halali
15.12.20,15:14
Ahojte. Keďže som absolútny laik, čo sa týka internetu, potrebujem sa s vami prosím poradiť. U nás v obci začali robiť optický internet, myslím, že zo spoločnosti T-com. Ja sa do toho vôbec nerozumiem a neviem, či do toho ísť. Doma internet nemáme, iba v telefónoch. Prosím keby ste mi poradili na čo si dať pozor. Vôbec netuším, ktorí dodávatelia optického internetu sú výhodnejší, ja nemám v tomto vôbec prehľad. Teda, ak by ste vedeli poradiť, či ísť do toho a s ktorou spoločnosťou. Aké máte s tou ktorou spoločnosťou skúsenosti vy?
Ďakujem.
ivka70
15.12.20,14:19
Ak vam opticky kabel natiahne len T-com, vela si nenavyberas. Inemu providerovi on svoje siete neposkytne.
Takze zistovat, aki su ini poskytovatelia optickych sieti, je zbytocne.
Skor si rozmysli, ci ho vyuzijes, ked ste doteraz vystavili s mobilmi.
buchač
15.12.20,16:28
Poviem ti inak ?
Mal som doma optiku, teda pokiaľ bola dcéra doma...na chalupe som mal prenosný modem.
Neskôr sa situácia zmenila a teraz mám internet len v mobile. Nie je problém spárovať s iným zariadením.
Rýchlosť vyhovujúca, množstvo dát tiež v pohode, počet minút hovorov tiež, cena vynikoš.
halali
15.12.20,17:12
Ok ďakujem
halali
15.12.20,17:17
No vsak toto. Ze cez mobil riesim vsetko. Napadla ma este taka vec. Mozem si dat ten net od Tcomu natiahnut do domu, bez toho, aby som ho vyuzivala, clovek nikdy nevie, co sa moze zmenit. Alebo to nechat este v stadiu pripojky pri dome a riesit to az ked to bude pre mna aktualne?
ivka70
15.12.20,17:42
V podstate je to jedno, za pripojku k domu budes musiet zaplatit, staci vtedy, ked budes chciet pouzivat.
besttracker
15.12.20,19:28
reagujem na toto: Inemu providerovi on svoje siete neposkytne.... neviem ci to je skutocne pravda...lebo orange urcite ponuka sluzby cez siete od T-comu,je to normalna migracia,ako telefoneho cisla ..
besttracker
15.12.20,19:47
a zisti ci to robi urcite tcom lebo teraz kopec malych firiem robi take siete ze natiahne kable po dedinach/mestach ,a preprodavaju internet a tam niekedy je kvalita sluzieb na mizernej urovni... caste vypadky,znizene rychlosti,......
zalezi na co /kde pouzivas internet...si pozri statistiku na fakturach kolko dat MB/GB prenesies za taky mesiac...a kolko ta to stoji..... ja mam od tcomu ten program za 20 eur na mesiac,a spokojny mesacne prenesieme cela rodina zhruba +- 300gb dat,vsetko viac menej cez wifi v dome a okoli...a v mobiloch mame minimalne predplatene data...rychlost je oproti mobilnemu kdesi inde....ale zalezi kde to pouzivas ci len doma,alebo kdesi inde...lebo take mobilne data 20GB stoji pomaly 25eur..v O2 .a to by som mal na par dni minute pri filmoch..:-)
vicktor
16.12.20,12:55
Po prve - je na tebe ci na vas, ci opticku pripojku vobec potrebujete.
Ak ste spokojni, tak vam ju netreba.
Ine by bolo ak stahujete filmy a pod a vasa terajsia kapacita nestaci, potom ano.
Je zbytocne zriadit pripojku len tak do rezervy a aj pochybujem ze by vam ju zriadili bez objednania sluzieb.
Aj u nas natiahli opticke kable a zacali nas bombardovat aby sme presli z povodnej telefonnej linky na optiku. Baby v call centre neriesia, ze nestaci optika na ulici na stlpe, ale potrebujem ju az do vnutra k modemu - tak na toto pozor.
Ani na diskusnom fore Telekomu sa nevedia dohodnut, co vetko zahrna "pripojenie" - napr. nejake vykopove prace, prevrtanie stien, ... - tak pozor aj na toto.
Obchodnici z call centra naslubovali a trikrat poslali nove zmluvy technika ze nam to zapoji, ale ten skonstatoval - neda sa pre technicke problemy.
Ono sa to samozrejme da, ale technik robi to svoje.