spilo
03.12.20,09:08
Dobrý deň
Chcem sa opýtať mám sídlo firmy v mojom rodinnom dome a chcel by som zriadiť predajňu krmných zmesi. Keďže v rodinnom dome nemám garáž alebo iný vhodný priestor tak ma napadlo kúpiť a osadiť pred dom na svoj pozemok mobilný kontajner ako predajňu.
Moja otázka znie môžem v ňom zriadiť prevádzku ? Ak áno ako mám postupovať prípadne na akú inštitúciu sa obrátiť aby poradili.
Ďakujem za pomoc
ivka70
03.12.20,09:31
Oprava - ak bude kontajner pevne spojeny zo zemou, pripadne tam budes tahat aj elektriku, obrat sa najskor na stavebny urad, potrebujes na to minimalne ohlasenie.
Ak budes mat suhlas s umiestnenim kontajnera, mozes tam urobit aj prevadzku.
buchač
03.12.20,09:40
Hm...ale ja čítam, že sa jedná o nasledovné :

"...a osadiť pred dom na SVOJ pozemok ..."

Takže o aké verejné priestranstvo sa jedná a ešte k tomu aj poplatok za prenájom plochy ???
Tu môže ísť maximálne o stavebné oznámenie...a o nič iné.
ivka70
03.12.20,10:05
mas pravdu, svoj pozemok som prehliadla .... opravim info
pavol54
03.12.20,19:52
všetky prevádzkárne schvaľuje RUVZ (hygiena)
korela
04.12.20,12:04
Tak či tak si ešte treba preveriť, či nebude potrebné vyjadrenie susedov k danému objektu, predsa len ide o novú prevádzku. Pretože síce dnes sa plánuje predaj kŕmnych zmesí, ale nikde nie je napísané, že sa môže časom prejsť aj na iný druh živnosti.
pavol54
04.12.20,14:31
do toho suseda nič nie je, ak bude mať námietky, nech sa obráti na RUVZ, tí rozhodujú či obťažuje susedov alebo nie
Jarka 1
04.12.20,15:14
Nemyslím, že to bude len tak zriadiť si predajňu. Dnes sa bazíruje na parkovacích miestach pre zákazníkov. Záleží aký veľký má dvor.
pavol54
04.12.20,15:17
mne stačilo 2 parkovacie miesta (aj tak z toho nič nieje) na ulici mimo komunikácie
korela
05.12.20,14:23
Keď tebe stačilo, tak to je v poriadku. Jasne to už napísala ivka70, ak to pôjde cez stavebný úrad, vybaví sa to aj samé.