sk do ZP.
K 8.2.2007začnem odvádzať do ZP už inú sumu z titulu zmeny min.mzdy?
K 30.6. 2007 urobím roč.zučt.pre ZP?
K 30.6.2007 donesiem do soc.poist dan.priznanie a doklad o zaplatení život.poistky za rok 2006?
Čo je základ dane? Čisto výnosy mínus náklady za rok 2006? Toto mi nieje uplne jasné.
Vymer.zaklad si vyratam ako ZD:2:10.Čo životná poistka?
A keď budem ten VZaklad mať, vyrátam si jednotl.percentá do fondov a od kedy ich začnem platiť?
Prosím môžete mi napísať v čom som sa pomýlila a čo presne sa považuje za zaklad dane pre výpočet vymer.základu? Ale tak jednoducho.
Čo vlastne rozhoduje o výške odvodov ? Čo sa považuje za príjem?/Narážam tým na 12 násobok min.mzdy/To sú vlastné tržby nezávisle na nákladoch?
Veľmi pekne dakujem za odpoveď.
martinetto
17.09.06,11:31
Základ dane: nie sú čisto výnosy (lebo to by bol vlastne zisk - to slovíčko čisto) Je to vlastne rozdiel medzi príjmami a výdavkami, zvýšené o položky ktoré treba zdaniť napr. Náklady na reprezentáciu, Dary, a podobne tieto položky vlastne v účtovníctve odpíšeš (aby ti sedeli účty) ale potom pri základe dane ich musíš pričítať z ZD a daň rátať aj z nich!!!