Radoslav14
14.12.20,20:24
Dobrý večer všetkým,dnes nám účtovníčka zaslala potvrdenia o príjme nakoľko berieme hypotéku kde uviedla ,dobu určitú aj napriek tomu že mám zmluvu na dobu neurčitú v tomto čase ,ako sa proti tomu brániť pokiaľ nebude v jej zaujme to pozmeniť podľa platnej zmluvy.velmi pekne ďakujem za rady
ivka70
14.12.20,19:29
Pravdepodobne omylom zaklikla dobu urcitu. Stava sa. Nehladala by dom v tom nejsky skryty umysel.
Staci za nou ist a poziadat o vystavenie spravneho potvrdenia, ona musi uvadzat pravdive informacie.
veronikasad
14.12.20,19:34
prečo píšeš doba neurčitá v tomto čase ? Chystá sa ku zmene ?
Radoslav14
14.12.20,19:38
Ako je pravda že táto pracovna zmluva bude ukončená na konci mesiaca ,ale platna je stále k dnešnému dňu ako doba neurčita,môže to mať vplyv nejaký,alebo musí uviesť stav aký je platný
Radoslav14
14.12.20,19:41
Áno mám tri zmluvy na dobu neurčitú a jedna z nich má skončiť z dôvodu prechodu na iného zamestnávateľa ,lenže mi to môže znížiť výšku úveru v banke keďže už máme žiadosť podanú a treba len doplniť potvrdenia
veronikasad
14.12.20,19:41
Pracovný pomer končí dohodou ?
ivka70
14.12.20,19:41
V takom pripade je potvrdenie spravne, kedze zmluva konci konkretnym datumom.
veronikasad
14.12.20,19:43
Pokial ide o prechod práv, nemalo by to mať vplyv na úver. Či odchádzaš k úplne inému zamestnávatelovi ?
Radoslav14
14.12.20,19:43
Nie v zmluve nie je uvedený dátum ukončenia pracovného pomeru ,to sa vie iba medzi nami vo firme
Radoslav14
14.12.20,19:44
Áno bude to iný zamestnávateľ
veronikasad
14.12.20,19:46
Ťažká situácia pre mzdárku aj pre teba. Ako mzdárka by som tam napísala poznámku pracovný pomer končí 31.12.2020
Radoslav14
14.12.20,19:57
Lenže tým pádom si to odporuje keďže zmluva je stále plátna a na neurčito bez dátumu nejakej lehoty na ukončenie ,to že si niečo myslim alebo viem a nie je to uvedené na papieri ,keďže je k dnešnému dňu platná zmluva na neurčito tak je to problém uviesť aj v potvrdení o príjme?? Však nikto ani neklame ani nijak nepodvadza,iba napíše skutočný stav aký v danej dobe ,v tomto čase je .to mi príde logické
ivka70
14.12.20,20:27
Cize nemas podpisanu dohodu o skonceni PP ani vypoved? Tak to potvrdenie daj opravit.
Radoslav14
14.12.20,20:36
Nie nemám nič podpísané o žiadnom ukončení ani nič ,ok už som účtovníčku informoval o tom e-mailom ,tak snad to opraví,hlavne som chcel zistiť či sa dá voči tomu nejako brániť v prípade že to nebude chcieť napraviť ,čím by mi vlastne urobila dosť veľkú škodu na základe že uvedie nepravdivé info kde si odporuje zmluva neurčita a v potvrdení doba určitá ,ďakujem pekne za odpovede
Katy a R
14.12.20,21:03
Neviem - ako presne vypadá to potvrdenie o príjme - ale na tom tlačive zvykne byť aj údaj o výpovednej lehote, resp o plánovanom ukončení PP . Takže aj keď by napísala, že PP je na dobu neurčitú - ale že končí 31.12. - tak je to vlastne jedno. To ukončenie je z tvojej strany, resp dohoda? - a bude to zrejme už oficiálne, keď píšeš, že končíš. Učtovníčka to tlačivo musí potvrdiť pravdivo (overujú si to napr aj v SP - že ako sú platené odvody a ľahko zistia, ak tam bude odhláška. ).
Môže byť rizikom žiadať o úver tesne pred ukončením PP.
veronikasad
14.12.20,21:10
Samozrejme opraviť pracovný pomer na dobu neurčitú s poznámkou ako som napísala vyššie. Logické pre teba, ale nie pre mzdárku, ak o tom že k 31.12.2020 končíš, je informovaná...
Radoslav14
14.12.20,21:34
Ok rozumiem,len mám pocit že si každý robí čo chce a nie darmo sa hovorí čo je psano to je dano ,treba sa nato pozrieť objektívne,dnes upraví dobu neurčitú s poznámkou a deň pred ukončením mi zmluva ostane zachovaná ,lenže medzičasom tým že uvedie poznámku ktorá nemá opodstatnenie iba to domienka a nejaké info a spôsobí mi škodu tým že ja na základe domienky prídem o značnú časť peňazí ,ktorá sa prakticky odzrkadlí v živote a naruší mi celý priebeh ,tak čo,no jedine ísť na súd a žiadať odškodné ,lebo mňa osobne sa to veľmi dotýka napr.ked mám rodinu a staviame dom a kvôli chybe alebo domienke dom nedostávam a pôjdeme na ulicu .ako asi nikto by nebol s takej situácie nadšený ,ďakujem za odpovede .????
veronikasad
14.12.20,21:43
Ešte raz, mzdárka si plní len svoje povinnosti, o tom že k 31.12. končíš sa určite nedozvedela od upratovačky alebo vrátnika firmy. Tak končíš alebo nekončíš k 31.12.2020 ? Aké odškodné od nej chceš na súde žiadať ? Len aby si ešte nemal problém s bankou za podvodné vylákanie úveru ...
