miruka75
12.12.20,16:59
Dobrý večer, chcela by som sa poradiť. Prvýkrát som posielala tlačivo Oznámenie platiteľa dane o zrazení a odvedení dane vyberanej zrážkou. Teraz rozmýšľam či som vyplnila správne. Dividendu vyplácala s.r.o. so sídlom v SR a jediným spoločníkom firmy je fyzická osoba rezident Rakúska. Podiel na zisku bol vyplácaný tejto fyzickej osobe. Chcela by som sa opýtať či som správne vyplnila v tlačive a to konkrétne: sumu vyplatenej dividendy som dala v rámci časti "súhrnné údaje" do riadku č. 02 z príjmov daňovníkov s obmedzenou daňovou povinnosťou s výnimkou daňovníkov nespolupracujúcich štátov - samostatná strana. V rámci časti údaje o zrazení a odvedení dane vyberanej zrážkou som označila druh zdaniteľného príjmu podľa § 16 a. Postupovala som správne ? Veľmi ma pomýlilo označenie § 16 odsek a "Príjem z činností vykonávaných prostredníctvom stálej prevádzkarne" Možno to len zle chápem. Jedná sa o slovenskú s.r.o. ktorá má jediného spoločníka rezidenta Rakúska, nemá inde pobočku. Nemala som označiť druh zdaniteľného príjmu podľa § 16 ods. 1 písmeno e/ bod 9? Ďakujem.