kopretinka
16.12.20,09:08
Poprosím vás o nejaké rady z vlastnej skúsenosti,čo používate na umývanie a následné ošetrovanie.
janulka5595
16.12.20,08:59
Na manželovej nebohej starkej sme pred rokmi skúšali všeličo možné, prvé je hlavne k samotnému umývaniu používať jemné prípravky, čo kožu nevysušia ešte viac... nám sa vtedy osvedčili mydlá pre bábätká, ale už si nespomeniem na názov... alebo potom sprchové oleje.. Na vlasy taktiež jemné detské šampóny.
A k hydratácii - nosili nám zo zahraničia kokosový olej a ten sme primiešavali do hutných telových krémov, na kolená a lakte sme nahrubo natielali indulónou.
Ale bolo to zdĺhavé, starkú sme krémovali viackrát denne, mala veľmi suchú pokožku
Jarka 1
16.12.20,09:26
Na odporúčanie zdravotného personálu sme používali Menalind professional čiastiaca pena a ochranný krém tej istej značky.

Na umývanie iba čistú vodu a žiadne mydlo. Dobrý bol aj Flexitol a Indulona - červená, ktorá nie je mastná a hydratuje.

Stojí za to vyskúšať aj olivový olej z lekárne.
Dáša_
16.12.20,10:22
Čistiace peny majú radi aj tí, čo sa starajú o nevládnych. Ja som zohnala v zdravotníckych potrebách dve značky. Pokiaľ ja viem, nemal by sa na natieranei celého tela používať priamo olej. Tuším upcháva póry. (ten neodporúčajú kožní lekári ani pre bábatká). Možno nejaké telové mlieko s obsahom urey. Alebo krém z obsahom kyseliny mliečnej. Ten by asi mali v lekárňach aj namiešať.

ešte pridám odkaz na kožnú lekárku https://www.instagram.com/p/CHszI6knEFz/
BXLmiami
16.12.20,10:47
V lekárni existujú bezsaponátové mydlá tie absolutne nevysušujú pokožku,dobrá je modrá Indulona,Ureagama na lakte kolená podošvy,kyselina mliečna krém.Hypoalergický je krém Dexeryl.
ivka70
16.12.20,12:01
Pokial ide o standardnu "udrzbu" bez zdravotnych indikacii, tak pouzivali telove mlieko s bambuckym maslom na suchu pokozku.
lujza.j
16.12.20,12:32
Kopreti...mozno od veci,ale.... nie som este senior....ale ksicht po rokoch..kedy mastny...mega suchy...a veru si neviem poradit....a potom suche lytka..teda noha od kolena dole....biely povlak od sucha.....bez povlaku v case ked pila kolagen....len nepamatam aky bol v tom case ksicht....to ze koza berie vyzivu aj zvnutra isto vies...
Telo mastim svojim telovym maslom...mozno aj ty si take robis?lakte mam ako babatko...
kopretinka
16.12.20,12:53
Kopreti...mozno od veci,ale.... nie som este senior....ale ksicht po rokoch..kedy mastny...mega suchy...a veru si neviem poradit....a potom suche lytka..teda noha od kolena dole....biely povlak od sucha.....bez povlaku v case ked pila kolagen....len nepamatam aky bol v tom case ksicht....to ze koza berie vyzivu aj zvnutra isto vies...
Telo mastim svojim telovym maslom...mozno aj ty si take robis?lakte mam ako babatko...
Len otec nechce,že je mastný .....
Katy a R
16.12.20,13:08
na ukľudnenie je dobrý repíkový kúpeľ - ja trošku prevarím - (nielen zaliať) .. aj obklady napr. Repík je dobrý na všetko - aj piť na prečistenie, pečen ľadviny .. môže sa bez obmedzenia.
No a mne sa ovčila emulzia Lipolotio - dá sa aj kúpiť bez predpisu - vieš si vyhľadať. (emulzie všeobecne sú menej agresívne pri citlivej pokožke ako masti a krémy) . A tiež sa rýchlo vstrebú (aby nebol mastný)
kopretinka
16.12.20,13:39
na ukľudnenie je dobrý repíkový kúpeľ - ja trošku prevarím - (nielen zaliať) .. aj obklady napr. Repík je dobrý na všetko - aj piť na prečistenie, pečen ľadviny .. môže sa bez obmedzenia.
No a mne sa ovčila emulzia Lipolotio - dá sa aj kúpiť bez predpisu - vieš si vyhľadať. (emulzie všeobecne sú menej agresívne pri citlivej pokožke ako masti a krémy) . A tiež sa rýchlo vstrebú (aby nebol mastný)
Natieram ho momentálne excipial u lipolotio...aj na to frfle.....jaaj,horšie je s nim jak s malým deckom......ale prikazy dodktora dodržiavať,to nie......
Evamichalkova
03.02.21,10:54
Pekný článok o suchej pokožke je tu https://www.peknaplet.sk/ako-na-suchu-pokozku-hlavy/ Mňa to pomohlo a myslím si, že u seniorov to bude dosť podobné. Za skúšku to stoji ..
kopretinka
03.02.21,12:59
Pekný článok o suchej pokožke je tu https://www.peknaplet.sk/ako-na-suchu-pokozku-hlavy/ Mňa to pomohlo a myslím si, že u seniorov to bude dosť podobné. Za skúšku to stoji ..
Okrem toho,že to je otrasný preklad,tak je to o problémoch kože na hlave,čo som ja neriešila.