EKO-HAUS
01.12.20,12:13
V záručnej dobe som reklamovala monitor. Po mesiaci mi bola reklamácia vybavená a monitor vrátený. Teraz som však zistila, že mi nevrátili môj pôvodný monitor, ale dali mi iný monitor (značka a typ sú sice tie isté, ale výrobné čísla sú rôzne). Monitor ktorý mi vrátili je viac opotrebovaný ako môj pôvodný. O tom, že mi vracajú iný, používaný monitor ma neinformovali. Je možné takto zo strany dodávateľa postupovať ? To, že mi dali iný monitor som zistila až teraz po viac ako mesiaci, keď sa pokazil aj ten druhý, vymenený monitor. Idem ho teda znovu reklamovať. Potrebovala by som vedieť ako mám postupovať ? Môžem okamžite odstúpiť od zmluvy a žiadať peniaze ?
ivka70
01.12.20,11:16
a preco si prevzala z opravy monitor, ktory nebol tvoj? vec si mas pri prevzati skontrolovat, takze snad aspon vyrobne cislo si pozries, ked preberas, nie?
cvo mas napisane v protokole o reklamacii?
EKO-HAUS
01.12.20,11:27
To mi naozaj nenapadlo. Monitor bol zabalený a vyzeral navonok ako ten môj pôvodný. Nenapadlo ma, že by ho mohli vymeniť. Výsledok opravy je napísané "opraveno". Poznámka : Nové sériové číslo zariadenia je
EKO-HAUS
01.12.20,11:30
V protokole o ukončení reklamácie je uvedené, že v prípade neopraviteľnosti tovaru požadujem výmenu za nový tovar
ivka70
01.12.20,12:12
Co ty pozadujes, je irelevantne, podstatne je, co napisali, akym sposobom bola reklamacia vyriesena. Ci je tam oprava, vymena a pod. Podlatoho mozes riesit dalsiu reklamaciu.