Radoslav14
14.12.20,21:53
Za aké podvodné mám tri pracovné zmluvy na dobu neurčitú ,akurát že jedna bude končiť a nastúpi druhá zmluva len bude so skúšobnou dobou na zaciatok prácu budem vykonávať presne tú istú čo aj doteraz ,pracovnú zmluvu mám na neurčito bez poznámky tak aj na potvrdení chcem mať neurčito bez poznámky ,nič viac nič menej,to nenaplna žiadnu skutkovú podvodu ,info je pravdivá,to keby sa nevedelo a vystaví potvrdenie o príjme na neurčito a na konci mesiaca dostanem výpoveď alebo sa ukončí zmluva s nejakého dôvodu tak je to podvod ?? Ono je to hra o slovickach ,ja si neberiem hypotéku aby som niekoho podvádzal ale aby sme mali kde bývať ,takže keby aj čo je problém povedať v tom čase mal zmluvu neurčitú a ďalej nemám veštecké guľu??
janulka5595
15.12.20,08:01
Mzdárka konala správne, nesie zodpovednosť za údaje uvedené v potvrdení, a ku dňu vystavenia ak už mala vedomosť o tom, že k 31.12. končíš tak samozrejme že to tam napíše
Radoslav14
15.12.20,15:12
To že ma vedomosť neznamená že to je zákonné ,1 ,zmluva na dobu neurčitú ,2 ,žiadna skúšobná doba 3,žiadnu výpoveď dohodou som nepodpisovala, ani nič iné .To že interne sa vie je ,ako keď slepemu vysvetľujete farby.
janulka5595
16.12.20,04:23
Pane asi si mýlite pojmy s dojmami.. podľa mňa je aj tak riskatné žiadať o úver tesne pred skončením PZ.. Ak ku dňu požiadania ste vo výpovednej lehote alebo Vám končí PP ku koncu mesiaca banka to môže brať ako účelový úverový podvod.. radšej by som si dala bacha. Postihy za to, že mzdárka si robí svoju prácu podľa platných predpisov nie je
Radoslav14
18.12.20,06:16
Ak ste si nevšimli ja som už písal že mám 3 zmluvy pracovné na jednej mám napr.1100 v cistom na druhej 122 a na tej tretej 205 eur v čistom a tá tretia sa ruší ale vzápätí budem mať ďalšiu zmluvu a chalupu mám postavenú základy a jeden meter kvôli hypoteke cena nehnuteľnosti nacenena na 160000 tak čo vy tu pani splietate o nejakom úverovom podvode.
ivka70
18.12.20,06:23
Neviem ,aky zmysel ma tento utok, janulka ti len vysvetlila, ze mzdarka musi postupovat v sulade so zakonom a nesie za to, co napise, aj zodpovednost.
Tvoje vysvetlenie, ze koncis, aj ked sa to len suska po firme, nie je v sulade so zakonnikom prace, Je uz december, tak sa neda (okrem dohody) ukoncit PP. Takze bud to interpretujes zle alebo skutocne existuje dokument, ze firma/tvoja pozicia k 31.12. konci. A mzdarka kona tak ako jej zakon umoznuje.
A co, za tych par dni si u musel vybavit, opravila ti to potvrdenie?
avalik
18.12.20,08:09
mas 3 zmluvy u 3 zamestnavatelov? z akeho dovodu u jedneho budes koncit aj napriek zmluve na dobu neurcitu? ide o zanik zamestnavatela?
Radoslav14
19.12.20,21:33
Áno má rozhodovať v súlade so zákonom ,nie si zákon svojvoľne vykladať ,samozrejme že mi to neopravila ,ešte mala drzosť mi povedať že som podpísal dohodu o ukončení ,čo vôbec nebola pravda, keď som ju žiadal aby mi poslala tu dohodu ktorú som podpísal ani len neodpísala ,tak som na firmu preventívne volal, čo stym je a čuduj sa svetu ešte v ten deň doniesol obchodný zástupca dohodu o ukončení pracovného pomeru ,to bolo dňa 16.12 a s dátumom vystavenia dňa 30.10. ,ako nech sa nikto nehnevá ale to už je cez hlavu
Radoslav14
19.12.20,21:38
Žiadosť do banky o hypotéku bola podaná ešte pred týmto všetkým a už sa ozvali aj z banky dnes mi písal hypotekárny chceli len pracovné zmluvy ,tie im poslal čo už mal odomna predtým,pýtal som sa ho či netreba tú zmluvu vylúčiť odtiaľ ,povedal mi že nie mám ju nechať tak ako je,platný stav zmluvy je stále .
ivka70
20.12.20,05:45
Takže všetko je jasné, mzdárka potvrdila dobu určitú správne na základe podpísanej dohody o ukončení PP.
To, čo podpisujes, za to zodpovedás sám
Ak pri kladení otazky neposkytnes relevantné informácie, správnu odpoveď nedostaneš.
Napriek neúplnej info poradáci správne odhadli aj tí napísali odpoveď.
Nemáš dôvod mzdárku obviňovať zo zaujatosti.