Taynee
16.11.20,16:42
Ahojte, skôr ako som napísala túto tému som si pozrela všetko na nete, googlila som, aj tu na porade som pozerala staršie diskusie.

Nasťahovali sa mi do bytu vínne mušky. Odkiaľ prišli nevedno. Na stole nikdy nenechávam ovocie. Jednoducho sa ku mne nasťahovali a kým som bola mesiac mimo domu, rozmnožili sa.

Skúšam všetko.
1. Na biolit a iné spreje proti hmyzu nereagujú.
2. Na dezinfekčné spreje a prípravky nereagujú.
3. Kúpila som lepiace pásiky na hmyz, nevšímajú si to.
4. Mám doma v každej izbe po dve pasti s prípravkom na hubenie vínnych mušiek a s vínnym octom. Mám pocit, že 10 zomrie a 20 sa ich nakotí medzičasom.
5. Vysávač už ani neodkladám, a vysávam ich zovšadiaľ.

Som zúfalá popravde. Pls máte niekto s týmto účinné skúsenosti?
Rozmýšľala som ešte nad hmyzožravou rastlinou.
ivka70
16.11.20,15:57
Mne sa rozmnozili v kvetinacoch s jednym novym s novou zeminou.
Pomohli mi zlte zapichove lepove dosticky, sice to chvilku trvalo, kym sa nalepila jedna generacia, ale dalsia sa uz neobjavila. Zapichy som asi 3x menila, prve boli cierne od musiek. :)
Neboli to octomilky, ale tusim smutnice, ale princip je rovnaky.
Žabinka
16.11.20,16:20
ja som chytala vínne mušky na ovocie.. šupky napr. z kivi, jablka, som dávala do mikroténového sáčku, na kuchynskej linke, ale na mieste kde majú kľud.. nechala som otvorený len úzky otvor, a potom to musela byť rýchla akcia.:) najprv som pár dní sledovala, a keď sa mi zdalo že ich je dnu už dosť, tak rýchlo zavrieť sáčok (preto úzky otvor) a vyhodiť preč z bytu.. ale treba sa k sáčku približovať úplne potichu a bez otrasov, lebo sú rýchle, mršky..:)
a pozor na odpadkový kôš, to je pre ne raj.. ak je to možné, treba ho rýchlo a opatrne vyniesť na balkón, a dávať pozor čo sa vyhadzuje do koša..
mne pomohlo aj položiť misky s octom na pár miest..
buchač
16.11.20,16:40
Skús plameňomet...;) :D
Dáša_
16.11.20,16:56
presne tak, malé mušky si vždy prinesiem s bylinkami z obchodu v kvetináči
lujza.j
16.11.20,18:18
Su to isto drozofily?male "hrdzave"musky...samicka alebo samcek uz neviem presne,ktory ako ..má cierny zadocek.....ked maju byt v kazdej izbe?to sa mi nezda....muchy z kvetin su ine muchy....
Žabinka
16.11.20,19:09
to sa mi tiež zdá čudné, že sú všade.. v tom prípade by som to skôr tipovala na smútivky, ako píše ivka.. a pri nich mi pomáhajú aspoň čiastočne zredukovať ich počet žlté lepivé terčíky, a na povrch zeme v kvetináči nasypať vrstvu piesku, tak nemajú ako do vlhkej zeminy naklásť vajíčka a teda sa nemôžu množiť..
Mikae
16.11.20,20:05
U mňa tiež donesené v kúpenej zemine, po presadení kvetov začali vylietavať. Skúšala som všeličo, tie lepové zapichovačky sú celkom dobré, len mne sa to stále lepilo tam kde netreba. Nakoniec mi došla trpezlivosť a kúpila som sprej cyper a párkrát vystriekala zeminu v kvetináčoch a pomohlo. Je to ale chémia, tak treba riadne vyvetrať.
Nandrolon
16.11.20,20:21
Chcel by som vidieť mušku, ktorá nezareaguje na biolit. :-))))) Jedine, že by mala plynovú masku.
lujza.j
16.11.20,20:36
Ja mam cez muchaciu sezonu na oknach take lepky...s nejakym otravnym frasom pre ne....bud su to tenke biele pasiky na co sa na bok na ram...alebo kvetinky na sklo....zabije aj velku muchu....celkom rychlo...lebo za kratko brejkuju -tocia sa na chrbte....
Taynee
18.11.20,12:10
Tak tie pasce na nich zacali zaberat. Skor paradoxne tie kupene, ako tie z vinneho octu po domacky vyrobene, ale uz ich mam minimalne o polovicu menej. Asi to chce len systematickost na nich. Ponecham tie pasce nadalej, nech sa tam priebezne utopia. Ale som rada, ze ich je uz menej.