MIŠO T
17.09.06,17:28
Poraďáci,
po 2-3 týždňoch nosenia a asi 4-5 praniach podľa pokynov,moje tričko zn. ADIDAS / 1200 sk/, zmenilo farbu na niektorých miestach, hlavne na chrbtovej časti.
Keď som to reklamoval, oznámili mi, že vada nastala zlým zaobchádzaním a nadmerným potením sa. Veď tričko je predsa nato aby sa nosilo a každý človek sa predsa potí. Ako mám postupovať ďalej, ak nechcem prísť o svoje peniaze a tričko je dúhované ???
Danila
17.09.06,15:34
Nesmieš sa nechať odradiť. V príslušnej predajni musia s Tebou spísať reklamáciu, v ktorej stanovia termín na vyjadrenie. Výrobok dajú posúdiť a na základe toho budú reagovať. A Ty sa opakovane nedaj odradiť, lebo najskôr budú skúšať, a potom Tvoju reklamácia vybavia. Predpokladám, že výmenou za iný tovar. Peniaze veľmi neradi vracajú, a keď tak, s veľkými obštrukciami. Držím palce. To je dôvod na reklamáciu absolútne naplnený.
MIŠO T
17.09.06,15:42
Ďakujem. Som toho istého názoru, biť sa za svoje práva - zákazníka- až do konca.Tie "mapy" na chrbtovej aj hrudnej časti trička za to stoja.

to znamená, že prvú reklamáciu neuznali, písomne mi odpovedali. Napíšem sprievodný list a odniesiem to tam znova.
kika1
17.09.06,18:16
Súhalsím s názorom, že sa netreba dať. Neustúp a trvaj na svojom.
kika1
martinetto
17.09.06,18:22
Sorry, ale teraz budem zastupovať predajňu Adidas (nakoľko mame niekoľko ich) .. musite to brať aj z tej druhej stranky, že tie tirčka nemaju celoživotnu zaruku, a vy ako konečný spotrebitelia, nemali by ste ich vystavovať neprimeranému noseniu, čiže keby ste si ich obmieňali (5-7 tričiek do dna) tak by sa take iečo nestalo, no možno by trochu vybledlo z dôvodu častého prania.. . ale chápte aj predajcov!! Skúste avšak ísť ešte raz do predajne a normálnym tonom sa porozprávať že čo sa dá s tým robiť.
Danila
17.09.06,18:32
Sorry, ale teraz budem zastupovať predajňu Adidas (nakoľko mame niekoľko ich) .. musite to brať aj z tej druhej stranky, že tie tirčka nemaju celoživotnu zaruku, a vy ako konečný spotrebitelia, nemali by ste ich vystavovať neprimeranému noseniu, čiže keby ste si ich obmieňali (5-7 tričiek do dna) tak by sa take iečo nestalo, no možno by trochu vybledlo z dôvodu častého prania.. . ale chápte aj predajcov!! Skúste avšak ísť ešte raz do predajne a normálnym tonom sa porozprávať že čo sa dá s tým robiť.Teraz som čítala tvoj príspevok v srandičkách. Nepreskočil si do tejto témy omylom?
Zita5
17.09.06,18:32
Poraďáci,
po 2-3 týždňoch nosenia a asi 4-5 praniach podľa pokynov,moje tričko zn. ADIDAS / 1200 sk/, zmenilo farbu na niektorých miestach, hlavne na chrbtovej časti.
Keď som to reklamoval, oznámili mi, že vada nastala zlým zaobchádzaním a nadmerným potením sa. Veď tričko je predsa nato aby sa nosilo a každý človek sa predsa potí. Ako mám postupovať ďalej, ak nechcem prísť o svoje peniaze a tričko je dúhované ???


To nie je dôvod na neuznanie reklamácie , treba tričko nechať v predajni , spísať o tom reklamáciu a dožadovať sa svojich práv .......kvalitné tričko nemôže byť dúhované , to môže spraviť tričko za 200 Sk....a nie za 1200,- Sk ....ak reklamácia nebude vybavená k spokojnosti zákazníka , treba sa obrátiť na Štátnu obchodnú inšpekciu , potom sa zistí hneď aká kvalita trička sa predáva za 1200,-Sk.

P.S.Všetko písomne ......nie ústne ......
Zita5
17.09.06,18:34
Sorry, ale teraz budem zastupovať predajňu Adidas (nakoľko mame niekoľko ich) .. musite to brať aj z tej druhej stranky, že tie tirčka nemaju celoživotnu zaruku, a vy ako konečný spotrebitelia, nemali by ste ich vystavovať neprimeranému noseniu, čiže keby ste si ich obmieňali (5-7 tričiek do dna) tak by sa take iečo nestalo, no možno by trochu vybledlo z dôvodu častého prania.. . ale chápte aj predajcov!! Skúste avšak ísť ešte raz do predajne a normálnym tonom sa porozprávať že čo sa dá s tým robiť.

Tu nejde o druhú stránku .....tu ide o kvalitu za 1200,-Sk ....a ak Vás takto už zaučili .......tak "spotrebitelia sa môžu tešiť z dobre zaškoleného obchodného zástupcu značky "ADIDAS" .
Paula
17.09.06,18:36
čiže keby ste si ich obmieňali (5-7 tričiek do dna) tak by sa take iečo nestalo

:eek: :eek: :eek: :eek: :eek: ..........ak už si nahonobím toľko tričiek, tak nebudem celý deň nič iné robiť, iba sa prezliekať a druhý deň iba prať a tak stále dokola...za dva týžde budú o ničom, takže si nahonobím zasa 5-7 tričiek.......veru, super životná náplň....len za čo si tie tričká kúpim, keď nebudem mať čas na prácu, ktorá ma živí :mee:
Melnick
17.09.06,18:52
Pauli,no nechci mi povedať,že Ty pri tých našich účtovníckych superpríjmoch tie tričká perieš? To Ty ich fakt nezahadzuješ?:eek: :eek::eek:

Ale dosť bolo žartovania, to dúhované tričko je preto také,lebo k nám stále ešte dovážajú nekvalitné veci,ale môžu za to aj naši predajcovia. Čo najlacnejšie nakúpiť a čo najdrahšie predať. Až začínam mať pochybnosť,či skutočne kúpil značkové tričko a nie vydarenú napodobeninu.Aj také sa na našich trhoch bohužiaľ vyskytujú. Skús si kúpiť tričko u nemecky hovoriacich susedov a uvidíš, že prežije s Tebou kus Tvojho života.:) :) :)
MIŠO T
22.09.06,11:18
Ďakujem. Som toho istého názoru, biť sa za svoje práva - zákazníka- až do konca.Tie "mapy" na chrbtovej aj hrudnej časti trička za to stoja.

to znamená, že prvú reklamáciu neuznali, písomne mi odpovedali. Napíšem sprievodný list a odniesiem to tam znova.

