lenka1309
15.12.20,14:20
Dobrý deň, chcem sa informovať som na rodičovskej dovolenke do 15.12. a dieťa má 3 roky 29.12. Od 16.12 som dostala výpoved tak sa pôjdem evidovať na úrad práce. Môžem prepísať rodičovský príspevok ktorý je v sume 370 eur na manžela ktorý je zamestnaný?Lebo keď som evidovana na úrade práce tak nemám nárok byť na rodičovskej dovolenke. Vopred ďakujem
ivka70
15.12.20,13:41
Za to vybavovanie to nestoji, staci sa ist evidovat 30.12. dovtedy sa prihlasit v ZP ako osoba poberajuca RP.
RP je aj tak na mesiac a ty uz ho dostanes, v plnej vyske.
Nerozumiem, preco si podpisala dohodu o skonceni PP, ked si ju mohla podpisat az ku koncu mesiaca. Lebo vypoved ti pocas RD dat nemohli.
lenka1309
15.12.20,15:31
Bala som sa ako to bude pri zaevidovaní na úrade či by nebol problém sa zaevidovať keď su tam sviatky.
veronikasad
15.12.20,17:23
Na UP vobec nemusíš chodiť osobne. Zisti si na ústredni UP pracovníčku, ku ktorej patríš (zvykne to byť podla priezviska). Stiahneš si tlačivo Žiadosť o zaradenie do evidencie uchádzača o zamestnanie a Čestné prehlásenie, vyplníš, podpíšeš a pošleš elektronicky (mailom). Priložíš doklad o skončení pracovného pomeru (Dohoda + započtový list) a doklad o vzdelaní (diplom, mat.vysvedčenie, výúčný list).
ivka70
15.12.20,18:35
Nepotrebuje pracovnicku, posiela sa to na podatelnu, info ma upsvar na stranke.

Problem medzi sviatkami nebude, pracuju a staci ti evidovat sa do 7 dni, teda este aj 4.1.
veronikasad
15.12.20,19:28
Ja som to na jar vybavovala susede, posielala to konkrétnej pracovníčke, ku ktorej by chodila na kontakt. Tá s ňou komunikovala mailom. Bola evidovaná 4 mesiace, osobne tam bola až pri ukončení evidencie keď si našla prácu. Aj oznámenie o uzatvorení dohody a potvrdenie o príjme posielala mailom.
ivka70
15.12.20,21:18
Tiez sme v rodine vybavovali pocas covidu a nebolo treba zistovat konkretnu osobu, podatelna konkretneho UP podla miesta TP to pridelila, pracovnicka sa ozvala spat.
Cez podatelnu to islo aj kvoli spravnemu datumu evidencie. Ta potvrdila prijatie, co pracovnicka nemusi urobit.