maped
26.11.20,14:19
Poprosím vás o názor, kopírujete bločky ktoré podliehajú kvalite do účtovníctva ak robíte externe účtovníctvo?
Aj keď sú už RP napojené na DÚ? My sme robili kópie a aj tak pokračujeme.
Ďakujem.
Mila123
26.11.20,13:41
u nás sa nerobia kópie.....
avalik
26.11.20,14:07
klienta hned na zaciatku upozornim, ze udaje na termopapieri nevydrzia, poucim ho o zaobchadzani s blockami, odporucim mu aby mi blocky daval aj s kopiami alebo, ze mu za poplatok budem blocky kopirovat ja ... ak nic z uvedeneho, tak kopie neriesim
Benko
02.12.20,08:20
Ja robím skeny všetkých bločkov, lebo mám firmu, kde je každý rok kontrola na DPH a je pre mňa jednoduchšie urobiť tie skeny ako sa doťahovať s daňovým úradom alebo s konateľom. Bločkov mám cca 40 mesačne a väčšina z nich je nad 500 eur. To je moja skúsenosť, netvrdím či je to správne alebo nesprávne, v každom prípade skenom ušetrím viac času a nervov ako následne zháňaním kopii alebo dokladovaním uplatnenej dph. Či mi za to platia? Ani neviem, mám mesačný paušál, jeden mesiac mám nohy na stole(akože) a druhý mesiac neviem čo skôr, veď to poznáte.
mondes
02.12.20,08:27
Ja tiež klientom kopírujem. Už len kvôli sebe, lebo ak niekedy chcem niečo pohľadať z min. roku, poprípade skôr, tak aby to bolo vidno.