Včera som to tam zaniesol opäť aj so svojim písomným vyjadrením k neuznanej reklamácii. Na predajni mi povedala, že si mam vybrať z dvoch možnosti:
l. opätovná reklamácia bez sprievodného listu, u nej na predajni,
2. zaslať na adresu,kotrú mi ona dá- ich dodávateľovi- aj so sprievodným listom , na svoje trovy.
Po menšej výmene názorov, zatiaľ kľudnej, mi to zobrala aj s mojim vyjadrením.
Dám vedieť ako to skončilo.
enad
26.09.06,10:56
Milí poraďáci,

prikladám svoju veľmi zlú skúsenosť so značkovými riflami a najmä predajnou v OD Jednota v trnave na prvom poschodí, (rifle, "kožené" bundy...)
Dňa 20.9.2006 som si v predajni v OD Jednota patriacej firme DANUBIUS v zastupení p. Gregušom Romanon, zakúpila značkové džínsy HIS čiernej farby. Cena 1 590,- SK. Už pri skúšaní padal z nich čierny prášok, ale predavačky ma uistili, že to po opraní zmizne. Dala som si tieto nohavice v OD Jednota, (hned vedľa spomínanej) predajne skrátiť. Pri skúšaní a zamieravaní sa z nich opäť sypal čierny prach, až to bolo tej krajčírke veľmi čudné a poslala ma späť do predajne, aby som si overila, že či keď mi ich ona skráti a nohavice budú naďalej takto púšťať čiernu farbu, či mi ich zreklamajú. Opäť ma predavačky presviedčali, že si to môžem dať urobiť a že nebude problém. V piatok 22.9.2006 som si nohavice od krajčírky prevzala a tá veľmi nadávala, že tie sa z tých nohavíc sypal prášok a že ich mám reklamovať, lebo im to aj stroje znečistilo. Tak som sa znovu vrátili do predajne, kde som nohavice kúpila a znovu ma presvedčili, len aby som ich zobrala domov oprať. Do topánok, ktoré som mala pri skúšaní mi počas cesty domov (peši) napadal z tela a ponožiek už spomínaný čierny prášok a musela som ich zvnútra vodou vyčistiť. Kedže boli kožené, začali sa mi rozpadať. Nohavice som podľa rád predavačiek oprala najprv vo vani, po vypustení vody ostal čierny nános prachu vo vani, potom ešte som ich dala s ostanými tmavými vecami iba pláchať s avivážou (na doporučenie predavačiek). Opäť sa ten prášok dostal aj do ďalšieho oblečenia. Takže, veci ostali napustené čiernym práškom a po vysušení sa z nich tento prášok sypal. Celú pračku som musela pustiť samostatne s octom, aby som ju vyčistila a mohla dať prať svetlé prádlo. Pri žehlení nastal tento istý problém, ešte som si zničila aj poťah na žehlenie, lebo ostal čierny. Tak som ihned v pondelok 25.9.2006 bola predmetné džinsy reklamovať. V predajni boli iba predavačky, ktoré tvrdili, že oni mi môžu iba reklamačný lístok vypísať a nič viac, že to môže len vedúci (ktorý tam samozrejme nikdy nie je). Mám za to, že táto vada bola a je zjavná a reklamácia mala byť vybavená hneď na mieste. Vypýtala som si teda tel. číslo majitela ktorý sa so mnou bavil dosť arogantným spôsobom, že veď aj mercedes za 2,5 mil. sa pokazí....a že na druhý deň bude na predajni. Tak som mu povedela, že teda dobre, že prídem a vyriešime to. Na druhý deň 26.9. som cca 13,00 prišla do predajne, kde opäť nebol nikto, kto môže reklamáciu vybaviť a ešte dosť arogantým spôsobom mi bolo povedané, že veď tam predsa nemôže byť majiteľ celý deň. Potom predavačky povedali, že veď tam bol ráno a že sa na džinsy pozrel. Výsledok nevedno.Tak mu znovu telefonovali, tentokrát predavačky a vraj píde asi večer. Tak som ich upozornila na § 19 Zákona na ochranu spotrebiteľa, že počas celej prevádzkovej doby musí byť niekto prítomný, kto môže vybavovať reklamácie. A tiež že podávam sťažnosť na SOI. Len mykli plecami, že nech.
Bohužiaľ, nie je to prvý krát, čo som sa v tomto roku stretla s takýmo postupom. Začiatkom marca som si v značkovej športovej predajni exi šport na Hlavnej ulici v Trnave kupila zimnú bundu, ktorá sa hned pri prvom praní podľa doporučenia potrhala. Opäť nebol nikto na predajni, kto by túto vadu okamžite posúdil a tak som 30 dni čakala na peniaze. Predavačky sa vtedy vyjadrili, že oni by určite vrátili peniaze, lebo je to viditeľná vada, ale musia čakať na rozhodnutie majitela.... A tak som bola mesiac bez bundy aj bez peňazí. Tento prípad ma preto už dosť naštaval, že arogancia a drzosť obchodníkov fakt nemá hraníc. Rozhodla som sa požiadať o prešetrenie celej reklamácie SOI a tiež,že budem žiadať od majiteľa aj náhradu za skracovanie a zničené topánky.

Dajte si pozor na tento obchod a radšej sa mu vyhnite. Lebo vraj nie som prvý zákazník, čo má s nimi problémy....

A tak nemám zase ani peniaze ani rifle...:mad:
martinetto
26.09.06,18:22
Tu nejde o druhú stránku .....tu ide o kvalitu za 1200,-Sk ....a ak Vás takto už zaučili .......tak "spotrebitelia sa môžu tešiť z dobre zaškoleného obchodného zástupcu značky "ADIDAS" .

Zita5 daj boh aby ja som tam pracoval, nie tu nejde o personal .. ide tu o zisk... tam su rozne dohody a podobne... kedže sú predmetom obch. tajomstva tak ich rozoberať nebudem lebo by si len váľala očami čo tam všetko je... ale ide tu o to, že všetko ma svoju určitú dobu používania / nosenia... a nečakaj od trička že ti bude po pár cykloch prania (ktovie či bolo prané správne!! - pri správnej teplote)) mať tú istu fatbu hlavne pri oranžových a červených!!
beroun
26.09.06,18:58
Poraďáci,
po 2-3 týždňoch nosenia a asi 4-5 praniach podľa pokynov,moje tričko zn. ADIDAS / 1200 sk/, zmenilo farbu na niektorých miestach, hlavne na chrbtovej časti.
Keď som to reklamoval, oznámili mi, že vada nastala zlým zaobchádzaním a nadmerným potením sa. Veď tričko je predsa nato aby sa nosilo a každý človek sa predsa potí. Ako mám postupovať ďalej, ak nechcem prísť o svoje peniaze a tričko je dúhované ???

Mozno vas sklamem, ale otazka je ci nie je nieco pravdy na tom co hovoria (ze vada bola sposobena nespravnym pouzivanim). Mozete ist na to tak ze si to date overit v poverenej skusobni, za co vsak musite zaplatit. Otazka je ci Vam to za to stoji, len moze sa aj stat, ze maju pravdu. Ak chcete s nimi bojovat tak by som z mojho hladiska povazoval za najjednoduchsie obratit sa na SOI. Ak SOI-ka chce tak vie predavajucemu velmi dobre "zavarit".
sklenkova
26.09.06,19:10
no podla môjho názoru netreba sa dať a ísť si za svojím,pretože tu vozia treťotriedne veci a predávajú drahšie ako v nemecku,Taliansku... tam by si to nedovolili
j.jusko
25.02.08,15:14
Neviem ci mi este niekto odpise kedze posledne prispevky su asi spred dvoch rokov ale skusim.
V sobotu si manželka kúpila tričko značky oneil za cca 1500sk v pondelok keď si ho však chccela obliecť zistila že na zadnej strane trička je dierka v predjni mi predavačka povedala že chyba je na našej strane pretože manželka si mala tovar poriadne prezrieť.Poslala ho síce na reklamáciu ale hneď ma upozornila že dieru pravdepodobne iba zašijú je to však na viditeľnom mieste tak neviem.Myslíte si Že ak si vadu nevšimnem pri kúpe o dva dni uz nemám nárok na výmenu tovaru?

