kubotor
07.12.20,16:09
Zdravím, poskytujem internetové pripojenie a chcem sa pustiť aj do bytových domov. Narazil som však problém koho vlastne kontaktovať, ak chcem zaviesť služby do konkrétneho bytového domu.

Mám tip na zopár vchodov ale neviem nikde dohľadať kontakt na správcu / zástupcu či domovníka s ktorým by som to riešil. Naozaj sa chcem vyhnúť tomu aby som oslovoval náhodných ľudí vychádzajúcich z dverí či mi neposunú kontakt. Nedá sa to inou cestou?

Riešil niekto podobný problém?
veronikasad
07.12.20,17:41
Onko
08.12.20,01:11
Na každom dome býva obyčajne tabuľka s informáciou, kto dom spravuje.
misoft
08.12.20,08:59
mimotemy
Zvyčajne.... niekedy ale tam nie sú.
sito
09.12.20,07:49
:D " býva " Nesprávne slovo z pohľadu časovania. Správne slovo " bývala " Zlatí komunisti, áno, niektoré domy mali takú kovovú smaltovanú tabuľku. Náš dom nemal takú tabuľku. Ale mal nastriekané na dvoch stenách, štítových " budova v správe OSBD " A nie len naša, všetky v správe OSBD. Už nie, nový správca SBD sa tým, že spravuje tie domy nepochváli. Keď si správcovia dokázali do 182ky lobbom presadiť všeliake vymoženosti, ktoré sú výhodné len pre správcov bytových domov. Mohlo by byť v zákone aj to, že na bytovom dome musí byť povinne umiestnený názov správcu bytového domu, ako vizitka. Isto sú správcovia, ktorí by sa za to svoje meno na budove nemuseli hanbiť. Ale aj iní sú, že? :D
buchač
09.12.20,15:41
Na každom dome býva obyčajne tabuľka s informáciou, kto dom spravuje.
=====================
...a ďalej ?
Nemáš nič iné...nazvem vtipnejšie ???

To akože chceš povedať, že by mi mal správca určovať, že akého mám mať poskytovateľa internetu alebo tv signálu ?

Podomových predajcov zvyknem zvyčajne posielať do patričných miest...
buchač
09.12.20,16:13
Nedá sa to inou cestou?
=====================
Bežne sa to robí tak, že sa vytlačí na papier s ponukou (nazvem leták) a ten sa vhodí do schránok.
sito
10.12.20,15:55
Hmm... šišmaria, Dušan, ivka, Mila je pekné od Vás, že ste obodovali Veroniku. Noo, ale prečítali ste si pozorne čomu sa chcel žiadateľ o odpoveď vyhnúť?

" Naozaj sa chcem vyhnúť tomu aby som oslovoval náhodných ľudí vychádzajúcich z dverí či mi neposunú kontakt."

To čo mu ponúkla Veronika je vlastne to isté, ba ešte aj hádam horšie. Je síce pravda, že sú v tom zozname všetci správcovia bytových domov, zaregistrovaní. Ťukol som, čukol som a čo vidím?

Príklad: Žiadateľ je z Bratislavy a aj v Bratislave chce podnikať poskytovať internetové pripojenie. Každý správca má v zozname uvedenú adresu sídla, číslo telefónu a emailovú adresu. Na prvých dvoch stranách je uvedených 12 správcov z Bratislavy. Strán má zoznam 34, no spanombohom. Koľko ich je z Bratislavy na tých 34 stranách? Takže telefón a vyvolávať, Prosím vás máte v správe bytový dom na ... ? Odpoveď, všeliaka môže byť, aj poslaný v riť. No jeden by mal povedať áno, že? Pred tým domom sa môže dopracovať k tej informácii zadarmo. Telefónom v zozname, nie!

A nevšimli ste si kto potrebuje, žiada o takú informáciu?

" kubo " :D:D:D
veronikasad
10.12.20,16:24
Marcel, poznáš iné riešenie ? Veď on nepíše že chce podnikať v konkrétnej časti napr. Bratislavy. V zozname sú mailové kontakty, keď ich osloví, tak sa snáď dozvie ktorý bytový dom spravujú...
sito
11.12.20,06:21
Veronika, napísal som ho v komentári k Onkovi. Každý bytový dom by mal mať na viditeľnom mieste názov správcu ich domu. Bývalo to. Nie je to osobný údaj. No a stať sa môže komukoľvek nielen z konkrétneho mesta, že by potreboval vedieť správcu konkrétneho domu.

Trocha histórie. Boli OSBD, tie spravovali všetky družstevné byty v okrese. Boli mestské bytové podniky, tie spravovali byty mesta a boli štátne podniky, ktoré prenajímali zamestnancom podnikové byty, ktoré podnik sám spravoval. A zazvonil zvonec, či kľúče a všetko sa zmenilo, že? Byty si nájomcovia mohli previesť do osobného vlastníctva. Museli sa ale dohodnúť na správe domu. Možnosť si založiť SVB, alebo dohodnúť si správu bytového domu so správcom, ktorý im bude zabezpečovať chod ich domu " správca".

Áno, nemusí to byť konkrétne v Bratislave, môže to byť v okresa Prievidza. Koľko je v zozname správcov bytových domoch v okrese Prievidza? Poviem takých, desať?

Ešte raz, informáciu žiada " kubo " " tor ", či tur? :D