Sylviaa
02.12.20,10:13
Prosím skúsených motoristov o radu, aký je rozdiel v týchto údajoch osobných áut - jedno je 1.2 a 55 kW, druhé 1.4 a 44kW. Ktoré z nich je lepšie??? SÚRNE!! ĎAKUJEM.
besttracker
02.12.20,09:56
tvoja otazka je podobna ci je lepsie jablko alebo hruska... :D 1,2 a 1,4 je ,,objem motora,, 44 a 55 kw je vykon motora (teoreticky vykonejsie auto je lepsie...)v praxi to nic neznamena,lebo si nenapisala o ake auta sa jedna. zalezi tiez od krutiaceho momentu motora... ak ide o starsie auto je to ine ako nove..., je tu mnoho premenych...
Sylviaa
02.12.20,10:08
Ďakujem za úprimnosť, áno, máš pravdu, preto som sem aj napísala, lebo sa nevyznám. Ide o nový opel corsa, to je 1.2 a 55 kw, a moje staré auto má 44 a je 1.4. Chcela by som výkonnejšie než je moje staré dobré, ale už dosluhujúce a čo sa týka financií, môžem si dovoliť tú corsu. A neviem, či bude výkonnejšia. Staré auto je rok 2000.
Chobot
02.12.20,11:22
Ten výkon 10 kW v praxi ani nezaregistruješ. Asfalt trhať nebudeš. Ak ale potrebuješ nové auto a máš len na tú Corsu,tak si ju kúp. NA výkon nepozeraj, nemá to zmysel vyberať podľa toho, pokiaľ neporovnávaš výkon 50 a 100 kW.

Alebo prečo si myslíš, že je pre teba tak dôležitý výkon motora? Jazdíš veľa do kopcov? Potrebuješ rýchlejšie rozbehy. Predbiehaš kamióny?
Sylviaa
02.12.20,12:36
Áno, jazdím dosť do kopcov, kamiónov tam ale veľa nebýva. Skôr ma znervózňuje, keď neviem ísť rýchlejšie, lebo to nevydá a za mnou by sa macher najradšej vyhrabal aj na moju kapotu. Mne raz ktosi hovoril, že 1.2 sú slebé autá, 1.4 je lepšia. potom zas v práci, že treba pozerať na kW, že je to dôležitejšie než objem motora. Len ťažko sa rozhodovať, keď tomu človek nerozumie. Skrátka by som chcela určite výkonnejšie auto, než moje terajšie. Teraz si tak uvedomujem, že neviem, na čo vlastne mám pri výbere auta zamerať pozornosť.
dmc
02.12.20,13:42
corsa 1.2 55kW - je trojvalec bez turba - krutiaci moment 118 Nm
corsa 1.2 74kW trojvalec s turbom - krutiaci moment 205 Nm

cenovy rozdiel cca 1200 €
buchač
02.12.20,14:07
Otázka (jej názov) znie..." rozdiel vo VÝBAVE auta "...
No v texte sa pýtaš na na VÝKON auta.

Čiže rozdiel je markantný.
vicktor
02.12.20,16:53
V kazdom pripade nove auto bude lepsie nez 20 rocne.
Objem ako taky nie je rozhodujuci. Dolezitejsi je vykon a krutiaci moment.
Pozri odpoved od dmc, dal som mu bod.
Nie som zrovna fanusikom 3valcov s turbom, ale iny benzinak uz zial nezozenies.
Inak - VYBAVA bude jednoznacne lepsia, ale to slovo si nepouzila najstastnejsie, kedze ti ide o silu motora.
Nandrolon
03.12.20,10:16
Neviem, či do tých kopcov potrebuješ ísť 130 km/h ale podľa mňa jazdíš do kopcov na podtočenom motore.
Nepoznám kopec na slovensku, kde je možné ísť napr. 100-130 km/h a nedokázalo by to bežné 55kw auto /nepočítam 20r. autá, ktoré už majú pokles výkonu/.... Nevravím že na 5-ke, 4-ke, ale kľudne na 3-ke a 5 tis. otáčkach. Záleží, aké má to konkrétne auto krivku krútiaceho momentu.
lubko6394
03.12.20,10:28
Ani to najslabšie auto nejde tak pomaly aby si nedostala pokutu za rýchlosť ak tomu vyžneš. Takže vyber to čo sa Ti páči a peňaženka vydrží.
Nandrolon
03.12.20,11:59
Zažil som, keď sa jedna sťažovala, že jej nový malý peugeotík je tak slabý, že sa ledva rozbehne.... Pritom malé autíčko a 82 kw.... Asi neprekvapím, že je tá osoba "nie moc dobrým vodičom"... To slabé autíčko musí v meste na križovatkách predbiehať všetky ostatné 120 kw kraksne...