Ďakujem za Vaše názory.
Barbara
25.02.08,15:43
Postupujte podľa vyššie uvedených príspevkov. :) Nedajte sa odbiť a vše reklamovať písomne
JaDo
26.02.08,21:53
Chcelo by to zavolať na ŠOI pre informáciu, či veľmi malá, ťažko viditeľná dierka je skrytá vada, ktorú nebolo možné si pri bežnom nákupe všimnúť. Oni poradia aj aká je nádej na uznanie reklamácie.
Ja som dávnejšie (asi 1996) mala problémy s reklamáciou tenisiek a poradili mi, že ich mám poslať na posúdenie do št. skúšobne. Zaplatila som 250 Sk + prepravné náklady. Odtiaľ mi odpísali, že ide o výrobnú vadu. Predajcovi som poslala s listom (v ktorom som žiadala o vrátenie ceny a nákladov na skúšobňu) kópiu posudku. Pohrozila som mu, že ak neuzná moje požiadavky odrátim sa na súd.
Majiteľ počkal 30 zákonných dní + 5-6 navyše a pak mi zavolali, nech si pridem pre peniaze. Dali mi všetko.
Napríklad stálosti farieb (pri praní, na svetle, na otěr a pod.) pre odevy sú dané zákonom. V pôvodných, našich starých textilných fabrikách sa vzorok z každej vyfarbenej partie v laboratóriu skúšal. Keď nevyhovel, muselo sa farbiť ešte raz.
Katabaticky
27.02.08,04:11
Spravne treba ist do nasich predajcov tvrdo pretoze seriozny majitel jedna ferovo a je to hned citit a ti ostatni sa inak nepoucia :)

Vzdy si treba dat zavolat majitela/ku alebo veduceho/u pretoze ludia sa dnes boja o robotu a peniaze... oni by vam to mozno aj zobrali ale co ak im to potom strhnu z platu? Na slovensku je to tak...

A treba si na daneho zodpovedneho cloveka pockat na mieste...

Ak ani toto nepomoze a zodpoveny sa od zodpovednosti distancuje ( to je krasne slovne spojenie :) ) tak mate docinenie s podvodnikom :) a treba sa obratit na SOI telefonicky alebo mailom
Odpovedaju do 24 hodin max 72 co som zazil a poradia ved od toho su tu :)

Vacsinou ak dodrzite nimi radeny postup prava sa hravo dovolate :) ak by to bola "spina zazratejsia" predajca tak ich treba ich treba oslovit znova s podnetom na presetrenie a oni mu uz vedia podkurit :)

A ku kvalite a pouzitelnosti :)

Zakonom je dane :
Zaruka je 24 mesiacov pre konecneho spotrebitela a to bez rozdielu.
Miera opotrebenia materialu ktora sa nepovazuje za zavadu.
Prava a povinnosti obcana a predavajuceho.

A tie bludy ze mam menit 5 triciek denne beriem ako zart :)
Tricko Diadora z nemecka CIERNE pouzivam ho na sport vonku aj v hale a potit sa potim nesmierne pretoze ked uz nieco robim tak na 110% ;) a ziadne flaky nezostavaju , ziadny prepad v odtienoch ciernej je stale ako nove :)
A aj dalsie znackove aj neznackove tricka z nemecka ale aj z naseho trhu dokonca aj od slovensky vyrobcov

Mama asi 5 triciek na ktorych je vidiet unava materialu ostatne drzia aj pri mojom tazkom zivotnom style :)

TAKZE nedajte sa a bojujte :)

PS: ta dierka je jednoznacna vada od vyroby do 14 dni ( niesom si isty ci sa nemenilo na 7) mate pravo vratit vyrobok s vadou a vybrat si novy kus alebo peniaze (Obc. zakonnik)
dalej v prvom polroku zaruky je na predavajucom dokazovat ze zavada nieje sposobena od vyroby nie na vasej ze vy ste vadu nesposobily nedodrzanim zarucnych podmienok :) az po 6 mesiacoch je dokazova tarcha na vas :)(velmi dolezity fakt ktory predajcovia radi taja ;) )
VladoaKatka
27.02.08,06:31
Reklamácie ... je to veľmi zložitá záležitosť. Chyba, ktorá sa prejaví do 6 mesiacov odo dňa prevzatia, sa považuje za chybu, ktorá bola už v deň prevzatia, a je na predávajúcom, aby chybu výrobku potvrdil alebo preukázal opak.
POZOR: Opotrebovanie charakteristické pre daný materiál alebo použitie sa nepovažuje za chybu.

Čo preveruje ŠOI:
- ich hlavnou činnosťou je dozor v ochrane spotrebiteľa, to je mylná domnienka, že SOI za Vás vybaví reklamáciu,
- môže preveriť spôsob prijatia a postup pri vybavovaní reklamácie,
- môže preveriť dodržiavanie 30-dňovej lehoty,

ale SOI nie je oprávnená vstupovať do reklamačného konania, posudzovať reklamovaný tovar, ani rozhodovať o opodstatnenosti reklamácie.
Gabi03
27.02.08,06:37
Reklamácie ... je to veľmi zložitá záležitosť. Chyba, ktorá sa prejaví do 6 mesiacov odo dňa prevzatia, sa považuje za chybu, ktorá bola už v deň prevzatia, a je na predávajúcom, aby chybu výrobku potvrdil alebo preukázal opak.
POZOR: Opotrebovanie charakteristické pre daný materiál alebo použitie sa nepovažuje za chybu.

Čo preveruje ŠOI:
- ich hlavnou činnosťou je dozor v ochrane spotrebiteľa, to je mylná domnienka, že SOI za Vás vybaví reklamáciu,
- môže preveriť spôsob prijatia a postup pri vybavovaní reklamácie,
- môže preveriť dodržiavanie 30-dňovej lehoty,

ale SOI nie je oprávnená vstupovať do reklamačného konania, posudzovať reklamovaný tovar, ani rozhodovať o opodstatnenosti reklamácie.

Nie je tá lehota náhodou zmenená na 3-dňovú?
VladoaKatka
27.02.08,06:55
V zmysle zákona o ochrane spotrebiteľa č.250/1007 Z.z. - § 18 odst.4
"Predávajúci alebo ním poverený zamestnanec alebo iná povinná osoba určená na opravu je povinný vybaviť reklamáciu ihneď, v zložitých prípadoch dp troch pracovných dní. Do tejto doby sa nezapočítava čas potrebný na odborné posúdenie vady. Vybavenie reklamácie však nesmie trvať dlhšie ako 30 dní.
Po uplynutí tejto lehoty má spotrebiteľ rovnaké práva, akoby išlo o vadu, ktorú nemožno odstrániť. Predávajúci je povinný, ak reklamáciu neuzná do troch pracovných dní, výrobok zaslať na odborné posúdenie."

Teda ihneď alebo do 3-och dní, je predávajúci povinný určiť - rozhodnúť či reklamáciu uzná alebo pošle na odborné posúdenie. A tu už platí tých 30 dní.

V prípade toho trička mal predávajúci vrátiť peniaze alebo ponúknuť nový tovar, lebo kupujúci aj tak nebude spokojný so "zaštopkanou dierou". Predávajúci má možnosť takýto výrobok predať ako poškodený so zľavou, na čo upozorní kupujúceho, a v tom prípade už kupujúci túto vadu nemôže reklamovať. V takomto prípade by bol aj prvý aj druhý kupujúci spokojný.
VladoaKatka
27.02.08,06:59
Nie je tá lehota náhodou zmenená na 3-dňovú?
Gabi za tie 3 dni nie je možné konať v prípade opraviteľnej chyby - napr. rozpáraný švík, pri technických veciach - nefunkčné tlačidlo atď..
V takomto prípade by to bolo nespravodlivé voči obchodníkovi alebo dodávateľovi, aby znášali náklady - teda by sa im hromadil používaný tovar, ktorý nemá chybu po odstránení závady, lebo tá bola odstrániteľná a bola aj odstránená a v mysle zákona je to možné.
VladoaKatka
27.02.08,07:23
Teraz Vám opíšem jednu moju skúsenosť:
Mala som reklamáciu ešte podľa predchádzajúceho zákona som ju riešila, a to tak, že som ju zamietla. Boli to chlapčenské nohavice 100% bavlny z hnedej tkaniny FADE OUT farbenej pigmentami, ktorá má zpierateľný efekt. Zákazníčka ich reklamovala skoro po 7-mich mesiacoch, na spodku roztrhané, zošlapané, na stehnách medzi nohami už bolo vidieť, že tá látka je už zoslabená, začali sa robiť diery - teda obnosené na 85-90% a vtedy reklamovala púšťanie farby. To jej nevadilo celý polrok, ale až ku koncu školského roku a dúfala, že dostane na začiatok školského roku nové. Zákazníčka po ďalšom polroku si spomenula na tie nohavice a poslala ich na skúšobňu už podľa teraz platného zákona.
Výsledok skúšky: reklamácia je opodstatnená.
Znova už aj s výsledkom ich reklamovala v predajni, tá u mňa a výsledok - zaplatila som. Ale konzultovala som ten prípad aj so skúšobňou, pracovníčky, ktoré tú skúšku robili samé priznali, že sa "zhrozili čo im došlo", ale uznali.

