pepka11
24.11.20,19:36
Dobry den, som v podnikani nova, chcela by som sa opytat skusenejsich, ci by mi nevedeli poradit ake su povinnosti pri dropshippingu, co sa tyka povinnosti ohladne uctovnictva, cla, dokumentov a podobne.

Biznis model: zalozila som s.r.o., zatial som neplatca DPH. Zalozila by som eshop, ktory spromujem pre publikum v USA, pripadne pre EU krajiny, UK.

Tovar by sa nakupila v Cine, avsak poslal by sa priamo zakaznikom priamo ku nim domov leteckou postou (do USA, UK, EU), takze tovar by sa neposielal na Slovensko a nasledne do danych krajin.

Nenasla som bohuzial vela info o tejto forme podnikania, samozrejme ako slovenska firma musim dan odviest tu, ale ci treba takisto aj v USA, ako je to s clom a podobne.

Dakujem za kazdu jednu radu
jelalim
24.11.20,19:41
nechcem rypat a drzim ti palce. Moj osobny nazor, je ze takyto biznis model fungoval niekedy v rokoch 2005-2010 a moc sa neujal. Pre US/EU zakaznika budes v dnesnej dobe ako predrazeny cinsky predajca. Obchodovat s USA je dost administrativne narocne z pohladu colnej administrativy, limit na prepustenie drobnej zasielky je sice vyzsi ako tu, ale ked pride k niecomu co proste maju riesit colnici, tak ovela komplikovanejsie a drahsie na prepustenie ako tu. Americky zakaznik je navyse zvyknuty, na uplne iny pred a po predajny servis, ktory mu pri dropshippingu nedas. Preto nakupovanie koncovych zakaznikov z Cinskych webov nie je v US tak rozsirene ako v Rusku.
pepka11
25.11.20,04:18
Dakujem pekne, urcite to neberiem ako rypanie, kazdy jeden nazor si cenim :) No mam nejake tooly, ktore vyuzivam na analyzu, bola som prekvapena prave z Ruska, ze je to tam este lepsie ako v USA...avsak do toho neviem ci sa chcem pustat, predsalen ten jazyk a neznalost trhu...
ivka70
25.11.20,06:28
A chces povedat, ze americky trh poznas? :)
pepka11
25.11.20,06:33
Existuju skvele tooly :) ukaze co sa predava, dokonca aj pre jednotlive obchody, co je ich najlepsia polozka, kolko davaju do reklamy, aky je traffic..da sa to aj na rusko aplikovat, ale ako hovorim, ten jazyk... :D