wATAw
11.12.20,22:00
Ahojte. S priatelom sme sa chceli buduci rok brat a nasledne si zalozit rodinu, no korona nam to prekazila. Zaujimalo by ma, ci je lepsie splodit a porodit dieta do manzelskeho zvazku, alebo na tom vobec nezalezi. Myslim to hlavne po byrokratickej stranke. Vzdy sme chceli svadbu s rodinou a kamaratmi, poriadne to oslavit a az po svadbe idylicky splodit dieta :) Ale v tejto situacii nevieme, ci najskor dieta a svadbu odlozit na neurcito, alebo zvazujeme aj moznost, ze sa zoberieme bez vsetkeho, len so svedkami, kedze inak sa teraz neda. Dakujem :)
veronikasad
11.12.20,21:03
Za súčasnej situácie asi ta posledna moznost. Oslavu si nechajte na neskôr...
buchač
11.12.20,21:21
...a máte kde bývať ? Teda, myslím tým vlastné bývanie.
Ak nie, skôr by som sa vybral týmto smerom a nie nejaké uvažovanie o plodení a či svadbovaní.
wATAw
11.12.20,23:47
Nastastie, byvanie mame svoje a uz velmi dlho :) bez toho by sme do dalsich zivotnych krokov nevstupovali ;)
kukučka
12.12.20,00:30
Sobáš, dieťa, také prosté. Držím palce a prajem veľa šťastia.
buchač
12.12.20,07:45
Tak potom aký problém ?

1. Šak kľudne sobáš a hostina neskôr.
Ale mám dojem, že toto by nebolo pravé orechové, hlavne pre starších.

2. Čo sa týka otázky ohľadom byrokracie, tak v podstate žiaden problém.
Moja dcéra so zaťom žili pár rokov na divoko, potom prišla vnučka. Sobáš bol, keď vnučka mala cca tri roky.


P.S.:
Ja som zástancom názoru ohľadom dieťaťa..." radšej skôr ako nikdy "...;)
sito
12.12.20,07:57
Že vy nie ste z okolia Žiliny? Tam sa už objavujú výsledky jarnej karantény v podobe novorodencov. A vy ste čo, spali? :D.
fok
12.12.20,08:06
Hlavne moc nepremyslajte a nespekulujte, zivot ide dalej aj s covidom ....
wATAw
12.12.20,12:49
Dieta urcite chceme a to cim skor, len skor tie vyhody a nevyhody slobodneho a manzelskeho rodicovstva ma zaujimaju. Podla toho zvazime ten sobas, ci bude teraz, alebo az potom :)
Nandrolon
12.12.20,16:59
Ja som najskôr svadba, potom dieťa, ale som v porovnaní s terajšími "stará škola".
... trochu som to premazal :-)))))))) ale len kvôli osobným info a digitálnej stope.
jelalim
12.12.20,18:24
Tiez som skor za to, ze najskor by mala byt svadba a az potom dieta, ale sucasna situacia je plna vynimiek a treba rozmyslat hlavne logicky a prakticky, ako podla nejakych presvedceni.

Nikto nevie kolko bude sucasna situacia trvat a cakat s dietatom 1-5 rokov je uplny nezmysel a to obzvlast v pripade ak planujete deti viac.

Teda ciste logicky, ak planujete dieta, tak urcite najskor dieta. Pri narodeni dietata mimo sobasu je birokracie iba o minimum viac, ako ked sa dieta narodi manzelom, a to tiez len kvoli priezvisku.

Bol som na X svadbach, kde novomanzelia mali aj malinke deti este mamou kojene, ale aj vacsie deti, vsade to bolo uplne do pohody.

za mna: jednoznacne na prvom mieste deti, zoberiete sa neskor.

Ak s tym nieste ste stotozneny, tak zobrat sa a svadba len so svedkom a rodicmi - oslavu urobite o 3 roky.
Onko
12.12.20,19:07
Sa tu zbehli konzervatívci :D No ja mám dve nemanželské deti a jediná byrokracia navyše bola tá, že pred pôrodom sme išli na matriku podpísať vyhlásenie, že ja som otcom dieťaťa. U manželov sa to automaticky predpokladá, že otcom je manžel, aj keď nemusí byť :-D Takže po byrokratickej stránke by som povedal, že žiadny rozdiel. So svadbou je roboty neporovnateľne viac, nie že by som od nej chcel odhovárať :)
wATAw
07.01.21,00:28
Oukej, spytam sa teda este raz:

Tak co je lepsie?

- one time dieťa, next time velka svadba
- one time mala svadba a dieťa, next time velka oslava

Oh no :D
buchač
07.01.21,07:40
Tvoje problémy a Onasisove love by som chcel mať....

A ja už v tom, že oznamuješ zmenu stavu...zo stavu panny na tehotnú a slobodnú/vydatú...