Podľa mojich skúseností predávajúci vôbec nepoznajú zákon, nepoznajú svoje povinnosti voči zákazníkom, reklamácie automaticky presúvajú na dodávateľa a ani sa nesnažia časovo to urýchliť, niekedy ja mám 4-5 dní na riešenie.
Katabaticky
28.02.08,00:16
Mas moj obdiv za takyto pocin :)

bola v prave sice neskutocne nechutne umelo vytvorena situacia z jej strany ale bola v prave :)
ale podobne veci zasa robia predajcovia zakaznikom tak sa musela ustalit rovnovaha vo vesmire :D


No a k SOI ja som nepisal ze SOI vybavi reklamaciu ale moze do nej nepriamo zasahovat pri kontrole dodrzovania plnenia zakonom danych casovych lehot :) a aj to velmi cloveku pomoze ;)

Inak plati alebo neplati :

Predavajuci ma 3 dni na vyjadrenie sa k reklamacii o uznati, neuznati alebo poslani do skusobne nezavislej.

V pripadne zaslania tovaru do skusobne ma na tuto skusku cas 14 dni.

A az po tychto 14 dnoch zacina bezat reklamacna lehota 30 dni.

Je to tak alebo sa mylim? :)
VladoaKatka
28.02.08,04:47
Predávajúci podľa zákona vôbec nemá právo reklamáciu neuznať, v tom je ten problém, môže jedine uznať alebo zaslať na skúšobňu a nič iné. Myslím si, že je to veľmi malé právo rozhodovania hlavne v takých prípadoch, keď ide očividne o špekuláciu zo strany zákazníka. Napr. tehotenské oblečenie reklamuje zákazníčka o 5-6 mesiacov od zakúpenia, alebo dupačky po 3-och mesiacoch, že vypadli cvočky ??? a takéto zákazníčky nechcú rovnaký výrobok, ale namiesto tehotenských už chce kojenecký tovar, namiesto dupačiek už chce oblečenie na 1 rok...:D
Bohužial skúšobňa tie výkony spravidla robí cca za dvojnásobok ceny tovaru, takže odstupom času od platnosti zákona vidím, že je zo strany predávajúceho vždy lepšie nejako sa s tým zákazníkom dohodnúť buď na zľave alebo naozaj reklamáciu uznať. Ale tu zase nastáva ten problém, že u nás takéto "dobré" skúsenosti zákazníkov sa šíria rýchlejšie ako chrípka, hneď máte do týždňa aj zo 5 reklamácií - a robíte zadarmo.

S tou SOI, ja som len napísala ako je, občas sú tu názory, že SOI to vybaví, nie oni nastupujú až po doriešení reklamácie na kontrolu, ak niekto im dá podnet.

Čo sa týka doby - reklamácia sa musí vybaviť ihneď, v zložitých prípadoch do 3 dní. (pozn.nikde som sa nedozvedela čo sú to zložitejšie prípady?)
Do tejto lehoty sa nezapočítava čas potrebný na posúdenie chyby, avšak vybavenie reklamácie nesmie trvať dlhšie ako 30 dní. Po tejto dobe sa už považuje reklamácia za opodstatnenú, ako keby išlo o chybu, ktorú nemožno odstrániť.
VladoaKatka
28.02.08,04:53
Kedy je reklamácia vybavená?

Za vybavenie reklamácie sa považuje ukončenie reklamačného konania a to:
odovzdaním
- opraveného výrobku
- výmenou výrobku
- vrátením kúpnej ceny výrobku
- vyplatením primeranej zľavy z ceny výrobku
- písomnou výzvou na prevzatia plnenia
- jej odôvodnené zamietnutnutie.

Aj tu je vidieť, že prvé štyri body sú v v prospech zákazníka a len posledný je na strane predávajúceho, ale to ho stojí nemalé finanačné výdavky na skúšobňu, vlastne aj v tom poslednom predávajúci stráca.
Luboš 7
28.02.08,05:46
Preštuduj si zákon č. 250/2007 Z.z. § 14 a nedaj sa odradiť!!!
slavkasig
29.02.08,12:09
Moj príspevok nemá s oblečením nič spoločné ,ale zato s reklamáciou ano. Včera mi volala mama v júli 2007 si kúpila bateriu do mobilu nevolá vela len mne asi 15-20min denne a bateria nevidrží ani 24 hod. musí ju nabíjať každý deň. Po mojom naliehaní ju bola včera reklamovať odpísali ju tým že na batérie je záruka len 6 mesiacov aj keď na obale je napísané ZARUKA 24 MESIACOV.
220870
29.02.08,16:49
Do ri... tak ja mám tričko od tej istej firmi už niekoľko rokov nosím ho už síce len na stavbu , je trochu aj vyblednuté ale určite na ňom nie sú žiadne mapy a fľaky.
Mal som podobný problém s obuvou NIKÉ raz sa to namočilo a bolo po nike .Odvtedy tento predražený brak nenakupujem.Ak môžem poradákom poradiť tak vynikajúca kvalita za perfektnú cenu sa dá kúpiť v Poľsku v LODŽI ( je to pekelne daleko 12 hod autom) chodil som tam s kamaratom nakupovať do predajne , zákazníci si kvalitu nevedeli vynachváliť.
VladoaKatka
02.03.08,07:46
Kľudne zavolaj na SOI, a spýtaj sa. Ale skôr by bolo od predajcu kvalifikovanejšie riešenie to, že asi máte slabý signál a ten telefon stále hľadá s tým sa to môže aj častejšie vybiť a nie to, čo Vám povedali.Po šiestich mesiacoch by ste mali Vy dokázať, že nemajú pravdu, ale to Vás môže stáť viac ako nová bateria.

