lubo2109
12.12.20,16:16
Mama taký problém s motorom začala mi blikať kontrola chladiacej kapaliny, ale následne aj kontrola motora najskôr svietila potom začala blikať na žlto. Keď som zastal a kontroloval chladiaca bola pod spodnou ryskou, dolial som ju, ale motor ide prerušované a ako, keby strácal výkon. Chcem sa spýtať čím to môže byt či je možné, že som zadrel valec alebo je možné, že popri všetkom mi odišla sviečka, a preto motor vynecháva ?
Veľmi ďakujem za vaše rady vopred
Auto -Seat Leon 1,4 benzin 16v
buchač
12.12.20,15:44
Keby si zadrel valec, to by nebolo akože ..." ako keby motor stratil výkon"...to by si spozoroval veľmi rýchlo.
Šak vymeň sviečku, radšej všetky ... a uvidíš.
Istotu dá len diagnostika...
Nandrolon
12.12.20,15:45
Pichni to na diagnostiku, stačí aj ELM327 a dozvieš sa viac. Vynechávanie pálenia môže mať XY príčin. Ak sa ti stráca chl. kvapalina a netečie von, tak môže byť prasknuté tesnenie pod hlavou a môže vtekať do spaľovacieho priestoru, a válec môže vynechávať. Keďže voda je nestlačiteľná, mohlo by dôjsť k poškodeniu motora.
Skús sa pozrieť na dym z výfuku a aj ovoniať. Či nie je moc do biela a nesmrdí "čudne".
lubo2109
12.12.20,15:59
diky Buchač aj Nandrolon , este mam taky problem ze stojim s autom na parkovisku stalo sa mi to dneska zbehol som dokupit tu chladiacu ale kedze stale kotrolka motora pipa neviem ci mozem na tom aute ist dalej alebo sa nechat odtiaahnut ? ale potesilo ma trochu to ze skor to budu sviecky ako zadrety valec
Nandrolon
12.12.20,16:07
Sviečky kúp rovno Iridiové. Dnes je už cenový rozdiel iba cca +2 eurá/ks
Odtiahnúť sa ešte nemusíš, normálne zájdi na aute, ale už na tej poruche bez jej vyriešenia moc nejazdi.
lubo2109
12.12.20,16:11
ok este raz diky skusim to vymenit dufam ze to bude v tom , orientacne keby to bol unik tej kapaliny treba novy motor ?
lubo2109
12.12.20,16:39
Teraz som sa dočítal, že pri nedostatku chadiacej kapaliny sa môže sa olej zapekať a môže zapiecť mazacie kanáliky. Je možnosť to niako odhaliť, že sa to mohlo stať práve mne či to by už motor ani nenaskočil ? Či to už zisti jedine servis ak ?
buchač
12.12.20,16:46
lubo2109 (Dnes 18:11) ok este raz diky skusim to vymenit dufam ze to bude v tom , orientacne keby to bol unik tej kapaliny treba novy motor ?
===================
Poviem ti inak ?
Svojho času mi odišlo turbo...a to až tak, že seklo kľukovku. Opraviť by sa to síce dalo, ale tááááá cena by už bola o niečom inom. Len samotné turbo cca 600€.
Takže auto išlo do šrotu a kúpil som si iné...
Nandrolon
12.12.20,16:47
Nie, ale výmena tesnenia pod hlavou nie je úplne lacná záležitosť v servise. Ale kvapalina môže unikať aj cez vodnú pumpu, alebo takú prírubu pod ňou. Každopádne únik musíš poriešiť servisom.