Silvia Szalaiova
21.12.20,18:06
Mám problémy s krčnou chrbticou, 3 platničky vysunuté, z toho na jednej už vytvorená hernia,neurológ odporučuje operáciu. Po rehabilitácii 2x10 sedení je to o niečo lepšie. Chcem skúsiť kúpele, čo ak predídem operácii . Prosím Vás má niekto skúsenosti s podobnou diagnózou a absolvovaní liečebných kúpeľov? Ktoré odporučujete? Pozerám Piešťany, Bojnice. Počula som dobré recenzie o Národnom rehabilitačnom centre v Kováčovej, len sa mi zdá, že tam sa dá dostať až po operácii. Hlavne sa mi jedná o procedúry, aby boli kvalitné. Ďakujem.
ivka70
22.12.20,05:05
Zazila som Piestany a kedykolvek by som sa tam vratila, s radostou.
Procedury kvalitne, dobry pristup.

Co sa tyka kupelov, na A a 4 tyzdne su predpisovane po operacii. Inak 3 tyzdne a musi na to byt diagnoza. Ci ti ich niekto predpise v tvojom stave, je otane, mozu byt dokonca kontraindikaciou pred operaciou.
Potom je moznost samoplatca, ale tak ci tak by to mal lekar aspon odobrit, aby si si nezhorsila stav..

Mala som na izbe pani po jednej operacii chrbtice, poslali ju do kupelov s tym ,ze po operacii su indikovane, ale vedela dopredu, ze ju caka este dalsia operacia a ze ani tie kupele ju v jej pripade nezrusia.
diagnoza velmi podobna tvojej.

Co by ona odporucala - do akychkolvek kupelov si zobrat svoj doplnkovy madrac, kvoli pohodliu na "erarnych" posteliach.

A este Kovacova je dost orientovana na pourazove stavy, ludi na vozicku a vseobecne tazke pripady.