Čo sa týka starších ľudí, aj naša mama necháva na nabíjačke telefon celý deň a s tým aj ona odpísala bateriu, ale ťažko sa jej to vysvetluje.
VladoaKatka
02.03.08,07:51
Chodím tiež do Poľska a keď si tam chodil, tak si mohol zaregistrovať, že už veľmi veľa obchodníkov zo Slovenska a nielen zo severu, nakupuje do svojich predajní tovar v Poľsku.
Lenže, sú ľudia, ktorí len "značkové" veci chcú mať a pritom ten polský je kvalitný, pekný a aj cenovo výhodnejší. To je ako so slovenskými výrobkami, ale kdo chce značku, toho nepresvedčíš.
profi
20.03.08,15:01
Prosim Vás o radu....dnes bol brat reklamovať "naradie" zakupene 3/2007, medzitým uz bolo 2x reklamovane, cize teraz uz aj oni pristupili k vrateniu penazi, ale nastal problem, ze nevieme najst original doklad, len kopiu, pri ktorej su prilozene aj reklamacne protokoly z predoslych reklamacii. chcem sa opytat ci musi mat naozaj originalny doklad o zaplateni....ved reklamaciu nemusim riesit osobne,ale napr.postou, na blocku je viac poloziek a ked im poslem original, tak tiez nemam istotu, ze mi ho aj vratia, takze i postou by som poslala tiez len kopiu...tak neviem ci vyuzivaju to, ze tam clovek ide osobne, alebo maju na to pravo....my v praci poskytujeme tiez zarucny servis a nepotrebujeme original, aj firma, ktora preplaca zarucne opravy si to nevyzaduje....mame nejaku sancu uspiet aj s kopiou?
profi
25.03.08,05:15
neviete mi nikto poradiť? prosííím
Vianocka
05.04.08,21:45
Tiež sa pripájam so svojou skúsenosťou.
V AUPARKU som pred necelým rokom navštívila značkovú predajňu drahých rámov na okuliare, plesla som sa po vačku a kúpila rám na diopritrické okuliare za 9 990,- Sk (značka Yves Saint Laurent). Asi po mesiaci som cupitala do predajne s tým, že sa mi rám uvoľnil. Myslela som, že je to vada zrelá na reklamáciu, ale milá predavačka mi rám dotiahla a vraj sa môžem zastaviť kedykoľvek. Tak som sa teda kedykoľvek zastavovala a rám dávala doťahovať odborníkmi priamo z predajne, aby som sama náhodou niečo nepokazila. Neprešiel rok, až som jedno ráno vyberala okuliare z púzdra a na moje veľké prekvapenie ostalo sklo v púzdre, rám prestal byť rámom a ja som ostala prislepnuto žasnúť, ako sa to len mohlo stať. Veď som si chránila moje druhé oči, ako oči v hlave. Neostávalo iné, len ísť reklamovať. A keďže píšem v tejto téme, iste viete, ako som dopadla - pôsobením skrutných síl došlo k neopraviteľnej chybe - znel rozsudok v odbornom posudku. Ostala som potešená nad týmto verdiktom, veď, ako som sa naivne domnievala, hral v môj prospech. Skrutné sily predsa vyvíjali odborníčky v predajni, takže nič nebráni tomu, aby sa mi ospravedlnili a vrátili peniaze alebo vymenili rám za nový. No tudle nudle. Ako aj vy ostatní, ostala som bez okuliarov, bez peňazí, dožila som sa arogantého prístupu majiteľa, ku ktorému som sa obtiažne dopátrala. Navyše, oznámenie o výsledku som sa dozvedela po vyše 30-tich dňoch, nakoľko moje meno na obálke bolo skomolené.
Takže ťažké obdobie daňových priznaní bolo ešte sťažené tým, že som sliepňala so starými okuliarmi.
No som rozhodnutá, pokračovať v riešení tohoto problému podaním podnetu na ŠOI-ku. Som zvedavá, ako dopadnem.
VladoaKatka
06.04.08,05:11
SOI len preveruje reklamačné konanie, nie je oprávnená vstupovať do reklamačného konania, posudzovať tovar ani rozhodovať o opodstatnenosti reklamácie. Ich hlavnou činnosťou je dozor v ochrane spotrebiteľa a mnohí spotrebitelia sa mylne domnievajú, že SOI za nich vybaví reklamáciu, resp. vo Vašom prípade zabezpečí vrátenie peňazí. To nie.
Vy ak ste nepochodili a nič nevyriešili k Vašej spokojnosti v uvedenej predajni, teda nemáte funkčné okuliare ani peniaze, nič iné Vám neostáva len sa obrátiť na súd a v občianskoprávnom konaní žiadať o náhradu škody. Môžno, že bude stačiť ak toto Vaše konanie oznámite predajcovi aj s fotokópiou podania na súd. Pokiaľ predajca nechce nežiadanú reklamu a zbytočné výdavky naviac a pochopí, že prehrá súd vybaví Vašu reklamáciu aj bez súdu a k Vašej spokojnosti. Rozhodne by som brala len peniaze, nech sa nemusí tento kolotoč zopakovať.
lover
31.07.08,07:38
Ahojte,

Mame podobnu skusenost ako Miso T. z prveho prispevku:
V maji sme zakupili tricko Reebok za 1200 korun(fialovej farby). Po dvoch tyzdnoch bezneho nosenia(nie extremneho sportu, i ked sa jedna o sportove tricko a znacku) a po prvom spoteni tricko uplne stratilo farbu v oblasti chrbta, krku a celkovo farba znacne vybledla = je nenositelne. Nakolko v reklamacnom poriadku predajcu je zaznacene, ze pri reklamacii preberaju iba cisty odev, tak som tricko namocil do studenej vody s avivazou(ziadny agresivny prasok) a nasledne ho dal na reklamaciu, kde sluzbukonajuci predavac suhlasil, ze to nie je normalne a tricko nam urcite vymenia... Cakali sme mesiac a vcera sme isli s nadejou, ze tricko nam vymenia.
Bohuzial, opak je pravdou a spat sme dostali to iste nepouzitelne tricko i so sudnoznaleckym posudkom, kde bolo vyjadrene, ze "tricko je bezne opotrebovane vzhladom na dobu uzivania". Skoro som vyskocil z koze, pretoze tricko bolo nosene dva tyzdne, raz prane(iba pre ucely reklamacie). Naco mame potom 2 rocnu zarucnu dobu, ked sa veci, ktore predavaju nasi predajcovia opotrebuju za dva tyzdne???

Dnes sme volali na SOI, kde nam povedali, ze kedze mame sudnoznalecky posudok, tak uz s tym nic neurobime a dalej nemame sancu! Je to mozne, ze sa spotrebitel nemoze branit, ked ma pravdu?? Na sud to nechceme davat, takze asi sme v slepej ulicke... Niektore vyjadrenia "sudneho znalca" si protirecia, co tiez nepridava na doveryhodnosti posudku, takze takto krasne jednoducho a legalne nas "okradli" predajom tricka, ktoreho kvalita sa nevyrovna ani cinskym plagiatom... Co by ste poradili??? Dakujem!!!
linko1
31.07.08,08:16
nechápem, bol to naozaj súdnoznalecký posudok? alebo iba posudok od výrobcu, dovozcu alebo predajne?....
aká je tam pečiatka toho kto vydával posudok?
iriska
31.07.08,08:21
pochybujem, že by to bol posudok súdneho znalca (zvyčajne by bol drahší ako to tričko)
linko1
31.07.08,08:22
pochybujem, že by to bol posudok súdneho znalca (zvyčajne by bol drahší ako to tričko)


veď práve nezdá sa mi to...
lover
31.07.08,09:20
Aj ja si myslim a aj mi to tak pripada, ako predtlacena verzia sudnoznaleckeho posudku... Bola tam gulata peciatka, co tam bolo presne napisem poobede, ked to budem mat v rukach...

Tiez si myslim, ze posudok je omnoho drahsi ako cele tricko. Vyroba je sustredena v Turecku, cize predajca lacno nakupuje draho preda a tym si asi privyraba na sudnoznalecke posudky... :)

Ako som spominal, samotny posudok si protireci, pretoze vyjadrenie je, ze jeho stav zodpoveda dobe pouzivania, ale v dalsom bode je, ze pravdepodobne neboli dodrzane pokyny pri prani a tricko bolo susene na slnku(toto bolo dokonca podciarknute). Neviem, ci maju pocit, ze som teraz zliezol zo stromu a jedine osatenie bol figovy list a teda neviem prat, ale v tomto pripade som pre istou vynechal aj prasok na pranie, aby nahodou nezanechal skvrny, co by im dalo podnet mi to vratit...

Velmi zvlastne je, ze namiesto vratenia reklamacie sa ihned vyzbrojili spominanym posudkom, akoby uz boli na toto pripraveni... BTW, sudnoznalecky posudok obsahoval 15 stran, ale nam dali iba 3 prefotene...

