ehwaz12
27.11.20,07:49
Dobrý deň, sme platci DPH, szčo. Mame potraviny, kde od nás berie tovar obecná škôlka. Problém je, že chcú aby sme im vyhotovovali doklad z ekasy a zároveň im na konci mesiaca dali dodacie listy + súhrnnu faktúru. Chcela by som sa opýtať že či je možné vystavovat faktúry tak aby neprišlo k dvojitému zdaneniu. Som z tohto už bezradna a zároveň je to nákladné na čas aby som ja im na prevádzke dávala blok z pokladne, potom ho stornovala, zároveň im vypisovala dodací list, vecer ho nahodila do PC aby im na konci mesiaca dala faktúru. Tento systém mi nevyhovuje ale im áno. Preto by ma zaujímalo, či by sa to nedalo tak, že im vystavíme blok z ekasy, čo je zjednodušená faktúra a spravili by sme zmluvu, že budú celú sumu z mesiaca uhrádzať v určitý deň, po zratani blokov z daného mesiaca. Alebo robí ten blok nejaký problém v ich PU keďže majú takéto nároky. Ďakujem za odpoveď
kn-alka
27.11.20,08:11
aký blok z kasy, ked budú uhrádzať celú sumu na konci mesiaca?
avalik
27.11.20,09:35
aky vyznam ma takyto cirkus?
ved ked idu nakupit, nech zaplatia v hotovosti alebo kartou a dostanu dokad z ekasy (zjednodusenu fakturu) ... a ci si to oni budu do uctovnictva nahravat denne alebo suhrnne mesacne, je ich problem

nemozes vydat doklad z ekasy, ked ziadnu trzbu neprijimas ... cize nemozu mat bloky z ekasy a zaroven dodacie listy a suhrnnu fakturu.
ehwaz12
27.11.20,09:51
Normálny pokladničný blok z ekasy, ani za svet im vysvetliť že potom to budem musieť stornovať. Keďže sme v prenájme od nich tak držím hubu a radšej to zakaždým stornujem.
ehwaz12
27.11.20,09:52
Ide o to, že keď majú blok z ekasy tak sa im to jednoduchšie nahadzuje im do systému kuchyne.
ehwaz12
27.11.20,09:55
Ja viem, robím s JU už 7r a keďže nechcem prísť o tieto priestory tak radšej držím papulu len už má to nebaví a vytrácajú ma s tým že sa im to nedá vysvetliť
ehwaz12
27.11.20,10:01
Platiť chcú len 1x mesačne a vtedy chcú dodacie a suhrnnu faktúru... Dokonca vracali že jednota im to tak robila a ja odmietam. Lenže nechcú pochopiť ze jednota to dávala na predfakturu a nie na príjmový blok
avalik
27.11.20,10:14
tak odkaz na zakon o erp ... ako je definovana trzba,

pripadne zasli otazku aj na financnu spravu

komunikuj s ich uctovnickou, preco to takto chce

alebo ok, zmluva a platba mesacne ale budu posielat objednavky - tovar sa im nachysta a bud si ho preberu na mieste a podpisu dodaci list alebo za poplatok im tovar mozete dorucovat vy a na konci mesiaca bude fa s DL - ale nemozu mat vsetko naraz -

vysvetli im aj, ze storno blocku sa robi pri vrateni tovaru - reklamacii - budu na konci mesiaca vracat-reklamovat tovar? a ty im mas vratit peniaze, ktore ti nezaplatili? a tovar znovu prijimat na sklad (prijemka) a potom vydavat zo skladu (vydajka) ku fakture?
marjankaj
27.11.20,10:20
A kto vám to prenajíma? Obec alebo škôlka?
ehwaz12
27.11.20,10:32
Obec a ta ma aj obecnú škôlku
marjankaj
27.11.20,10:41
Aha a starosta sa vie aspoň podpísať? Lebo som počul, že na slovensku sa nájdu aj takí, čo písať nevedia.
avalik
27.11.20,10:47
a kto nahadzuje do systemu kuchyne? manzelka starostu, ci milenka, svokra?
ehwaz12
27.11.20,11:14
Ja som im to presne vravela a kvôli tomu som to sem dala aby to mali potvrdene lebo mi to prišlo akoby si mysleli ze si vymýšľam zákony. Jednota im to dava na predfakturu cez pokladňu lenže naša pokladňa to neumožňuje. FS mam tiež v pláne osloviť aby som to mala z viacerých strán.
kn-alka
27.11.20,18:34
žiadny blok z ERP, ale pri každom odbere riadne vyplnený dodací list, aby si to mohli jednoducho nahodiť do ich systému, potom na konci mesiaca dostanú súhrnnú faktúru