reka.mohosova
16.11.20,20:10
Na začiatku podnikania som dostala dotáciu z ÚP. Ako sa táto dotácia zaúčtuje v jednoduchom účtovníctve? Ďakujem za pomoc!
Mila123
16.11.20,19:13
dotácia aká? je ich viac, alebo ste mali na mysli Opatrenia? ak áno, ktoré?
reka.mohosova
16.11.20,19:20
Bol to finančný príspevok poskytnutý na samostatnú zárobkovú činnosť v rámci projektu "Pracuj, zmeň si život!" z Úradu práce.
Účtujem však pre ďalšiu firmu, ktorá dostala dotáciu z dôvodu poklesu tržieb počas pandémie. Toto by ste prípadne nevedeli tiež? Ako sa bude toto účtovať? Tiež účtovníctvo vedené v systéme jednoduchého účtovníctva. Ďakujem pekne!
veronikasad
16.11.20,19:38
Dotacie z opatrení Prva pomoc a Prva pomoc plus sú podľa prislubu z ministerstva práce a ministetstva financii prijmom neovplyv.zaklad dane, aj keď novela zákona o dani z prijmov este schválená nebola. Nevstupuju ani do vymeriavacieho zakladu pre povinnu registraciu v SP.

Ta prva dotacia je iny prijem ovpl.zaklad dane.
reka.mohosova
16.11.20,19:44
Ďakujem za odpoveď!
Mila123
16.11.20,19:52
Veronika, ale pri príspevkoch 3A a 1A nie je oslobodený príjem pri Opatreniach (školenie s dr. Mihálom a Ing. Ozimým)....ale čas ukáže
veronikasad
16.11.20,20:05
Predpokladala som, ze sa pyta na pokles trzieb SZCO (opatrenie c.2), nie zamestnavatela
mondes
16.11.20,20:51
Jarmila a zase na školení Ing. Tužinského bolo opomenuté, že dotácia (aj z opatrenia 3) sa bude účtovať na PNZD a pomerná časť výdavkov s tým súvisiacich,teda miezd cez uzávierkové operácie do VNZD. .....
veronikasad
16.11.20,20:59
Nebola som na skoleni, ak to bude tak ako pise mondes, potom v konecnom dosledku cast dotácie navýši zaklad dane...