V mylnej domnienke, ze poradi SOI sme ich kontaktovali, ale pristup bol podobny tomu v predajni, ze co chceme, ked nam dali posudok, ze nebolo ich povinostou nam dat ani tie tri strany a proste uz je to pase... Ked sme spomenuli, ze to tricko je vazne nepouzitejne vinou materialu, ale reakcia bola: "To tvrdite Vy" a howk... :eek:

Skusali sme Zdruzenie slovenskych spotrebitelov a ti boli ochotnejsi. Poradili spisat reklamaciu este raz(mailom) a dat ich do kopie, bojim sa, ze to tak ci onak nepomoze... Nejde uz ani tak o tricko ale o princip...

Zrusme zarucnu dobu, ved je to len fraska, ktora zbytocne zatazuje spotrebitela... Viac prevozi na aute pri vybavovackach, nez je hodnota reklamovanych veci... Ale princip je princip...
linko1
31.07.08,09:32
podľa mna majú len posudok len jeden a každému kto príde kopírujú strany ako sa im hodí...
lover
31.07.08,10:13
Tiez mam ten pocit...

Inak, neviete nikto, ako je to s tym, ked clovek dostane do ruk posudok, uz nie je mozne robit nic? Nie je mozne podat opakovanu reklamaciu resp. si nejakym inym sposobom pomoct?
linko1
31.07.08,10:24
ide o to, aký je to posudok....
VladoaKatka
31.07.08,11:11
Aj ja si myslim a aj mi to tak pripada, ako predtlacena verzia sudnoznaleckeho posudku... Bola tam gulata peciatka, co tam bolo presne napisem poobede, ked to budem mat v rukach...

Tiez si myslim, ze posudok je omnoho drahsi ako cele tricko. Vyroba je sustredena v Turecku, cize predajca lacno nakupuje draho preda a tym si asi privyraba na sudnoznalecke posudky... :)

Ako som spominal, samotny posudok si protireci, pretoze vyjadrenie je, ze jeho stav zodpoveda dobe pouzivania, ale v dalsom bode je, ze pravdepodobne neboli dodrzane pokyny pri prani a tricko bolo susene na slnku(toto bolo dokonca podciarknute). Neviem, ci maju pocit, ze som teraz zliezol zo stromu a jedine osatenie bol figovy list a teda neviem prat, ale v tomto pripade som pre istou vynechal aj prasok na pranie, aby nahodou nezanechal skvrny, co by im dalo podnet mi to vratit...

Velmi zvlastne je, ze namiesto vratenia reklamacie sa ihned vyzbrojili spominanym posudkom, akoby uz boli na toto pripraveni... BTW, sudnoznalecky posudok obsahoval 15 stran, ale nam dali iba 3 prefotene...

V mylnej domnienke, ze poradi SOI sme ich kontaktovali, ale pristup bol podobny tomu v predajni, ze co chceme, ked nam dali posudok, ze nebolo ich povinostou nam dat ani tie tri strany a proste uz je to pase... Ked sme spomenuli, ze to tricko je vazne nepouzitejne vinou materialu, ale reakcia bola: "To tvrdite Vy" a howk... :eek:

Skusali sme Zdruzenie slovenskych spotrebitelov a ti boli ochotnejsi. Poradili spisat reklamaciu este raz(mailom) a dat ich do kopie, bojim sa, ze to tak ci onak nepomoze... Nejde uz ani tak o tricko ale o princip...

Zrusme zarucnu dobu, ved je to len fraska, ktora zbytocne zatazuje spotrebitela... Viac prevozi na aute pri vybavovackach, nez je hodnota reklamovanych veci... Ale princip je princip...

Skús sa obrátiť na túto inštitúciu, vydávajú certifikáty výrobkov, posudzujú zhodu. Mali by Ti poradiť aj po telefóne, ale určite budú chcieť spraviť skúšku na stálofarebnosť. Len by som upozornila, že to stojí cca 1200,- až 1400,- Sk.

http://www.vutch.sk/sk.htm

Spotrebiteľské reklamácie

Pri vybavovaní spotrebiteľskej reklamácie je potrebné do SKTC-119 poslať:

písomnú žiadosť (vo forme listu alebo objednávky) na vypracovanie odborného posudku
kópie všetkých písomností, ktoré sú k dispozícii (pokladničný blok o zakúpení výrobku, záznam o uplatnení reklamácie, odpoveď na riešenie reklamácie)
vzorku výrobku, ktorý je predmetom reklamácie
súhlas na poškodenie výrobku v prípade nutnosti jeho skúšania (alebo nesúhlas
s jeho poškodením)
súhlas s úhradou nákladov, spojených s vypracovaním odborného posudku
Odborné posudky VÚTCH-CHEMITEX spol. s r. o. Žilina sú akceptované súdmi pri prerokovávaní prípadných súdnych sporov.

Kontakt:

Ing. Matej Pollák,
tel.: 00421-(0)41-7233807, 7645519, 7246504, fax: 00421-(0)41-7233957,
e-mail: chemitex@nextra.sk

Prevzaté zo stránky vútch.chemitex.sk
lover
31.07.08,11:20
Na paciatke posudku je meno znalca, odbor sport a evidencne cislo znalca. Znalcom je Ing...
lover
31.07.08,11:39
To VladoaKatka: Dakujem!
motylik7
31.07.08,13:12
Na paciatke posudku je meno znalca, odbor sport a evidencne cislo znalca. Znalcom je Ing...
To meno znalca si skús vygoogliť na nete, kde by mal byť uverejnený zoznam znalcov, ktorí majú povolenie vykonávať znaleckú činnosť vo svojom odbore.
bobino38
04.08.08,04:50
Hm, tričko také drahé a značkové a taká závada?:-) takú istú službu mi urobí tričko za 150 u Číňana:-) tiež zn. Adidas:-))
paradnicaaa
25.08.08,07:40
Suhlasim, treba zabojovat, mne sa stalo nasledovne: kupila som si vo Viedni lyze s viazanim ktore mi tam aj dali aj nastavili na moju vahu a k topankam a tak. Tak sme isli lyzovat, druhy den som na svahu akosi nestastne padla (nic vazne) a viazanie sa mi zlomilo. Tak som po lyzovacke isla znovu do Viedne na reklamaciu. Pravaze mi ju nechceli uznat, a s tym , ze oni nieco take este v zivote nevideli, ze by sa viazanie malo zlomit...tak stalo sa. Bola som tam sice 6hodin v predajni kym mi jeden mlady predavac nevysiel v ustrety, zavolal firme ktora viazanie vyraba, vysvetlil ze bolo vsetko v predajni v poriadku nastavene tak firma hned prikazala viazanie vymenit na nove a zlomene im poslat na expertizu....tak takto treba bojovat prosim pekne :)

Nenechaj sa odradit!!!!!

