Flamovacka
11.12.20,10:35
Pracujem v zahranici a tak som sa nemohla zucastnit schodze vlastnikov bytov v maji 2019 / v r. 2020 schodza nebola /. Poziadala som spravcu o zapisnicu zo schodze, aby som bola v obraze. Zamestnankyna spravcu mi vyhotovila kopiu a vymazala dolezite mena. Napriklad aj mena novych domovnikov v nasom vchode. Vraj z dovodu ochrany osobných udajov ma taky prikaz. Na nastenke zapisnica nie je. Nepoznam tak mena domovnikov, na ktorych sa mozem obratit. Je toto v sulade so zakonom ?
Chobot
11.12.20,09:57
Tak dvihni telefón, zavolaj správcovi a opýtaj sa, kto je nový domovník. Jednoduché.
sito
11.12.20,11:18
No vidíš, keby si neflámovala v zahraničí, vedela by si. Myslím si, že meno zástupcu vlastníkov bytov v dome nie je osobný údaj pre vlastníkov bytov v dome. Mimo domu, áno! Zástupcu vlastníkov bytov v dome si volia vlastníci bytov za predpokladu, že kandidáti na " domovníka " sa verejne na schôdzi predstaví a vysloví súhlas s kandidatúrou, možnosťou byť " zástupcom vlastníkom bytov, domovníkom ". Takže správca nemá právo zatajovať pred vlastníkmi bytov v dome, osobu jej meno, ktorá jedná, zastupuje všetkých spoluvlastníkov domu v dome voči správcovi domu. Keby si zistila, že naproti tvojho bytu býva nový sused a pýtala by si sa správcu na jeho meno? To je osobný údaj vlastníka bytu v dome? Správcovia vedia veľmi dobre ohnúť zákon vo svoj prospech, prečo? Lebo ...

A pýtala si sa ostatných susedov, spoluvlastníkov domu kto je nový "domovník" a prečo. V tom dome nefungujú tamtamy. agentúra JPP.

"Je toto v sulade so zakonom ?"

V tej zápisnici, ÁNO! Keď ju máš vo svojich rukách s uvedením menom zástupcu vlastníkov, ty ju môžeš dať prečítať, predložiť komukoľvek mimo domu a to už je porušenie zákona o ochrane osobných údajov.

Takže neflámuj a rozmýšľaj, čítaj, pýtaj sa ako vlastník bytu máš na to právo.

" umožniť vlastníkovi bytu a nebytového priestoru v dome na požiadanie nahliadnuť do dokladov týkajúcich sa správy domu alebo čerpania fondu prevádzky, údržby a opráv, robiť si z nich výpisy, odpisy a kópie alebo môžu na náklady vlastníka bytu a nebytového priestoru v dome vyhotoviť z nich kópie; pri poskytovaní týchto informácií je predseda alebo správca povinný zabezpečiť ochranu osobných údajov podľa osobitného predpisu"

" Vlastník bytu alebo nebytového priestoru v dome má právo nahliadať do dokladov týkajúcich sa správy domu alebo čerpania fondu prevádzky, údržby a opráv a robiť si z nich výpisy, odpisy a kópie."

"Správca alebo spoločenstvo je oprávnené na účely správy domu spracúvať osobné údaje vlastníkov bytov a nebytových priestorov v dome v rozsahu meno, priezvisko, dátum narodenia, rodné číslo, adresa trvalého alebo prechodného pobytu, číslo bytu, telefónne číslo, elektronická adresa, číslo účtu a kód banky."

Je tam uvedené ako osobný údaj zástupcu vlastníkov bytov?

:D Nie je to celá 182ka :D:D:D
buchač
11.12.20,11:40
Na rovinu ?

Toto nie je normálne...teda z dvoch dôvodov.
1. Správca je povinný takýto údaj poskytnúť...na kieho frasa ti bola ale zápisnica, tak to teda neviem.
Na nástenke takáto zápisnica ale nemá čo robiť...to je fakt.

2. Neverím, že sused nevie meno zástupcu...
Takže stačilo zazvoniť/zaklopať u najbližšieho suseda a opýtať sa.

Alebo žeby aj ten odmietol dať info kvôli ochrane osobných údajov ?
Lebo toto by už bolo čisté psycho...
sito
11.12.20,13:23
Kurva, tak mladí na to serú a starí si nepamätajú koho volili. Ale však vo vchode č. 36,37 sú domovníci bez zmeny. A tí sú svojprávni, vedia, že sú. Ak sú, ani oni nevedia s kým v dome spolupracujú ako výbor vlastníkov bytov v dome? Keď sa chce, tak to aj ide, ale ...

