Mimika1
19.11.20,17:38
Dobrý deň. Dala som si robiť web cez jeden portál, kde je zaregistrovana FO, ktorá mi reálne ten web robila. Dostala som síce Fa od portálu , ale ako dodávateľ je uvedená FO ktorá ten web vytvorila, ale nemá tam ICO a ani DIC. Môžem si dať takú Fa do nákladov? Ďakujem za odpoveď.
marjankaj
19.11.20,16:57
A načo ti je DIČ? Ty si správca dane?
Mimika1
19.11.20,17:25
Žeby náležitosti Fa?Otázka znela, či si môžem dať takú Fa do nákladov. Vopred ďakujem za odpoveď.
marjankaj
19.11.20,18:05
A kde si sa to dočítala o tých náležitostiach? Skús ma poučiť.
marjankaj
19.11.20,18:11
A prečo by si si nemohla dať takú faktúru do nákladov resp. do VOZD?
marjankaj
19.11.20,18:27
O IČO sa píše v obchodnom zákonníku:
§3a
(1)
Každý podnikateľ je povinný na svojich obchodných listoch a objednávkach vyhotovených v písomnej alebo elektronickej forme (ďalej len „obchodné dokumenty“) uvádzať obchodné meno, sídlo alebo miesto podnikania, právnu formu právnickej osoby a identifikačné číslo, ak je pridelené. Podnikatelia zapísaní v obchodnom registri alebo v inej evidencii podnikateľov uvádzajú aj označenie registra, ktorý podnikateľa zapísal, a číslo zápisu. Ak podnikateľ na svojich obchodných dokumentoch uvádza výšku základného imania, musí uviesť aj rozsah jeho splatenia.
-------------------------------
O DIČ iba v daňovom poriadku.
Mimika1
19.11.20,18:37
Ďakujem za citáciu paragrafu z obchodného zákonníka. Osoba čo mi robila web - nie je podnikateľ, má len príležitostný príjem, vystavil mi Fa. Môžem si ju dať do účtovníctva?
marjankaj
19.11.20,18:41
Môžeš. Prečo by si nemohla? Ty tu básniš o náležitostiach faktúry.:eek:
Mimika1
19.11.20,19:18
Este som sa s tym nestretla a mala som pochybnosti. Dakujem za odpoved
marjankaj
19.11.20,21:55
Ešte mi vymenuj tie "náležitosti" faktúry u neplatcu DPH. Nech sa dostanem do obrazu.