Teraz ma caka reklamacia notebooku ktory po nainstalovani win Visty sa nepohne, lepsie povedane nic sa nezobrazi tak drzte palce (2.krat reklamacia) ahojte
invest
25.08.08,08:19
Čo sa raeklamácie týka, mám tiež veľmi nedobré skúsenosti. Syn si kúpil v predajni adidas tenisky. Po 1/2 roku nosenia sa mu roztrhli na švíkoch. Keď sme to reklamovali povedali nám ,že to boli botasky na tenis a nie na bežné nosenie (čo pri kúpe nebolo nikde uvedené) ,tak nám ich nezreklamovali. Samozrejme, bosý nemôže chodiť, tak si kúpil druhé. Znovu po 1/2 roku sa mu roztrhli. Keď ich šiel reklamovať, povedali mu , že ich nezreklamoval v stanovej lehote, že ich mal reklamovať hneď jak sa mu to roztrhlo a nie ich ešte nosiť? (nevime odkiaľ vedeli, že ich nosil). Bol tam v piatok a predavačka mu povedala, že ich ešte neposlali na reklamáciu. Tak tam išiel znovu v pondelok za vedúcim a už bola reklamácia vybavená. Tak sa naštval, a dal to na ŠOI. A na mpje milé prekvapenie ŠOI konala ako mala. Po asi dvoch mesiacoch sme dostali vyjadrenie, že je v práve aby sa zastavil na predajni ak ak mu nebude reklamácia vybavená potom na súd. S vyjadrením ŠOI išiel znovu do predajne, kde mu botasky preplatili. Vedúci mu povedal, že ich to stálo 80.000,-- Sk. Mňa tá pokuta dodnes mrzí, ale syn povedal, že ak im treba majú si robiť poriadne sovju robotu.
Toľko moja skúsenosť s reklamáciou. Preto všetkým držím palce, a nevzdávajte sa. Je to síce na dlhé lakte ale čo už. Takto je to u nás:(
lover
25.08.08,08:19
Ahojte,

takze nenechali sme to tak a tricko sme ihned po vrateni a neuznani reklamacie poslali na expertizu do http://www.vuchv.sk/ (http://www.vuchv.sk/)... V pribehu tyzdna dostaneme posudok. Poplatok ma byt 500 + postovne...

Pani zo spominaneho ustavu nam potvrdila aj do telefonu(v pribehu tyzdna dostaneme pisomne), ze sa jedna o nekvalitne tricko s nestalostou farieb. Dokonca mala vyhrady voci povodnemu posudku, pretoze nebol vraj vypracovani odborne a poniektore detaily v nom si odporuju...

1. Neviete mi poradit, co teraz ak budem mat v rukach posudok v moj prospech?

Obratit sa opatovne na predajnu, dat to do ruk "ochotnej" predavacky a opat cakat mesiac na nekvalitny znalecky posudok, pravdepodobne vypracovany ich 'osobnym' znalcom? :mad: Alebo akym sposobom to dalej riesit?

2. Ak bude nakoniec reklamacia uznana, predajca musi vratit peniaze iba za dane tricko, alebo znasa taktiez naklady, ktore nam boli sposobene vypracovanim posudku??? Pretoze ak nam vrati peniaze iba za tricko, tak nimi uhradime akurat vydaje za posudok... :(

Dakujem!
invest
25.08.08,08:23
Ahojte,

takze nenechali sme to tak a tricko sme ihned po vrateni a neuznani reklamacie poslali na expertizu do http://www.vuchv.sk/ (http://www.vuchv.sk/)... V pribehu tyzdna dostaneme posudok. Poplatok ma byt 500 + postovne...

Pani zo spominaneho ustavu nam potvrdila aj do telefonu(v pribehu tyzdna dostaneme pisomne), ze sa jedna o nekvalitne tricko s nestalostou farieb. Dokonca mala vyhrady voci povodnemu posudku, pretoze nebol vraj vypracovani odborne a poniektore detaily v nom si odporuju...

1. Neviete mi poradit, co teraz ak budem mat v rukach posudok v moj prospech?

Obratit sa opatovne na predajnu, dat to do ruk "ochotnej" predavacky a opat cakat mesiac na nekvalitny znalecky posudok, pravdepodobne vypracovany ich 'osobnym' znalcom? :mad: Alebo akym sposobom to dalej riesit?

2. Ak bude nakoniec reklamacia uznana, predajca musi vratit peniaze iba za dane tricko, alebo znasa taktiez naklady, ktore nam boli sposobene vypracovanim posudku??? Pretoze ak nam vrati peniaze iba za tricko, tak nimi uhradime akurat vydaje za posudok... :(

Dakujem!
Odporúčam ti obrátiť sa na ŠOI./ doporučujem z vlastnej skúsenosti, viď príspevok/ .V prípade uznania reklamácie musia uhradiť aj odborný posudok.
Abott
03.09.08,08:51
Dobry den, pisem v mene priatela, kt. sem pise ohladom reklamovania sportoveho tricka. Ako spominal prislo nam vyjadrenie z Vyskumneho ustavu chem.vlakien v nas prospech, ze tricko maa nedostatocnu stalofarebnost na svetle pri nasiaknuti potom. Obratila som sa na ŠOI, ze co by mi poradili, ako by som mala dalej postupovat, odpoved znela, ze nemam moc sancu, kedze mam odborny posudok z predajne, ze si mam zistit ci ho naozaj vypracoval sudny znalec a ak hej mozem to dat na sud. Ale nemusim obstat. Nevedeli mi nic poradit, preto by som sa chcela opytat ako ste postupovali vy, na koho ste sa obratili. Zda sa mi divne, ze nemam ziadnu sancu, ale neviem co dalej.... Dakujem
pavol54
03.09.08,19:15
"Budte radi" že máte len vadné tričko to keby ste skúsili reklamovať auto s tridsiatim závadami a prišli by ste o 700 000,- plus poplatky na súdy to by ste zaškrípali zubami. Tiež si myslím že posudky by mali byť rovnaké na Slovensku aj Bahamách
branislavp
10.09.08,18:34
Ahojte,

Mame podobnu skusenost ako Miso T. z prveho prispevku:
V maji sme zakupili tricko Reebok za 1200 korun(fialovej farby). Po dvoch tyzdnoch bezneho nosenia(nie extremneho sportu, i ked sa jedna o sportove tricko a znacku) a po prvom spoteni tricko uplne stratilo farbu v oblasti chrbta, krku a celkovo farba znacne vybledla = je nenositelne. Nakolko v reklamacnom poriadku predajcu je zaznacene, ze pri reklamacii preberaju iba cisty odev, tak som tricko namocil do studenej vody s avivazou(ziadny agresivny prasok) a nasledne ho dal na reklamaciu, kde sluzbukonajuci predavac suhlasil, ze to nie je normalne a tricko nam urcite vymenia... Cakali sme mesiac a vcera sme isli s nadejou, ze tricko nam vymenia.
Bohuzial, opak je pravdou a spat sme dostali to iste nepouzitelne tricko i so sudnoznaleckym posudkom, kde bolo vyjadrene, ze "tricko je bezne opotrebovane vzhladom na dobu uzivania". Skoro som vyskocil z koze, pretoze tricko bolo nosene dva tyzdne, raz prane(iba pre ucely reklamacie). Naco mame potom 2 rocnu zarucnu dobu, ked sa veci, ktore predavaju nasi predajcovia opotrebuju za dva tyzdne???

Dnes sme volali na SOI, kde nam povedali, ze kedze mame sudnoznalecky posudok, tak uz s tym nic neurobime a dalej nemame sancu! Je to mozne, ze sa spotrebitel nemoze branit, ked ma pravdu?? Na sud to nechceme davat, takze asi sme v slepej ulicke... Niektore vyjadrenia "sudneho znalca" si protirecia, co tiez nepridava na doveryhodnosti posudku, takze takto krasne jednoducho a legalne nas "okradli" predajom tricka, ktoreho kvalita sa nevyrovna ani cinskym plagiatom... Co by ste poradili??? Dakujem!!!

Keď to tu čítam o tých tričkách ako púšťajú pri nosení farbu, tak človek dostáva z toho strach, čo to za haraburdy tie obchody ponúkajú. Veď je to šmejd, karcinogén. A sú toho plné obchody, či trhoviská. Ja osobne keď je to v takejto fáze riešenia ešte raz by som oslovila predávajúceho, keby som nepochodila, tak by som spravodlivosť hľadala cez média, aby aspoň predajca bol takto zviditeľnený, že aké šmejdy predáva. To je moja rada.
A pri tej reklamácii značke trička ADIDAS za 1.200 Sk, ktoré púšťalo farbu to presviedčanie o prezliekaní trička za deň 5-7 krát na tom som sa pobavila. Ja si neviem predstaviť, že niekto sa prezlieka za deň toľkokrát, na tom som sa pobavila poriadne veľmi dlho. Keby ma niekto pri čítaní toho príspevku o 5-7 násobnom prezliekaní trička bol sledoval, tak si myslí, že niečo nie je so mnou v poriadku, tak som sa tomu rehotala.