:D:D:D ;)
misoft
11.12.20,14:19
Flamovacka (Dnes 11:14) Ved som bola u spravcu. Pracovnicka mi dala vymazane udaje, vraj su chranene zakonom
--------------------------------
A ústa - máš? Prečo si sa nespýtala? Ty - ako vlastník - máš právo to vedieť a ani správca to nemôže neposkytnúť (oháňajúc sa GDPR).
A keby si nevedela - ty - ako vlastník - si vlastne ZAMESTNÁVATEĽOM toho správcu - robí správu za TVOJE prachy. Stačí mu to pripomenúť - a DÔRAZNE.
Flamovacka
11.12.20,15:11
sito: domovnici z vchodov 36,37 v rozpore so zapisnicou tvrdia, ze ziadne zmeny neboli. Aj preto ma to obzvlast zaujima o co ide
misoft: napisala som niekde, ze som sa nepytala ? Vraj maju prikaz od riaditela neposkytovat udaje. Riaditel je v Covid karantene
sito
11.12.20,16:34
:eek: Juraj, len kúsok, kúštik, kúštiček.

"Zápisnicu a výsledok hlasovania schôdze vlastníkov alebo písomného hlasovania musí zverejniť ten, kto schôdzu vlastníkov zvolal alebo vyhlásil písomné hlasovanie, a to do siedmich dní od konania schôdze vlastníkov alebo od skončenia písomného hlasovania spôsobom v dome obvyklým; oznámenie o výsledku hlasovania musí obsahovať dátum jeho zverejnenia. Spôsob zverejňovania, ktorý sa považuje v dome za obvyklý, si vlastníci bytov a nebytových priestorov v dome upravia v zmluve o spoločenstve alebo zmluve o výkone správy."

To akože keď spoluvlastníci domu rozhodnú. že "domovník" musí každému vlastníkovi bytu v dome prečítaj zápisnicu a výsledok hlasovania každému vlastníkovi bytu pri dverách jeho bytu, tak domovník musí? Obvykle sa zápisnica vyvesí na prístupne miesto všetkým spoluvlastníkom domu, zvyčajne to býva nástenka na ktorú sa pripínajú oznamy pre vlastníkov bytov v dome, že, či nie? U vás to tak nebolo?

Viem, verím keby si si prečítal 182ku, celú, tak takúto kravinu by si nenapísal, že, či?

"Na nástenke takáto zápisnica ale nemá čo robiť...to je fakt."

Faaaakt ... :D:D:D
sito
11.12.20,18:22
A možno tam visela, ale keď si bola flámovačke? V 182ke sa píše, že tam musí visieť sedem dní po skončení schôdze, písomného hlasovania a s dátumom ich zverejnenia, vyvesenia. Ktovie, či taká vyškrtaná ako dal zamestnankyňa správcu tebe ? Alebo je umelo vyrobená? :D
sito
11.12.20,19:22
Dušan, je také porekadlo " nehryz ruku, ktorá ti dáva chleba. Alebo čie víno piješ, toho pieseň spievaj. A tak spoluvlastníci, zamestnávatelia spievajú chóry a nevyskakujú. A zamestnanec, nespieva, vyskakuje? A prečo nie, keď môže, má na to dôvod, povolenie, ľahostajnosť spoluvlastníkov domu. To sa mu potom bačuje, keď na salaši má ovečky božie a bohových baranov. :D
jelalim
11.12.20,20:34
V predposlednom bode čítam, že "Prítomní vlastníci odcudzili kŕmenie holubov..."; Uvažujem, že to bola teda veľká; chyba zmeškať takúto schôdzu keď 19 prítomných išlo kradnúť jedlo holubom!


edit: oprava gramatickej chyby
ivka70
11.12.20,20:56
Az na to, ze v texte zapisnice nie je ta hrubka, co si napisal :)
buchač
11.12.20,21:30
sito (Dnes 17:34) Juraj, len kúsok, kúštik, kúštiček.

Obvykle sa zápisnica vyvesí na prístupne miesto všetkým spoluvlastníkom domu, zvyčajne to býva nástenka na ktorú sa pripínajú oznamy pre vlastníkov bytov v dome, že, či nie? U vás to tak nebolo?
======================
Obvykle zvykne byť občas aj neobvykle.
Niekedy je neobvyklé byť aj obvyklý a riešiť obvyklú situáciu neobvyklým spôsobom.

Oznamy sú oznamy a zápisnice sú zápisnice.
Oznam si prečíta každý a teda aj návšteva, vchádzajúca do vchodu.
No čo sa týka zápisnice, tak táto je len pre vlastníkov bytov a ostatných je do nej trt.

