gargamelka
10.12.20,12:44
Dobrý deň, jeden pán mi mal požičať peniaze, podklady k zmluve o pôžičke som mu tiež poskytla. Povedal, že zmluvu poslal , ale ku mne sa nedostala a tvrdil, že sa vrátila naspäť. Ďalej tvrdil, že poslal peniaze (potvrdenie mi neposlal) a neskôr sa zistilo, že peniaze sa poslali inej pani , ktorá mala ucet v rovnakej banke ako ja, ale mala tam ževraj exekuciu, nevedela sa k peniazom dostať, tak som poslala peniaze a ona sa k účtu dostala a preposlala naspäť jemu peniaze . On mi tie peniaze neposlal a stále mi tvrdil, že ešte chýba napr. 50€ a mám ich atd.. a takto som poslala vyššiu čiastku a vždy do dnešného dňa mi opakuje, že peniaze poslal ale mne nič neprišlo a preto chcem podať trestné oznámenie z prečinu podvodu, prosím pomôže mi niekto ako to spraviť? Mám všetky podklady, kde vraví, že mi tie peniaze vráti aj že ich poslal(ale nikdy mi ani jedno potvrdenie neposlal) aj mám potvrdenia o tom, že som mu peniaze posielala a tie žiadam naspäť.
Ďakujem.
buchač
10.12.20,11:57
Toto mi nejak hlava neberie.
Ty si žiadala o pôžičku, no peniaze si nedostala ?
Peniaze nemáš a napriek tomu si poslala (dokonca) vyššiu čiastku ?
ivka70
10.12.20,12:02
co to je za sprostredkovatela akej pozickovej spolocnosti?
ci "poziciaval" ti peniaze k osukromna osoba?
ake mas podklady o tom, co a za co si platila a co si uzavrela s kym?
gargamelka
10.12.20,12:11
áno ja som žiadala a ja som nedostala a vyššiu čiastku ako bola čiastka pôžičky som neposlala tzn. že výška pôžičky bola 5000 € a ja som poslala 3000 € a tie 3000€ chcem naspäť
gargamelka
10.12.20,12:12
áno súkromná osoba a pred páru dňami mi znova napísal, že mi posielal 100€ ale do dnešného dňa ich nemám.. a podklady mám emaily , mám sms mám výpisy z účtu atd...
ivka70
10.12.20,12:15
toto je transakcia roka ... to fakt su ludia taki naivni?
oznam panovi ,ze ak ti 3000 eur nevrati do zajtra, tak zajtra podavas trestne oznamenie .....mozno pomoze
ale podla mna tie peniaze uz neuvidis
aj ked podas trestne oznamenie a aj keby ho odsudili, tak vymahat tie peniaze budes roky ak ich vobec vymozes
ivka70
10.12.20,12:16
nerozumiem transakcii - chcem pozicku ,tak zaplatim ...fakt nie
buchač
10.12.20,12:17
gargamelka (Dnes 14:11) áno ja som žiadala a ja som nedostala a vyššiu čiastku ako bola čiastka pôžičky som neposlala tzn. že výška pôžičky bola 5000 € a ja som poslala 3000 € a tie 3000€ chcem naspäť
===============
Počuj, mám návrh... požičiam ti na zmluvu zo 10000€...ty mi môžeš poslať už TERAZ takých 5000€.
Ber rýchlo...veľmi výhodná " pôžička "...;) :D
ivka70
10.12.20,13:33
Na policii alebo prokurature:

https://www.banos.sk/sluzby/trestne-pravo/co-je-trestne-oznamenie-a-ako-ho-podat

Oznámenie určitej osoby o tom, že došlo k spáchaniu trestného činu, sa nazýva trestné oznámenie. Takto je označované aj v rámci Trestného poriadku, ktorý hovorí, že také oznámenie sa podáva orgánom činným v trestnom konaní, teda prokurátorovi alebo policajtovi. V zásade nie je dôležité vedieť, akého trestného činu sa niekto mohol svojim konaním dopustiť a či vôbec išlo o trestný čin. Teda v prípade, že došlo k určitej spoločensky neakceptovateľnej činnosti a domnievate sa, že môže ísť o trestný čin, resp. o priestupok, môžete to oznámiť bez toho, aby ste policajtovi či prokurátorovi museli poskytnúť informáciu, akého trestného činu sa kto dopustil.
...
Odporúča sa preto oznámenie označiť ako ,,oznámenie o skutočnostiach nasvedčujúcich tomu, že došlo k spáchaniu trestného činu“, podávané proti neznámemu páchateľovi. To musí obsahovať aspoň identifikačné údaje podávateľa a presný opis skutku, resp. udalosti, ku ktorej došlo. Tiež v prípade vzniku škody či inej ujmy je potrebné to tiež v rámci oznámenia uviesť. Oznámenie je možné podať osobne, ale aj písomne.
buchač
10.12.20,14:52
Text samotný opomínam.
Odpovedám len na otázku, len ľudskou rečou.

Trestné podanie sa podáva náležitou formou...vzorov na nete je dostatok.
Do trestného podania je potrebné uviesť všetky náležité argumenty a aj dôkazné bremeno...prílohy sú samozrejmosťou.

Trestné podanie sa podáva na :
- políciu
- prokuratúru
Osobne doporučujem radšej druhú variantu.

Ak si laik ( a to teda veru si), tak radšej vyhľadaj služby advokáta, inak by mohlo dôjsť k zamietnutiu podania.
Advokáta inak nepotrebuješ, v prípade súdu koná prokurátor.

Lenže tu ide len o trestný čin, takže súd daného jedinca môže odsúdiť aj na splatenie dlhu, no nemusí. V tomto prípade sa bude potrebné domáhať svojho práva na občiansko právnom súde.

P.S.:
Roky budeš čakať na svoje love...a nemáš absolútne žiadnu záruku, že sa k nim dostaneš.
misoft
10.12.20,16:12
@gargamelka - napíšem ti to jasne a otvorene: NALETELA si podvodníkovi! Nielen že si nič nedostala, ešte si mu aj zaplatila.

Žiadne prachy už neuvidíš! Ak podáš TO - po pár mesiacoch bude zastavené - páchateľ sa nezistil!
buchač
10.12.20,16:23
misoft (Dnes 18:12)
Ak podáš TO - po pár mesiacoch bude zastavené - páchateľ sa nezistil!
====================
To myslíš fakt vážne ?
To si si aj poriadne prečítal, o čom píše ? Veď dotyčná (aj napriek svojej naivite alebo trebárs hlúposti) predsa MÁ ÚDAJE o danom maníkovi.

Trestné oznámenie môže byť zastavené teda z dôvodu, že skutok sa nestal - nebola mu preukázaná vina...ale rozhodne nie z dôvodu, že páchateľ sa nezistil.

Ak by to malo byť podľa tvojho, tak by muselo byť podané TO na neznámeho páchateľa...lenže ako vravím, páchateľ je známy.
misoft
10.12.20,16:26
Páchateľ.... veď jej prakticky NIČ neposkytol - i to meno nemusí byť jeho!
Videla ho? Rozprávala sa s ním osobne? Nevieme. Ale z popisu, čo dala - všetko sa asi dialo na "diaľku" - žiadne osobné stretnutie.
Veď i tá "rozprávka o účte inej ženy - nemohla sa dostať k peniazom pre exekúciu a keď pribudli jej na účet - odrazu mohla vyberať?
marjankaj
10.12.20,18:51
Toto je skôr prípad pre Dr. Chocholouška.
duves
11.12.20,10:15
Toto treba písať ako odstrašujuci príklad. No aj tak sa najdu ďalší a ďalší, čo tomu skočia na lep. Žiadnu pôžičku vam neposlal. Dotyčný zaraba na poplatkoch.
duves
11.12.20,10:15
Jednoznačne!