jaPotrebujemPoradit
01.12.20,19:09
Nedávno som začala chodiť na jazdy v autoškole. Mám za sebou menej ako polovicu jázd a 2 inštruktorov, obaja na mňa neúmerne zvyšovali hlas, až do bodu keď som sa po skončení hodiny rozplakala. Neverím, že zmena insštruktora pomôže, v tej autoškole dobrých inštruktorov zjavne nemajú, rozhodla som sa zmeniť autoškolu. No stará autoškola to nechce dovoliť. Aké mám možnosti ?
ivka70
01.12.20,18:37
Bez ich suhlasu nic, mozes si tak akurat zaplatit iny kurz.
Ries s autoskolou, pisomne, stazuj sa, uved dovody a ziadaj.
https://dusicka.sk/najcastejsie-otazky-odpovede/

Autoškola, z ktorej chcete odísť musí s presunom súhlasiť a vykonať záznam (súhlas) o presune v systéme JISCD. Bez tohto záznamu (súhlasu) presun účastníka kurzu z jednej autoškoly do druhej nie je možný.

Na druhej strane necakaj zazraky od inej autoskoly, skor skus zmenit svoj pristup, inak budu vsetci instruktori z tvojho uhla pohladu voci tebe zaujati.
jaPotrebujemPoradit
01.12.20,18:56
ja už som sa v novej autoškole bola informovať, a tam so mnou súhlasili v tom, že zvyšovat hlas na žiakov, nie je normálne. Takze myslim, ze zmena autoskoly pomoze.
jslancik
01.12.20,18:57
to je veľmi, veľmi naivný názor... kým s tebou nešli párkrát v aute, tak rečičky, rečičky...
jslancik
01.12.20,19:12
čo robiť? odpoveď nedostaneš takú, ako by si očakávala...

v prvom rade si si u pôvodnej autoškoly objednala niečo, a čiastočne si to aj zaplatila. pozri v zmuve alebo čom, aké sú podmienky odstúpenia od zmluvy. skúsenosti s autoškolou bolo treba zisťovať vopred...

hovorí sa, že v manželstve sú za problémy vždy zodpovedné obidve strany - ako žena, tak aj svokra... ver tomu, že v aute, kde robíš jazdy, nie je zlý (iba) ten inštruktor. majú za úlohu ťa naučiť dobre jazdiť. aj pod tlakom. myslím (a potvrdilo mi to niekoľko "žiakov" autoškoly), že vedome sa inštruktori snažia priviesť pod tlak šoféra. občas sa ho snažia skúšať, či sa nepomýli. vedome buzerovať za blbosti. všetko kvôli tomu, aby sa absolvent naučil byť odolný stresu, resp. naučil šoférovať pod tlakom. poznám týpka, čo ho inštruktor tak vytočil, že na križovatke vystúpil a chytil inštruktora pod krk a tak si to vykonzultovali... týpek je asi zapísaný do análov danej autoškoly :D

ak ťa ale ničia kvôli nezvládnutej technike šoférovania, tak sa to musíš jednoducho naučiť, iná cesta nie je. nie sa urážať či plakať. to nepomôže. treba sa sústrediť. po 7. jazde by si mala mať techniku zvládnutú na jednotku. treba sa sústrediť na značky a dodržiavanie predpisov. ak privádzaš inštuktorov do šialenstva, tak chyba nie je v nich, tomu ver... aj keď to často bývajú vyhorení chlapíci. svojho času (robil som si drobný doplnok k vodičáku) som mal jazdu so samým šéfom autoškoly. buzeroval ma ako malého chlapca kvôli tomu, že som na 50 išiel kratúčko 52. resp. som pridal rýchlejšie, ako je on zvyknutý... robil priam scény. neboj, nerozplakal som sa, ani som mu nevynadal. jednoducho ľudia sú rôzni, majú svoje prežité, tú jazdu som prežil bez ujmy na zdraví. aj on ju prežil :D

ak si myslíš, že na teba kričia bezdôvodne (čo ale nie je veľmi pravdepodobné), tak si to v kľude vykonzultuj s nimi. hlavne predtým, ako nastúpia emócie. musíš sa aj to naučiť. ber to ako školu života...
jaPotrebujemPoradit
01.12.20,19:42
ja by som povedala, že nezvyšovanie hlasu na žiaka by mal byť štandart.
jaPotrebujemPoradit
01.12.20,19:43
ja si myslím, že nezyšovať hlas na žiaka by mal byť štandart, ale možno som naozaj naivná, keď očakávam slušné správanie.
jslancik
01.12.20,19:47
vieš, len či sa tvoje šoférovanie nevymyká štandartom...
misoft
02.12.20,15:15
Len tak mimotemy
Inštruktori autoškôl sú dosť obrnení voči postupom svojich žiakov. Pokiaľ však zvyšuje hlas (ako v tvojom prípade) - príčina nebude v inštruktorovi, ale naopak - v žiakovi.
Pokiaľ žiak pri praktických jazdách vyvedie nejakú chobotinu, inštruktor ho upozorní, ak druhý raz, upozorní dôraznejšie. Ale pokiaľ žiak robí tieto chobotiny permanentne, neriadi sa pokynmi inštruktora (by si sa čudovala - on totiž v tom aute zodpovedá aj za TVOJ život! a prito on vozidlo neriadi) - tak sa nečuduj, že kričí.

Mne sa zdá, že chyba môže byť u teba, lenže si to neuvedomuješ a hádžeš všetko na inštruktorov.
pavol54
02.12.20,15:52
Nie je problém zvyšovať hlas ja tomu hovorím krátka cesta k zjednaniu nápravy, aby si druhý účastník uvedomil čo môže a čo nie, niekedy zvýšený hlas zabráni autonehode , môže aj s úsmevom nechať nech robí hlúposti, písomne vyhodnotiť každú jazdu a výsledok kurzu "nezvláda nepripustiť ku skúškam" a prachy za kurz sú fuč
avalik
02.12.20,18:05
zvysenie hlasu ta rozplace? skus popisat situaciu

skus sa nad nou zamysliet - auto v pohybe, robis nebezpecny manever -
pedale, volant, rychlost - a instruktor ta ma tichucko laskavo poziadat aby si to a to robila inac? ... nie je problem v tebe?