Natasha54
18.11.20,06:09
mám problém. dcera si pred dvoma rokmi požičala 100 €, zatajila nám to a pôžičku nesplácala. úroky narastli do neuveriteľných výšok. čítala som kdesi, že bol navrhnutý zákon, ktorý obmedzuje výšku vrátenia dlžnej sumy
buchač
18.11.20,06:20
Na základe informácií z Národnej banky Slovenska a podľa zákona platí, že úverová zmluva, ktorá nemá všetky náležitosti (napr. o úrokovej sadzbe, poplatkoch, RPMN a pod.) síce platí, ale úver je bezúročný a bez poplatkov.

Takže je nutné zaplatiť len tých 100€...zvyšok je pasé.
ivka70
18.11.20,06:30
a ako su vymahane? cez exekutora? mate zmluvu o pozicke, ake boli dohodnute podmienky?
ivka70
18.11.20,06:48
A ako vies, ze tato konkretna nema?
Natasha54
18.11.20,08:56
jedna sa o pôžičku od spoločnosti minipôžička. zmluvu som bohužial nevidela.
Natasha54
18.11.20,09:04
Ano, suma je vymáhana cez exekutora. pred rokom ju exekutorka vymahala tiež, zaplatili sme obratom 170 eur a mysleli sme, ze je to ok. teraz ju exekútor vymaha zase, s tymi istými podklami, len k tomu pridal pokutu za ešte jeden rok. zrejme sme si omylom mysleli, že v sume, ktorú sme na zaklade upovedomenia a uvedenych výpočtov zaplatili je aj suma, ktorú máme vrátiť. žiadna iná suma v upovedomení nefiguruje.
Natasha54
18.11.20,09:20
ano, dostali sme upomienku od exekutora. prekvapilo nas to, lebo pred rokom sme uz jednu zaplatili: 170 eur. zrejme sme mylne predpokladali, ze cast zo sumy je aj splatka. teraz sme dostali upomienku zase. su v nej uvedene tie iste udaje a vypocty len sa k pokute pridal este jeden rok. ziadne ine cisla v upomienkach nefiguruju. tak ako ma clovek bez pravnickeho vzdelania vedieť, ze za uvedenym vypoctom: istina, uroky z omeskania za kazdy rok, odmena exekutorovi a poplatky nie je aj vytuzeny pokoj so zabudnutymi splatkami.
willma
18.11.20,11:18
Natasha54 koľko rokov má Vaša dcéra? Predpokladám, že je plnoletá a svojprávna. Takže jedna rada - prestaňte ju konečne prebaľovať, lebo Vám to prerastie cez hlavu. Nech ju máte akokoľvek rada, prestaňte jej škodiť tým, že ju budete vodiť za ručičku a riešiť, sprosto povedané jej sračky.
Natasha54
18.11.20,12:05
máte pravdu. ja to však nerobím pre ňu ale pre svoj pokoj v duši (jasné, nahováram si). viem, že napokon to výjde na rovnako. no čo už...
misoft
18.11.20,14:26
No tých 170€ nebola splátka (komplet) A čo takto poplatky exekútorovi a ďalšie poplatky? Tie se nezaplatili. Predtým totiž exekútori si najskôr mohli sťahovať pohľadávky tak, že najskôr si stiahli poplatky a istinu sťahovali až potom. A mohlo sa stať. že sa poplatky nabalili, dlh nebol celkom splatený a už sú tam úroky z omeškania.

Ale nech skúsi podať námietku (https://ficek.sk/ma-exekutor-povinnost-vyuctovat-vysku-pohladavky-16733)
"pokiaľ dlžná suma, ktorá je predmetom exek. konania, bola Vami uhradená, je potrebné podať u súdneho exekútora návrh na zastavenie exekúcie v súlade s ust. § 61k/ exek. a to v lehote do 15 dní a pripojiť aj doklad o úhrade dlžnej sumy."
willma
19.11.20,07:18
pozrite, Vaša dcéra je vážne plnoletá - nemôžete ju zakaždým ťahať z jej prúserov - týmto spôsobom sa budú nabaľovať, čo potom, predáte vlastnú strechu nad hlavou? Vážne odstrihnite pupočnú šnúru, škodíte sebe aj jej