"A čo mám robiť, keď ja nemám 7 tričiek ADIDAS, ale len tri tričká ADIDAS a tie každé púšťa farbu"?mimotemy:mee::mee:
Adkah
22.09.08,16:25
Ahojte, práve som všetko preštudovala a aj ja mám nejaké otázky.

Koľko krát má spotrebiteľ nárok na výmenu alebo opravu rôznych častí tovaru?

Napr. v PC sa mi najskôr pokazí DVD-čko, zákl. doska, grafická karta, všetko mi opravia. Mám právo požadovať (napr. pri 5-6 oprave časti PC) naspäť peniaze, pretože bez týchto častí nemôžem PC využívať na prácu?
Ďakujem.
Adkah
23.09.08,05:22
Ahojte, práve som všetko preštudovala a aj ja mám nejaké otázky.

Koľko krát má spotrebiteľ nárok na výmenu alebo opravu rôznych častí tovaru?

Napr. v PC sa mi najskôr pokazí DVD-čko, zákl. doska, grafická karta, všetko mi opravia. Mám právo požadovať (napr. pri 5-6 oprave časti PC) naspäť peniaze, pretože bez týchto častí nemôžem PC využívať na prácu?
Ďakujem.

Budem veeeelmi vďačná za odpoveď.
pavol54
23.09.08,19:50
Teoreticky by to mal opraviť aj dvadsať krát, lenže výrobok sa považuje za neopraviteľný vtedy ak sa na ňom objaví závada trikrát, samozrejme v dobe záruky, potom máte nárok na odstúpenie od kúpnej zmluvy a vrátenie peňazí " Lenže kto má peniaze má PPS a má pravdu"
Adkah
25.09.08,10:02
Teoreticky by to mal opraviť aj dvadsať krát, lenže výrobok sa považuje za neopraviteľný vtedy ak sa na ňom objaví závada trikrát, samozrejme v dobe záruky, potom máte nárok na odstúpenie od kúpnej zmluvy a vrátenie peňazí " Lenže kto má peniaze má PPS a má pravdu"

pavol54 nevieš kde v Očianskom zákonníku to nájdem? A čo znamená PPS?
heppy
25.09.08,16:14
Je jedno kde kúpite značkovú vec. Aj tak všetko vyrábajú v Made in China.
kaktus3
29.09.08,17:08
zdravim vas, chcem poprosit o radu ako predajca, pripadne nazor nejakeho spotrebitela... nedavno si u mna zakupila zakaznicka notebook, ktory po 6 dnoch doniesla naspat do predajne, s tym, ze nejde zapnut. Vada sa prejavila a tak som notebook prevzala na reklamaciu/ nebola uskutocnena vymena za novy kus, nakolko v obchodnych podmienkach mame zakotvene, ze vymena plati do 5 pracovnych dni/, ten bol nasledujuci den posielany priamo do servisu, odtial sa vratil asi po 4 dnoch a bezproblemovo fungoval. avsak po 2 dnoch pouzivania zakaznikom sa znova stalo to iste a zakaznik ziada vymenu za novy kus. ake su v tomto pripade moje prava a povinnosti ako predajcu?Pokial sa naozaj nemylimm, zakaznik ma pravo na vymenu za novy kus az po 3 reklamacii, alebo nie? vopred dakujem!
tride
02.11.08,20:25
ahojte, neviete poradit kde najdem ustanovenie o tom ze do 6 mesiacov od kupy musi predavajuci preukazat ze vada nebola vyrobna a naopak, ze po 6 mesiacoch uz musim ja preukazovat ze som vadu nesposobil ja pouzivanim?

robim reklamacny poriadok pre firmu, nevidim to ani v obcianskom zakonniku, ani v zakone o ochrane spotrebitela... a pisat tam bludy nechcem...vdaka
alaya1
03.11.08,17:48
Dobry vecer.

Poprosila by som niekoho, kto mi vie poradit, nakolko som uz totalne zufala. V auguste sme kupili dcere kolieskove korcule. Mala ich raz obute a zistili sme, ze na jednej topanke je drziak s kolieskami nasrubovany do kryva, co neumoznovalo poriadne uzivanie korcule.
Isli sme vyreklamovat a po 30dnoch nam oznamili, ze su kolieska v poriadku.
No, oni ich presrubovali, t.j. vyvrtali do topanky nove dierky a zasrubovali kolieska, to sme neprevzali, nakolko je to zasah do topanky a tym je topanka poskodena.reklamaciu sme neprijali, znova sme ju podali a ziadali spat paniaze, nakolko sme si uz inde kupili ine korcule.
Dnes sme tam boli opat a povedali nam, ze je to tak ako predtym, ze je to v poriadku s presrubovanymi kolieskami a ze korcule mozeme bez problemov pouzivat. No my nechceme rozvrtane topanku, tak sme reklamaciu podali 3krat. Co mozeme este robit, ved nie je mozne, aby si obchodnik robil co chce, ved sa nejedna o malu sumu penazi, porai mi niekto?
seat
05.11.08,21:06
Teraz som čítala tvoj príspevok v srandičkách. Nepreskočil si do tejto témy omylom?
a to sa mám prezliekať akože každé tri hodiny? Mal som topánky značky adidas - do pol roka sa mi rozpadli dvoje ich kvalita je ako od čínana na trhu ale cena je neporovnateľná
lenislava
24.02.09,15:30
Kto poradí? -Rodičia reklamovali sporák, ktorému odstávajú dvierka na rúre.Pred 3/4rokom zistili, že rúra akosi zle pečie. Na vadu sme ich upozornili až my /teda,že chyba bude v nedoliehaní dvierok /. Rodičia si to nevšimli. Zavolali servis.technika ten povedal, že to neopraví, lebo firma, ktorá to predajcovi doviezla, zanikla a potvrdil, že chyba môže byť aj v nekvalitnom materiále a dvierka sa skrivili vplyvom teploty. Predajca im ale reklamáciu neuznal, lebo v nej uviedli, že na vadu prišli pred 3/4 rokom. Výrobok je ešte v záruke. Odvolali sa na neuznanie reklamácie, ale aj potom to predajca znova zamietol. Je to pre neho zbytočná komplikácia, keďže firma , ktorá mu sporák dodala, zanikla. Máme ešte nejakú možnosť?
renata1973
25.02.09,14:29
Nenechaj sa odradiť,daj to znovu reklamovať,ak nepochodíš, máš
ešte SOI,na ktorú sa dá spolahnúť.Určide veľmi radi prevetrajú predajňu aj daný prípad.Existuje ešte inštitúcia na prevernie kvality a nezávadnosti materiálu-to posúdenie si musíš platiť sama, ale keď bude pravda na Tvojej strane zaplatia Ti nielen to tričko!
Monny03
26.02.09,07:59
Čo sa mňa týka,tiež som mala opletačky ohľadom reklamácií,ale moja rada znie nedať sa odbiť. 3x som reklamovala topánky a 3x sa mi zlomil na tom istom mieste opätok.Musela som sa smiať keď mi predavačka a spolumajiteľka povedala že za to môžem ja,lebo ich naschvál ničím...:eek::eek::eek: Toto ma tak vytočilo,že som sa poradila so SOI, napísala doporučený list a po určitej dobe prišla krááása poštová poukážka s vrátenou plnou čiastkou za topánky..:D:D:D nuž na Slovensku sa musí človek domahať...