salik
17.12.20,16:56
Na stitku v riadku 380V trojuhonik je dalej hodnota 1440 co budu asi otacky. Mozu byt take otacky? Nevadi ze nema zapojenie do hviezdy?
Jedno z toho sa tusim pouzivalo na rozbeh.
buchač
17.12.20,16:52
...a čo som ja hvezdár ?
salik
17.12.20,16:56
Dakujem
misoft
17.12.20,16:58
Má dostatočný výkon! A práve zapojenie do trojuholníka je výhoda - využije svoju max. kapacitu výkonu. Nevýhoda: vysoký počiatočný prúd pri rozbehu, pri dlhodobom používaná sa môže prehrievať (ak si zabezpečíš nútené chladenie vzduchom - toto už nebude na obtiaž). Môžeš ho regulovať reostatom.
salik
17.12.20,17:00
Dakujem za pomoc. Este zajtra kupit pasujucu remenicu a mzem majstrovat. :)
misoft
17.12.20,17:04
Doplním - 3f do trojuholníka niektorí volajú aj "tvrdý" motor, pretože od zapojenia chce ísť naplno, jeho rozbeh je "tvrdý" - na rozdiel od hviezdy, kedy sa rozbieha pomalšie a jemnejšie, ale nevyužije sa plný výkon motora.
Preto sa často robilo cez relé/prepínač zapojenie hviezda trojuholník - hviezdou rozbehli a potom prepli na trojuholník pre max. výkon.
U cirkulárky ale toto riešiť asi nebudeš. Zapneš, spustíš a už bude "spievať" :D:D.
canbo
17.12.20,19:20
Tento motor je určite možne zapojiť pri rozbehu do hviezdy.
besttracker
17.12.20,19:28
pokial mam dobre info zapojenie do Y(hviezdy) ma za nasledok 1/3 vykon motora,a tiez prehrievanie motora....,teda by som odporucal zapojit motor bud cez prepinac,hviezda/trojuholnik,alebo to rovno pripojit na trojuholnik,ak ty to siet znesie,ale 4kw motor by to malo v pohode..mne 25A istenie znieslo 7,5 KW motor..
besttracker
17.12.20,19:34
ak mozem poradit ak budes kupovat pilu kupuj vidiovu pilu teda s ,,SK platkami,, je to fakt bomba pri rezani...je to 100 a 1... je sice draksia,ale ak nebudes rezat drevo so skrutkami/klincami,tak odporucam jedine tu...ja jednu uz ju mam 2 roky a netrebalo zatial brusit,a reze ako diva.. rez pekny,hladky,nie ako klasicke plechove ktore trebalo brusit pomali po kazdom rezani....,