U nás ? Holt, u nás je to asi pre iných neobvyklý spôsob...holt, správca takéto veci nakopíruje a dá každému vlastníkovi do ruky.
buchač
11.12.20,21:33
Flamovacka (Dnes 19:33) Mám rovnaké podozrenie, ze bola vyrobena ucelovo pred mojou ohlasenou navstevou u spravcui a nieco tam smrdi
==========================
Mám podozrenie, že fakt nie si normálna...
ivka70
12.12.20,05:04
Flamovacka ( 23:16) "odcudzili" tam je

Hrubka je v inom slove, opisal to zle.
sito
12.12.20,06:29
Ivkaaaaa, aj slon má štyri nohy, ba dokonca niektorÝ ľudia tvrdia, že je to pre slonov ako piata noha. No vidíš, a predsa sa potkne. Ty nie? :D


Dnes 07:18 ivka70 "nrnas"

Čo je to " nrnas "?,

jelalim, čo myslíš? Podal správca trestné oznámenie na neznámu osobu pre krádež? Alebo to nahlásil na ochranu zvierat ako týranie zvierat? :D
sito
12.12.20,06:48
:D:D:D Len tak ďalej, pokiaľ sa nenájde dobrá duša, či ... , čo spraví škrt. :D
sito
12.12.20,08:35
:D "Oznamy sú oznamy a zápisnice sú zápisnice."

Juraj, a vieš na čo, ako slúži zápisnica?

1. Je to pamäť, záznam keby niečo.

2. Ako oznam pre tých, ktorí sa schôdze nezúčastnili, nemohli sa zúčastniť, aby mali možnosť sa dozvedieť ako sa bude postupovať pri riešení spoločných veci v dome. Tiež tým, ktorí na schôdzi boli, aby si mohli skontrolovať, či je v zápisnici uvedené skutočne to na čom sa spoluvlastníci domu dohodli.

3. Slúži, môže slúžiť ako dôkaz pri súdnom konaní. Ak zápisnicu súd uzná ako oprávnený dôkaz.

"Oznam si prečíta každý a teda aj návšteva, vchádzajúca do vchodu."

No ty máš bujnú fantáziu.

Príklad: Po novele 182ky z 1.11.2018 správca vyvesil na nástenku prostredníctvom domovníčky návrh novej zmluvy o výkone správy. Zvesil som, prečítal som, zavesil som späť tak, aby som pohľadom zistil či niekto zmluvu zvesil a teda si ju prečítal. Za dva týždne miesto kde som ju pripol sa nezmenilo, teda nikto si ju neprečítal. A pochybujem, že by niekto pri nástenke čítal 10 listov a4ky z oboch strán. Tobôž nejaká návšteva. Pred nemá kedy a po, už na to nemá čas, možno ani bystrí zrak.

Výsledok podpísala domovníčka a na nástenku vyvesila oznam 33 áno, 1 nie, 8 sa nevyjadrili, zmluva platí pre 42 spoluvlastníkov.

Perlička. Správca si dal do zmluvy, že poplatky za upomienka, teda poštu jednotlivým bytom bude účtovať z FPÚaO.

Mám taký zvyk, keď sa chcem v prírode,vonku vyscať, nasliním si prst a zdvihnem nad hlavu. Že Ty vieš prečo? :D
sito
12.12.20,08:38
No hovado sa tu ukázalo a dobré, poučné komentáre vymazalo. :D
ivka70
12.12.20,09:35
Dakujem za upozornenie, ja som rada, ked mam moznost si nieco opravit. Preto aj tu som jemne upozornila, aby aj jelalim mohol byt rad. :)
sito
12.12.20,10:05
To niiiiič. Keď si také niečo všimnem, zbadám neberiem to ako chybu. Ako pošmyknutie, prsta. Je to nemáš, či až? :);) Hrubka, to nie je pošmiknutie :);) nepozornosť by to mohla byť. Ale ak je to častejšie, často ... :D
Chobot
12.12.20,11:58
Neviem, na koho si myslel tú nadávku, predpokladám, že nie na mňa, hoci si ju dal pod môj príspevok. A neviem, aké komentáre ti chýbajú. Ja vidím aj vymazané komentáre a jediné, ktoré sú vymazané, sú od Flamovacky, takže si ich asi sama vymazala.
sito
12.12.20,13:04
Tibor, predpokladáš správne. Ja som nepredpokladal, bol som si istý, že Ty si nemazal. Nie dnes som prišiel na poradu. Takže to hovado je flámovačka. Vymazala svoj prvý komentár a tým odišli aj ostatné, nie len moje. Aj misoft tam mal, minimálne jeden. A v nich nič neslušné, len poučné. Ale jej komentáre zmizli aj pod inými odpoveďami, príspevkami, tým pádom to nedáva zmysel a celá téma je výmysel. Takže flámovačka tu vypisuje ako po fláme. No pozná to tu veľmi dobre a myslí si, že ju, jeho nikto nepozná, tu. :D