hudko
18.09.06,07:11
Pekný deň, kúpil som pozemok, na ktorom je postavená budova, ktorá podľa výpisu z katastrálnej mapy neexistuje, pozemok je vedený ako TTP. Na liste vlastníctva tiež uvedená budova nie je. Chcem túto budovu zlegalizovať a keďže je na mojom pozemku, stať sa jej oficiálnym vlastníkom. Viete mi poradiť prosím. Ďakujem.
vieroslava
18.09.06,05:23
Ak budova má súpisné číslo choď na miestny úrad a cez register súpisných čísiel zistíš komu budova patrí. Ak súpisné číslo nemá, skús na stavebnom úrade zistit, či náhodou nebola kolaudovaná a ak nie, čaká ťa dodatočné kolaudačné konanie.
A predchádzajúci majiteľ pozemku nemá vedomosť o tejto stavbe?
hudko
25.09.06,11:28
Ďakujem za odpoveď,
súpisné čislo uvedená budova na OcÚ evidované má. Ale družstvo, na ktoré bola uvedená budova registrovaná pod týmto súpisným číslom, ju nemá na LV. Okrem toho uvedené družstvo je práve v konkurze. A správca konkurznej podstaty pravdepodobne bude predávať len majetok, ktorý je vedený na LV. Ako by som mal teda postupovať? želám krásny deň. ;)
hudko
22.02.07,06:14
Pekny den,
takze stavba nie je evidovana v katastri na ziadnom LV, ani zakreslena v katastralnej mape, ani nema supisne cislo. Pozemok pod uvedenou stavbou som kupil ako TTP. Ako teda mozem ziskat tuto stavbu na svoj LV? Skuste prosim poradit. Dakujem