Majka23
17.09.06,20:54
Mam problem s dodavatelom. Stale mi zasiela faktury uz po datume splatnosti. Napr. 4.9.06 som dostala fakturu a ked som ju otvorila datum splatnosti bol 30.8.06. Kedze suma bola zla poziadala som ho aby mi vystavil novu. Tu mi aj zaslal s tym ze opat tam dal datum splatnoti toho 30.8.06 a to mi robi stale. A este jedna mala otazka-pred casom mi zasielal faktury emailom (ziadna peciatka firmy ani podpis) s tym ze mi original fakturu zasle postou. Stalo sa to ze mi doposial nezaslal jednu fakturu a aj ked mu stale volam aby mi ju zaslal stale na to zabudne. Prosim poradte mi lebo viem ze koli tomu mozem mat problemy nakolko nemam danovy doklad. Mozem proti nemu nejako pravne zakrocit?
Dakujem
Paula
17.09.06,19:03
Majka, je ten neporiadny dodávateľ nahraditeľný? Ak áno, tam by som začala:)
STRELEC
17.09.06,19:14
Majka, je ten neporiadny dodávateľ nahraditeľný? Ak áno, tam by som začala:)Možno by postačovalo, povedzme pre začiatok, upozorniť ho, že doklad, vzhľadom na nedostatky nemôžeš zaevidovať do svojich záväzkov a teda ani uhradiť.
Majka23
17.09.06,19:17
prave to, chcem s nim rozviazat zmluvu o sporlupraci medzi nim-dodavatelom a mnou-proviznym predajcom, ale predtym musim mat tu fakturu a vediet ci porusuje predpisy a zakon. Chcem od neho aj to aby mi tu fakturu s datumom splatnosti 30.8.06 zaslal normane ako ma byt, ale on sa mi stale vyhraza ze ak ju neuhradim neposkytne sluzby klientom ktorych som mu sprostredkovala a budem niest nasledky. Chcem s nim cim skor skoncit spolupracu ale predtym ako to urobim musim mat vsetko v poriadku a musim vediet ci to ako kona nie je protipravne.
dana9
17.09.06,19:21
pracovnú zmluvu:confused:
Majka23
17.09.06,19:22
to som sa mu snazila vysvetlit a on mi na to povedal ze ak ju neuhradim budem niest nasledky
Majka23
17.09.06,19:24
pracovnú zmluvu:confused:

pardon nie pracovnu zmluvu ale zmluvu o spolupraci medzi nim-dodavatelom a mnou-proviznym predajcom
STRELEC
17.09.06,19:25
[quote=Majka23]prave to, chcem s nim rozviazat pracovnu zmluvu, ale predtym musim mat tu fakturu a vediet ci porusuje predpisy a zakon.Ťažko to posúdiť (súvis pracovnej zmluvy a fakturácie). Možno obe strany niečo porušujú - "zamestnávateľ" aj "zamestnanec". Chcem od neho aj to aby mi tu fakturu s datumom splatnosti 30.8.06 zaslal normane ako ma byt, ale on sa mi stale vyhraza ze ak ju neuhradim neposkytne sluzby klientom ktorych som mu sprostredkovala a budem niest nasledky. Chcem s nim cim skor skoncit spolupracu ale predtym ako to urobim musim mat vsetko v poriadku a musim vediet ci to ako kona nie je protipravne.
dana9
17.09.06,19:26
pardon nie pracovnu zmluvu ale zmluvu o spolupraci medzi nim-dodavatelom a mnou-proviznym predajcom

Už rozumiem :)

dana