Miska 1
17.09.06,18:08
Potrebujem poradiť
Naša firma kúpila od inej firmy na Slovensku tovar - firma je tiež platca DPH. Železničná spoločnosť ím zoslala faktúru za prepravu vagónov , ktorá bola adresovaná na nás. Oni faktúru zaplatili a nám vyhotovili predfaktúru na celú sumu ktorá bola fakturovaná , ale oni na nej neuviedli ani základ dane ani DPH proste iba celkovú sumu.Ja neviem čo mám s tým spraviť : ani zákld dane , ani DPH , ani deň dodania . Ako to mám zaučtovať s pohľadu DPH ? Ja som ešte predfaktúru na ktorej je napísané refakturácia nákladov nedostala , prosím poradte mi. Ďakujem.
liba2
17.09.06,16:39
Potrebujem poradiť
Naša firma kúpila od inej firmy na Slovensku tovar - firma je tiež platca DPH. Železničná spoločnosť ím zoslala faktúru za prepravu vagónov , ktorá bola adresovaná na nás. Oni faktúru zaplatili a nám vyhotovili predfaktúru na celú sumu ktorá bola fakturovaná , ale oni na nej neuviedli ani základ dane ani DPH proste iba celkovú sumu.Ja neviem čo mám s tým spraviť : ani zákld dane , ani DPH , ani deň dodania . Ako to mám zaučtovať s pohľadu DPH ? Ja som ešte predfaktúru na ktorej je napísané refakturácia nákladov nedostala , prosím poradte mi. Ďakujem.Predfaktúra je vlastne zálohová faktúra v ktorej sa DPH neuvádza. Zálohová faktúra sa ani neúčtuje. Faktúru treba zaplatiť (314/221). Príde riadna faktúra s vyčíslením DPH a náležitosťami podľa zákona o DPH (504,343/321). Interným dokladom sa usporiada úhrada faktúry (321/314).