AH.DCA
18.12.20,07:08
Keď firma mení od 1.1.2021 obchodné meno a právnu formu, tak sa musí zamestnancom urobiť aj nejaký dodatok k pracovnej zmluve? Alebo ukončiť pracovný pomer v starej firme a urobiť novú pracovnú zmluvu v novej firme? Ako máme správne postupovať? Vopred Vám ďakujem všetkým za poradenie.
ivka70
18.12.20,06:13
a ako mate v zmluve definovany prechod medzi tymi dvoma firmami? .je niekde definovane, ze nova firma prebera vsetky prava a povinnosti povodnej?
AH.DCA
18.12.20,06:37
Neviem, neukázali mi zmluvu, ja som len mzdová a kázali mi zmeniť meno len na poisťovniach, keď dostanem výpis z obchodného registra. Ja sa zaujímam hlavne o moju pracovnú zmluvu, lebo som vo firme 8 rokov a ak by firmu zatvorili, tak zrejme ani odstupné nedostaneme.
ivka70
18.12.20,06:42
Tak sa zaujimaj o to ako prechadzaju prava a povinnosti, vsetko ostatne je nasledok tej zmluvy medzi firmami. Podla toho sa ukoncuje ci neukoncuje zmluva, ukoncuje poistenie a vytvara nove a pod.
Bez znalosti zakladnej zmluvy nemozete len tak zmenit meno na poistovniach ....Postup komunikujte s firemnym pravnikom.
veronikasad
18.12.20,07:08
Ide o zmenu zo SZČO na s.r.o.?