mondes
02.12.20,10:31
Dobrý deň, prosím Vás, od januára 2021 plánuje ísť otec dieťaťa do 3 rokov na materskú. Je správne to, že z terajšieho PP bude poberať materské a od januára bude pracovať na základe dohody o PČ? Môže u toho istého zamestnanca? A ešte ak by sme mu už za november a december navýšili dodatkom mzdu, pomôže mu to získať od januára vyššiu materskú? Podľa mňa áno, len ja nie som mzdár a neviem, kde a v čom môže byť "zádrhel". Ďakujem Vám veľmi pekne.
Mila123
02.12.20,09:43
všetko sedí, ale tá DoPČ nie je v poriadku, stáva sa, že takto mu nevyplatia MD (takých otcov je dosť , ktorí nemajú nárok na MD lebo pracujú......možno HO by bol vhodnejší, ale predpokladám, že sa nechce dostať do sporu so SP, resp. odvolávať sa na rozhodnutie.....chystá sa zmena posúdenia takých MD......výkon práce nie je možný (v roku 2021) na základe živnosti? na DoPČ nemôže vykonávať tú istú činnosť ako na PZ vykonával....pošli mi do SS tvoj e-mail, pošlem ti večer nejaké príspevky, upozornenia, mám prístup na stánku kde je to pekne rozpísané.....
mondes
02.12.20,09:51
Ďakujem Ti.