lenka.ba
28.11.20,14:24
Dobrý deň, poprosím o radu. Firma chce zamestnať občana ČR v slovenskej s.r.o., ale výkon práce by bol v ČR... Ako sa to dá? Dá sa to? Aké odvody by sa kde platili? Mal by nárok na diéty? Vopred ďakujem za odpovede a želám pekný víkend
ivka70
28.11.20,17:26
Da sa to, ale firma bude odvadzat odvody do CR, kedze miesto vykonu prace bude v CR.
Cize prihlasenie do ceskych poistovni, sledovanie ceskej legislativy atd.

Narok na "diety"/stravne ma, pokial ide na pracovnu cestu mimo miesta svojho vykonu prace. Cize moze mat pri pracovnej ceste v CR, ale aj do zahranicia, pokial prcuje v CR na tom mieste, ktore ma v zmluve ako miesto vykonu prace, samozrejme nie.
lenka.ba
30.11.20,07:15
a to tam bude fungovať na základe formuláru A1? Alebo čo tam ešte treba? Ešte som sa s tým nestretla a už teraz ma to desí. Vopred ďakujem
ivka70
30.11.20,08:13
Nie, A1 je na vyslanie a na obmedzeny cas.
Toto je miesto vykonu prace v zahranici, EU.
Aky mzdovy SW pouzivate? Niektore to maju k dispozicii (napr. Kros)

Tu na konci mas info, ked je to naopak, zahranickny zamestnavatel, miesto vykonu prace v SR.
To si treba najst v ceskej legislative:
https://www.socpoist.sk/praca-v-eu/1561s
lenka.ba
30.11.20,08:15
robím v SW Human
ivka70
30.11.20,08:27
Tak treba zistit, Inak, ak to SW nerobi, je asi lepsie robit to cez externu firmu, ktorej dodate len hrubu mzdu a ona zabezpeci nahlasenie odvodov a vam spatne posle len kolko a na aky ucet uhradit do CR.
Sledovanie ceskej legislativy kvoli jednemu zamestnacovi sa neoplati.
lenka.ba
30.11.20,08:32
Ďakujem moc za info, veľmi Ste mi pomohli
ivka70
30.11.20,09:58
My sme takto mali viac ludi a viem ,ze v mzdovom SW sme mali samostatnu firmu, kde sa spracovavali ich mzdy. Ale vedelo to aj cesku legislativu :)
Nastastie sa potom urobila v CR samostatna firma, lebo to bolo vela pre mzdarku.